Celstraffen voor Srebrenica Tricastin lekt Overleg WTOis mislukt CADEAU voor derde keer PRUS PRUS ONZEPRUS OHïPRUS BUITEIUKEUKEM PRUS 6 Woensdag 30 juli 2008 PZC Zeven Bosnische Serviërs veroordeeld wegens volkenmoord. SARAJEVO - Een speciale rechtbank in de Bosnische hoofdstad Saraje vo heeft zeven Bosnische Serviërs veroordeeld tot celstraffen van 38 tot 42 jaar voor deelname aan de genocide (volkenmoord) op mos lims uit de Bosnische enclave Sre brenica in juli 1995. De veroordeel den waren verantwoordelijk voor het vermoorden van honderden moslims, concludeerden de rech ters uit Bosnië-Herzegowina, Ne derland en de Verenigde Staten gis teren. De zeven Bosnische Serviërs wa ren betrokken bij een slachtpartij op 13 juli 1995 in het dorp Kravice. Zij schoten met machinegeweren. Een veroordeelde gooide met handgranaten. Zij wisten dat ze 'bijdroegen aan de permanente uit roeiing van moslims in Srebreni ca', motiveerde de Bosnische oor- logsmisdadenkamer zijn eerste ver oordeling wegens genocide op vluchtelingen uit de moslimencla ve. De uitspraak komt ruim een week na de arrestatie in Servië van de Bosnisch-Servische oud-president Radovan Karadzic, die geldt als hoofdverdachte van het Srebreni- ca-bloedbad. Het Joegoslavië-Tri- bunaal in Den Haag, de 'grote broer' van de Bosnische recht bank, wil hem vervolgen voor het orkestreren van de massamoord na de val van de enclave op 11 juli 1995- Srebrenica werd tot die dag be waakt door Nederlandse blauwhel men. In totaal kostte de massamoord op moslimmannen uit Srebrenica achtduizend zogenoemde Bosniaks het leven. De volkeren moord wordt beschouwd als de ernstigste misdaad in het Europa van na de Tweede Wereldoorlog. Voor veel nationalistische Serviërs zijn de verantwoordelijken echter helden. Duizenden radicale natio nalisten uit Servië en Bosnië zijn gisteren met bussen naar de Servi sche hoofdstad Belgrado gereisd voor een betoging tegen de rege ring en de arrestatie van Karadzic. De Servische autoriteiten zetten een groot aantal politietroepen in om een herhaling van eerdere on lusten te voorkomen waarbij on der meer de Amerikaanse ambassa de het moest ontgelden. Veel demonstranten droegen grote posters van Karadzic en spandoe ken met diens naam. De demon stratie genaamd Vrijheid voor Ser vië was georganiseerd door de Ser vische Radicale Partij (SRS). De lei der van de partij, Aleksandar Vu- m Een rechtbank in Sarajevo heeft zeven Bosnische Serviërs veroor deeld tot celstraffen van 38 tot 42 jaar voor deelname aan de ge nocide in Srebrenica in 1995. cic, zei dat het protest was gericht tegen het 'verraderlijke en dictato riale regime' van de Servische pre sident Boris Tadic. De demonstratie trok minder deel nemers dan de organisatoren had den verwacht. Volgens de politie waren er vijftienduizend mensen op de been. Bij de vorige grote na tionalistische betoging, in februari na de onafhankelijkheidsverkla ring van Kosovo, gingen nog 150.000 mensen de straat op. Toen uitte de woede zich in aanvallen op Amerikaanse vestigingen en be drijven zoals McDonalds. De am bassade ging deels in vlammen op. Ondertussen bleef het gisteren on duidelijk of de advocaat van Rado van Karadzic, Svetozar Vujacic, een bezwaarschrift tegen de uitle vering op de post had gedaan. Het document was gisteravond nog steeds niet bij het Servische tribu naal voor oorlogsmisdaden gearri veerd, zei tribunaalwoordvoerster Ivana Ramic. GRENOBLE - In het nucleaire com plex Tricastin bij de zuid-Franse stad Avignon zijn gisteren na het afgaan van een alarm 127 werkne mers geëvacueerd. Een technicus van de centrale, jean Girardi, maak te dit bekend. Het is het derde incident van deze aard bij Tricastin en het vierde in