Arrestaties in Kenia na verkrachting vrouwen ly-drive KRETA Fly-drive ANDALUSIE Illegalen verschansen zich in hijskranen China laakt Amnesty Rechter: sikh mag op school armband dragen Bom ontmanteld in centrum van Athene Onderzeeërs bereiken bodem Baikalmeer Honderden teken belagen vrouw in trein VN: Mediterrane mensen steeds dikker Lichte bom ontploft in Torremolinos Fly-drive TOSCAANSE KUST gggi waarom zou je verder zoeken BRUSSEL - In het centrum van Brussel zijn veertig illegalen in hijskranen ge klommen en hebben die bezet. De meesten van hen zijn al twee weken in hongerstaking en ernstig verzwakt. Zij dreigen te springen als ze geen werk vergunning krijgen. In totaal zijn al zes hijskranen in de buurt van de Grote Markt bezet. De politie grijpt niet in; er wordt gehoopt dat de illegale asiel zoekers uit zichzelf naar beneden komen. foto Dirk Waem/EPA HONGKONG - China heeft gisteren afkeurend gereageerd op een kri tisch rapport van Amnesty Inter national van een dag eerder over de mensenrechtensituatie in het land. „Wie China kent, is het niet eens met dit rapport", zei een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken. In het rapport staat dat China zijn beloften om de staat van dienst ten aanzien van de mensenrech ten in de aanloop naar de Olympi sche Spelen te verbeteren, niet is nagekomen. In de afgelopen jaren zou de regering juist harder zijn opgetreden tegen activisten. Al leen al in het afgelopen jaar zijn duizenden ondertekenaars van ver zoekschriften, hervormingsgezin- den en anderen opgepakt, aldus de mensenrechtenorganisatie. Veel arrestanten zouden zonder proces tot werkkampen zijn veroordeeld. De Chinese woordvoerder zei te hopen dat Amnesty de getinte bril waarmee het China al jaren be kijkt, afzet. Ook Canadees echtpaar overvallen en misbruikt in westen van het land. NAIROBI - De Keniaanse politie heeft achttien mensen aangehou den in verband met de overval op twaalf Nederlanders en de ver krachting van vijf jonge vrouwen uit de groep. Onder de arrestanten zijn de twee nachtwakers die ver antwoordelijk waren voor de be scherming van het gebouw in Ka- kamega waar de Nederlanders lo geerden. Die laatsten namen deel aan een werkvakantie van de chris telijke organisatie Livingstone in Amersfoort. De verkrachting van de vijf Neder landse vrouwen is geen op zichzelf staand incident. Eerder deze maand werd een Canadees zen dingsechtpaar in Kenia ernstig mis handeld. De vrouw werd ook ver kracht. Dat gebeurde op hun boerderij in de onrustige regio Mount Elgon. Deze regio ligt in het westen van Kenia, net als de regio Kakamega waar de Nederlandse vrouwen werden verkracht. Johhn Bergen (70) en zijn vrouw Eloise (66) werden op woensdaga vond 9 juli overvallen door een groep Keniaanse mannen. Hij Voor de overval op twaalf Neder landers en de verkrachting van vijf jonge vrouwen uit de groep heeft de Keniaanse politie acht tien mensen aangehouden. hield aan de mishandeling gebro ken armen en benen over, een in geslagen schedel, een gebroken kaak en vele snijwonden. Ook zij had wonden in haar gezicht en over haar hele lichaam en een ge broken kaak. Het echtpaar is in het ziekenhuis in Nairobi, de hoofdstad van Ke nia, behandeld. Deze week zijn zij overgevlogen naar de Canadese stad Calgary, waar een zoon van hen woont. Zij kwamen in rolstoe len en onder de littekens op het vliegveld aan. Canadese media spreken van een horrorscenario. Het echtpaar woonde sinds kort op een boerde rij op het platteland van Kitale, om van daaruit te evangeliseren en ontwikkelingswerk te doen. LONDEN - Een Britse sikh die van school werd gestuurd omdat zij weigerde een armband af te doen, is gediscrimineerd. Dat oordeelde het Engelse hooggerechtshof giste ren. Het meisje droeg de kara-arm- band als praktiserend sikh, maar haar school stelde dat niemand in de les sieraden mag dragen. De rechter vond dat de kara-armband een geaccepteerd onderdeel van het sikhisme is. ATHENE - De Griekse politie heeft gisterochtend in Athene een bom onschadelijk gemaakt buiten het kantoor van een onderzoeksinsti tuut dat gelieerd is aan de Europe se Unie. Dat gebeurde door mid del van een gecontroleerde explo sie. Politie en media ontvingen drie telefonische waarschuwingen over de bom. De verantwoordelijk heid voor de aanslag is niet op geëist. MOSKOU - Twee kleine bemande onderzeeërs hebben gisteren voor het eerst de bodem van het 1680 meter diepe Russische Baikalmeer bereikt. De afdaling is onderdeel van een studie naar het meer, dat 's werelds grootste en diepste zoet- watermeer is. Niet alleen vestig den de Mir-i en Mir-2 eên wereld diepterecord in zoet water, ook be wees de missie dat het meer die per is dan werd aangenomen. GENUA - Een 41-jarige