Droom komt uit voor Raz Nitzani PSV aast op spits Jovanovic Gomes lacht zijn tanden bloot Federer en Borg dubbelen in Macau Feyenoord verhuurt Lee aan Blue Wings Vrouwenploeg Zijlaard wordt een ander team Vijftien maanden cel voor oud-arbiter NBA EK levert Uefa 700 miljoen euro winst op Rechtsback Janmaat opvolger Zuiverloon PZC Woensdag 30 juli 2008 37 LONDEN - Heurelho Comes lacht zijn tanden bloot ter- bombarie uit Eindhoven, maar de Braziliaan keert mor- wijl hij met de Mexicaan Ciovani dos Santos (links) en gen al weer terug naar Nederland. Vrijdag en zondag ne- de Kroatische middenvelder Luka Modric poseert voor men de Spurs deel aan het jubileumtoernooi van Feye- de camera's. De drie topaankopen van deze zomer wer- noord, dat honderd jaar bestaat. Ook Celtic - met Jan den gisteren door Tottenham Hotspur gepresenteerd. Vennegoor of Hesselink - en Borussia Dortmund komen Voormalig PSV-doelman Gomes vertrok met een hoop in actie in De Kuip. foto Kirsty Wigglesworth/AP PARIJS - Roger Federer zal in no vember in het Chinese Macau voor het eerst in een dubbelwed- strijd uitkomen met tennislegende Björn Borg. De demonstratiepartij maakt deel uit van het openings programma van een evenement in de Tour of Champions, de toer- nooireeks voor voormalig tennis- toppers. Mogelijk vormt John McEnroe een koppel met Rafael Nadal. ROTTERDAM - Feyenoord heeft Chun-Soo Lee voor één seizoen verhuurd aan Samsung Blue Wings, dat uitkomt in de Zuid-Ko- reaanse K-League. De Aziaat kwam aan het begin van vorig sei zoen over van Ulsan Hyundai en speelde twaalf duels in de Rotter damse hoofdmacht. Onder meer door enkele blessures stelde Lee zwaar teleur bij Feyenoord. Eindhovense club wil Serviër snel overnemen van Standard Luik. door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - PSV wil uiterlijk mor gen weten of Standard Luik bereid is om Milan Jovanovic te verko pen. De Servische spits liet al we ten graag naar Eindhoven te ko men, waar een driejarig contract voor hem klaarligt. PSV heeft haast, omdat vrijdag de loting plaatsvindt van de derde voorron de van de Champions League. Als Standard Luik daarin een rela tief gemakkelijke tegenstander treft, zou de Belgische kampioen er de voorkeur aan geven om zijn topschutter te behouden. Mocht MOORDRECHT - De vrouwenwieler ploeg AA Cycling Team houdt op te bestaan. Manager Michael Zijl aard gaat verder met een baan- en crossploeg. Het zesdaagsekoppel Robert Slippens en Danny Stam, de baanrenners Teun Mulder en Peter Schep en onder anderen de veldrijders Richard Groenendaal en Thijs Al zijn al vastgelegd. De onderhandelingen met Willy Ka nis zijn nog gaande. NEW YORK - Een voormalige basket balarbiter uit de NBA is gisteren tot vijftien maanden cel veroor deeld in een gokschandaal. Tim Donaghy speelde gevoelige infor matie door aan gokkers en zette zelf geld in op wedstrijden waarbij hij betrokken was. De relatief lich te straf was een gevolg van de me dewerking die de 41-jarige oud-ar biter verleende aan het onderzoek. Jovanovic met Standard op 13 au gustus uitkomen in de eerste wed strijd van het toernooi, dan is hij op Europees niveau niet meer speelgerechtigd voor een andere club. Technisch manager Adrie van Kraaij is al enkele weken bezig met de voorbereidingen van de trans fer. PSV heeft een bod gedaan en is bereid om Eric Addo in de over gang te betrekken. „Maar het kan best zijn dat Standard hem hele maal niet wil verkopen als het kans ziet om het hoofdtoernooi van de Champions League te berei ken", zegt Van Kraaij. Volgens Van Kraaij is PSV niet be reid om de vraagprijs van zeven miljoen op tafel te leggen voor Jo vanovic. De 27-jarige spits, afgelo- ZURICH - Het EK voetbal in Zwit serland en Oostenrijk heeft de Uefa in totaal een recordwinst van 700 miljoen euro bezorgd. Daar van gaat 450 miljoen euro naar de nationale bonden van de deelne mende landen, de overige 250 mil joen euro komt bij de Uefa zelf te recht. Het merendeel van de 250 miljoen euro wordt gebruikt voor jeugdvoetbal, vrouwenvoetbal en scheidsrechterszaken. HEERENVEEN - SC Heerenveen heeft zich gisteren versterkt met Darryl Janmaat. De rechterverdedi- ger (19) komt over van ADO Den Haag. In zijn eerste seizoen speel de hij 25 duels waarin hij twee keer scoorde. Janmaat ondertekent een vierjarig contract bij de Frie zen, waar hij de opvolger is van de naar West Bromwich Albion ver trokken Gianni Zuiverloon. pen seizoen gekozen tot beste spe ler van de Belgische competitie, wil graag weg uit Luik. Vorig