Meer zelfdodingen in geplaagd België INTERESSE IN EEN TMINUTI AANBIEDING Miljoenen hongeren in N-Korea m Aboriginals krijgen groot stuk kustlijn in Australië terug Franse jongen doodgestoken Kntn langs on laat u AANGENAAM VERRASSEN! Jan van Sundert uw Wellnessspecialist janfvan ^ixnclert 11 11 gif fm 9 1 O Donderdag 31 juli 2008 PZC Twee keer zoveel suïcides in Vlaanderen als in Nederland. DEN HAAG - Crises als de affai- re-Dutroux en politieke onrust zouden er de oorzaak van kunnen zijn dat het aantal zelfmoorden in Vlaanderen twee keer zo hoog is als in Nederland. België scoort laag op de geluksbarometer, zegt demo graaf Luc Bonneux. Hij heeft het aantal suïcides in bei de landen onderzocht. Luc Bonneux deed zijn onderzoek samen met collega Corina Huis man. De zelfmoorden in Nederland en Vlaanderen zijn in het onderzoek uitgedrukt in verloren levensjaren. Per duizend inwoners verliezen Nederlandse mannen 2,8 levensja ren aan zelfmoord, de Vlaamse mannen 6,1. Bij de vrouwen is dat respectievelijk 1,1 en 2,0 jaar. Het komt er op neer dat in Vlaanderen twee keer zoveel zelfmoord wordt gepleegd als in Nederland. Een echte verklaring voor het ho gere aantal zelfmoorden in zijn va derland, heeft Bonneux niet, zei hij gisteren. Mogelijk heeft het te maken met het Nederlandse zelf- moordbeleid dat gericht is op pre ventie, begeleiding en crisisop vang. België heeft vrijwel geen be leid ten aanzien van suïcide, zegt Het aantal zelfmoorden in Vlaan deren is twee keer zo hoog is dan in Nederland. De politieke onrust in België en andere crises zouden hier een rol bij spelen. de onderzoeker die werkt bij het Nederlands Interdisciplinair De mografisch Instituut (Nidi) in Den Haag. „Ik denk dat de grijze cellen in Vlaanderen de afgelopen jaren veel meer bezig zijn geweest met de ene crisis na de andere. Daar door zijn onderzoek en beleid ten aanzien van zelfmoorden afwe zig", aldus Bonneux. Volgens hem kan een algemeen ge voel van onvrede over de samenle ving de druppel zijn voor mensen die toch al overwogen zelfmoord te plegen. De politieke crisis rond de Bel gische regering kan daarbij ook een rol hebben gespeeld. De zelfmoordcijfers in Vlaanderen zijn overigens de afgelopen maan den iets gedaald. Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 Geopend van maandagmiddag t/m zaterdag. Koopavond op afspraak. www.joosseinterieurs.nl DARWIN - Het hoogste hof in Au stralië heeft gisteren een belangrij ke uitspraak gedaan waardoor Abo riginals weer in het bezit komen van een groot stuk kustlijn in het noorden van het land. De uit spraak schept mogelijk een prece dent voor gebieden in de rest van Australië. De uitspraak betekent dat de oor spronkelijke bewoners van het ge bied anderen de toegang tot een deel van het strand kunnen ont zeggen. Maar volgens een woord voerder van de betrokken Aborigi nals wordt van dat recht in ieder geval het komende jaar nog geen gebruik gemaakt. Er wordt eerst onderhandeld over een vergunnin gensysteem voor de vissers die ge bruikmaken van het strand en de rivieren in het gebied van negen tigduizend vierkante kilometer. De woordvoerder sprak van een historische overwinning voor de oorspronkelijke eigenaars en bewo ners van het gebied, waarvoor der tig jaar juridische strijd is geleverd. PEKING - De hongersnood die Noord-Korea in zijn greep houdt, is zeker zo erg als die in de jaren negentig. Toen kwamen naar schat ting een miljoen mensen om door een gebrek aan voedsel. Het We reldvoedselprogramma (WFP) van de Verenigde Naties breidt de voedselhulp uit. Dat heeft de directeur van het WFP in Noord-Korea gisteren in de Chinese hoofdstad Peking ge zegd. Door de uitbreiding kunnen in plaats van 1,2 miljoen mensen, meer dan 6,4 miljoen hongerige monden worden gevoed. Het land met 23 miljoen inwoners heeft ze ker tot oktober volgend jaar hulp nodig. Dan is de oogst binnen en zou de hulp mogelijk kunnen wor den verminderd. Volgens de directeur eet de helft van de Noord-Koreanen nu voed sel uit het wild, zoals gras en wor telen. Tussen de 5 miljoen en 6 miljoen inwoners hebben direct voedselhulp nodig, stelt hij. De voedselhulp kost ongeveer 320 mil joen euro. In juni leverden de VS namens het WFP al 400.000 ton voedsel af in Noord-Korea. De honger in Noord-Korea wordt veroorzaakt door hoge voedselprij zen en verwoestende overstromin gen die vorig jaar de oogst verniel den. PARIJS - Een jongen van 11 jaar is in Frankrijk op gruwelijke wijze om het leven gebracht. Uit de autopsie bleek dat hij veertig keer met een mes is gestoken. Sommige steek wonden waren 10 centimeter diep. Voorbijgangers vonden het slacht offer op straat in een gehucht bij Lyon. Aanvankelijk dacht de poli tie dat de jongen, die in een plas bloed lag, een ongeluk had gehad of door een hond was aangevallen. Zwembaden: polyester en bouwkundige zwembaden. Opbouwzwembaden: houten en stalen opbouwzwembaden. Gemakkelijk te plaatsen, lange levensduur,relatief voordelig in aanschaf. Buiten en birmensauna's: alles kunnen wij voor u op maat maken, eventueel van schuur tot sauna. Spa baden: 15 tot 20 spa baden opgesteld staan. Diversen merken leverbaar zoals Artesian, Vita, Dynasty, A Tecch. BG's en buHenkeukens: diverse modellen en diverse merken opgesteld staan. Beefeater, Grandhall, Boretti en PIMS buitenkeukens. Buifendouches: ruim assortiment JEE-O modellen staan. 1 De grootste fp j| wellness- showroom s B van Brabant en Zeeland, 1 S00m2 pure w ilnesi div, TOPKWALITEIT opbouwbaden. Stalen opbouw baden vanaf 1700. Houten zwembaden vanaf €4700 Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 J3Il|VaSI Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.nl *Actie geldig t/m 2-8- 2008*Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. *Vraag naar de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 10