Italiaanse vrouw kreeg de schrik van haar le ven toen zij in de trein van Genua naar Sardinië wakker werd van een kriebelig gevoel op haar arm. Zij was van top tot teen bedekt met honderden teken. Vermoede lijk zat onder haar stoel een nest. De vrouw is wonder boven won der niet door de teken gebeten. Wel is zij naar eigen zeggen vrese lijk geschrokken. ROME - Ook in de landen rond de Middellandse Zee kampen steeds meer mensen met overgewicht. Het gezonde, traditionele dieet van olijfolie, veel vis en groenten, wordt steeds vaker ingeruild voor de vettere snelle hap. Dat heeft de Voedsel- en Landbouworganisatie van de VN gisteren gemeld. Griekenland heeft van alle EU-lan- den het hoogste percentage men sen met overwicht: 75 procent. TORREMOLINOS - Op de boulevard van Torremolinos aan de Spaanse Costa del Sol is maandagavond een lichte bom ontploft. De explo sie gebeurde kort na middernacht voor de deur van het Sol Aloha ho tel. Er zijn geen gewonden geval len. Vooralsnog heeft niemand de verantwoordelijkheid opgeëist. In het hotel logeren rond de acht honderd gasten, onder wie veel buitenlandse toeristen. PZC Woensdag 30 juli 2008 Nog plaats in de zomer vakantie! Personen Scherp geprijsd 4-sterren hotel! Personen Perso nen Langs vele highlights als Granada, Córdoba en Sevilla! Met o.a. Heraklion, Knossos, Rethymnon, Chania en Matala! Hotel Baia del Sorriso. Verblijf in een uniek gelegen hotel inclusief ontbijt en diner! BOEK ONLINE of bel 0900 - 969715 cPm ffi Vertrekdata: 14-28/9 en 12/10 Tijdens deze reis gaat u vanaf slechts 599 per huurauto op verkenning langs de mooie Toscaanse kust! Toscane wordt beschouwd als het rijkste gewest van Italië en dat wil wat zeggen in een land dat het overgrote deel van 's werelds kunstschatten herbergt. Vanuit het 3-sterren Hotel Baia del Sorriso, gelegen aan de kust in Castiglioncello, met spectaculair uitzicht over zee, kunt u er op uit trekken en in uw eigen tempo de vele highlights van Italië bewonderen. Wat dacht u bijvoorbeeld van een bezoek aan de wereldberoemde kunststad Florence, de bruisende hoofdstad Rome, het Etruskische Volterra en het middeleeuwse - Siena? Prijs is per persoon bij een bezetting van 4 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35183 Vertrekdata: 5-12-19-26/8, 2-9-16-23-30/9 en 14-21-28/10 Het historische en oogverblindend mooie Andalusië in het zuiden van Spanje, is rijk aan cultuur en geschiedenis. U zult op aangename wijze kennismaken met talrijke hoogtepunten als de voormalige koningsstad Granada, met het wereldberoemde Alhambra, de charmante renaissancesteden Baeza en Ubeda en Córdoba, ooit de grootste stad van Europa en trots op zijn indrukwekkende Mezquita moskee. Natuurlijk neemt u ook ruimschoots de tijd om het prachtige Sevilla te ontdekken met als blikvanger de Santa Maria kathedraal en klokkentoren La Giralda. Verder raden wij u aan Ronda en sherrystad Jerez de la Frontera te bezoeken. Prijzen zijn per persoon bij een bezetting van 4 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35218 Vertrekdata: 21-28/8, 4-11-18/9 en 2-9-16-23/10 Het Griekse eiland Kreta is uitermate geschikt om per auto te ontdekken en staat bol van historische overblijfselen, pittoreske dorpjes en langgerekte zandstranden. In Heraklion vindt u het interessante Archeologisch Museum en kunt u heerlijk winkelen! Knossos was eens de hoofdstad van het Minoïsche rijk en er zijn hier nog prachtige ruïnes te bewonderen. Rethymnon en Aghios Nikolaos zijn sfeervolle plaatsjes met een leuke binnenstad en gezellige boulevard, terwijl ook de natuurpracht en praal op Kreta ruim aanwezig is. Wat dacht u van de diepe Samariakloof en de vele baaien en kliffen van de ruige kustlijn? Prijzen is per persoon bij een bezetting van 4 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35077 (8 dgn) of /35078 (15 dgn) Vertrekdata: 11-18-25/8, 1-8-15-22-29/9 en 6-13-20-27/10 Nog nooit zo voordelig! KRAS.NL wist tegen zeer voordelige tarieven een 8-daagse fly-drive naar Portugal in te kopen. Daardoor boekt u nu al vanaf slechts 529 inclusief vlucht, huurauto en verblijf in het moderne 4-sterren Hotel Guerreiros do Rio, dat prachtig is gelegen aan de rivier Guadiana nabij Alcoutïm. Deze streek is ideaal voor rustzoekers en wandelaars, maar ook strandliefhebbers zijn hier aan het juiste adres, want de stranden van de zonovergoten Algarve liggen op slechts een half uurtje rijden! Verder raden we u zeker aan om naar de mooie kustplaats Monte Gordo te rijden. En wat dacht u van een bezoek aan de schitterende Spaanse stad Sevilla? Prijs is per persoon bij een bezetting van 4 personen. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35214

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7