jaar deed PSV ook al een bod op Jovan ovic, die toen werd gezien als op volger van Arouna Koné. Standard Luik wees dat bod van de hand, waarna de Eindhovense club be sloot om Danny Koevermans over te nemen van AZ. Jovanovic speelde in zijn land voor Vojvodina Novi Sad en tus sen 2003 en 2005 voor Shaktar Do netsk (Oekraïne) en Lokomotiv Moskou (Rusland). Bij Standard Luik was hij de voorbije twee sei zoenen goed voor 14 en 16 compe titietreffers. Het bericht dat AS Roma een bod op Ibrahim Afellay heeft uitge bracht, wordt door PSV ontkend. Amazone van stal Hexagon voor Israël naar WK jonge paarden. door Koen de Vries SCHORE - Voor Raz Nitzani komt morgen een droom uit. De 28-jari- ge amazone van stal Hexagon uit Schore debuteert in het Duitse Ver den met de vijfjarige merrie Won- derella op het WK voor jonge paar den. „Ik ben trots, vooral omdat ik de eerste Israëlische ben die op dit WK mag meedoen." Het idee om Nitzani voor Israël op het WK in Verden mee te laten doen komt van haar trainer Leu- nus van Lieren. Nitzani kwam acht jaar geleden vanuit een kib boets bij Tel Aviv naar stal Hexa gon in Schore om het paardenvak te leren. Ze ontwikkelde zich in het Bevelandse dorpje in de loop der jaren tot een amazone van hoog niveau. Van Lieren zag met de inbreng van Nitzani een mogelijkheid om de getalenteerde viervoeter Hexa gons Wonderella aan het grote pu bliek te tonen. Door de afstam ming is de kans klein dat Wonde rella voor een topland als Neder land op dit WK kan uitkomen. Maar voor Israël is dat een ander verhaal. Daar staat de dressuur- sport in de kinderschoenen. Won derella zou daar ondanks haar jon ge leeftijd nu al een van de beste paarden van het land zijn. „Ik heb de Israëlische bond gevraagd of ik mocht meedoen en dat was geen enkel probleem", meldt Nitzani. „Maar daarbij blijft het. Ik hoef ver der geen steun te verwachten." Ook van de wereldruiterbond FEI kreeg de Israëlische toestemming. De resultaten uit het verleden wa ren goed genoeg om haar toe te la ten. Ze zal het in Verden echter niet gemakkelijk krijgen. Ze krijgt tal van topruiters en toppaarden als tegenstander. „Ik weet dat het zwaar wordt", beseft ze. „Maar ik ben heel gefocust. Ik heb altijd het niveau van de dressuur in mijn land op willen krikken en dit is een prachtige kans. En ik weet dat iedereen achter me staat." Dat laatste is zeker waar. Zelfs haar vader Avram is de komende dagen lijfelijk aanwezig in Verden. Hij is ondanks zijn vliegangst van Israël naar Schore afgereisd om zijn dochter te steunen. „Het feit daf m'n vader er is, geeft me vertrou wen en rust. Hij is altijd een rust punt voor me geweest. En van hem heb ik de liefde voor paarden meegekregen." Avram Nitzani is op zijn beurt zo trots als een pauw. Hij bouwde in de kibboets in Israël de manege van de grond toe op en ziet daar nu een prachtig resultaat van. „Ook ik ben heel trots", zegt hij. „Maar ook als Raz niet naar het WK was gegaan, zou ik een trotse vader zijn geweest." En wie weet, helpt ook Wonderel la mee aan een goed resultaat. De merrie heeft haar naam niet voof" niets. In haar eerste levensjaar leid de het dier als gevolg van allerlei ziekten een kwijnend bestaan. Nie mand dacht dat het veulen oud zou worden. Inmiddels is het een kerngezonde, getalenteerde merrie van vijf jaar. Zo getalenteerd dat Leunus van Lieren in haar een Grand Prix-paard ziet. Het WK voor jonge paarden is in Zeeland niet onbekend. Hans- Peter Minderhoud uit Westkapel- le, volgende maand actief op de Olympische Spelen, greep in Ver den al verschillende wereldtitels. Ook Nitzani's stalgenote Thamar- Zweistra haalde goede resultaten in Verden. Het WK kent klassen voor vijfjarige en zesjarige paar den. Raz Nitzani komt in de klasse voor vijfjarigen morgen voor het eerst in actie. De beste vijftien combinaties van deze voorronde plaatsen zich voor de finale van za terdag. Via de herkansingen (vrij dag) worden daaraan nog drie combinaties toegevoegd. In Ver den komt Thamar Zweistra in an dere rubrieken uit met haar paar den Orello en Truppa. W* Raz Nitzani debuteert morgen in het Duitse Verden met Wonderel' la op het WK voor jonge paar den. Haar vader is er speciaal voor overgekomen uit Israël. Raz Nitzani (rechts) met Wonderella en haar uit Israël overgekomen vader Avram. Hij is trots op zijn dochter, die in het Duitse Verden voor haar vader land zal uitkomen bij het WK voor jonge paarden. foto Willem Mieras MANS10N.com caïino& poker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71