Frankrijk deze maand. Van de 127 evacués moesten 45 worden opge nomen, zei Girardi. Hij zei dat het alarm kennelijk was afgegaan door dat een kleine hoeveelheid radioac tiviteit was vrijgekomen. Bij twee mensen waren 'uiterst lichte spo ren van radioactiviteit' geconsta teerd. Het Franse energiebedrijf Électrici- té de France zei dat het incident geen invloed had op de gezond heid van de werknemers en wei gerde verder commentaar. Vorige week moesten ongeveer honderd werknemers van Tricas tin worden geëvacueerd. Onenigheid tussen enerzijds China en India en anderzijds VS. GENÈVE - Het topoverleg tussen de leden van de Wereldhandelsorgani satie (WTO) in Genève is gisteren mislukt. Dat meldden bronnen rond het overleg. De hoofdreden van de mislukking is de onenigheid tussen enerzijds de Verenigde Staten en anderzijds India en China. De gesprekken, die in 2001 begonnen en die be kendstaan als de Doha-ronde, ver lopen al jaren moeizaam. Het breekpunt is het import- en exportbeleid voor landbouw. De groeiende economieën India en China willen de mogelijkheid heb ben om invoerrechten op land bouwproducten te heffen. Volgens onder meer de VS komt dat neer op concurrentievervalsing ten op zichte van armere landen. Nu er in Genève geen overeen komst is bereikt, hoeft Europa zijn landbouwmarkt niet open te gooien voor Zuid-Amerikaanse en andere landen. De stukgelopen onderhandelingen over een nieuw vrijhandelsak koord werden alom gezien als voorlopig de laatste goede kans op overeenstemming. Gezien de ur gentie was al besloten in Genève alleen de twee grootste hoofdpijn dossiers te behandelen, de indus trie en de landbouw. Ook daarover werden de leden van de WTO het niet eens. De Wereldhandelsorganisatie was er vooraf van overtuigd dat nu het laatste restje politieke wil moest worden aangegrepen, voordat nieu we leiders de voortslepende onder handelingen definitief de nek om draaien. |TJ Oneinigheid over het heffen van invoerrechten op landbouwpro ducten heeft het topoverleg tus sen de leden van de Wereldhan delsorganisatie doen mislukken. Gewoon goed in keukens, bad hamers tegels Moderne greeploze, zwarte, structuurlak keuken. Voorzien van een groot werk kookei- land geheel compleet ind. apparatuur en werkblad Van €35.665 Rechte keuken in meerdere kleuren lever baar. Geheel compleet, afm. 270cm Antraciet ultra hoogglans hoekkeuken. Voorzien van: vrijstaand fornuis, grote koelkast, schouwkap met glas, vaatwasser, kunststof werkblad, kraan spoelbak en ver lichting. Tevens voorzien van leuke glaskas- ten met mat-glas. Deze keuken is uiteraard aan te passen aan uw maatvoering. Afm.: 290x245 cm Bij aankoop van een keuken en/of badkamer, een VHHSÉEjrtwv €499,- Porcellanato tegel "nero aca- pulco" 60x60. Zeer slijtvast in een moderne antraciet tint. Van 57,85 Complete badkamer met royaal hoekbad. Bad is uitermate geschikt om in te douchen en is dan ook voorzien van een badklapwand. Aanbieding is incl. wastafel en wanddosetcombinatie van keramag, kranen van grohe en een designradiator. Inloopdouche 120x100 van ge hard veiligheidsglas. Inloopdou che wordt geleverd met gratis wisser. Mooie tegel met leisteen-ach- tige uitstraling, met het gemak en de slijtvastheid van een porcellanato tegel. "Kripton 36N" 30x60. Grijs en roesttinten in een levendige kleurschakering. Compleet aktiemeubel type Malaga 110 cm breed. Voorzien van spiegelkast met schakelaar I stopcontact en verlichting. (prijs is exclusief kraan) Meubel is direct uit voorraad leverbaar. Van 74,38 f ian-van Lokkerdreef 10, 4879 ND Etten-Leur. Tel 076-5048800 .^7-- -J Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur M. L vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur iiiïiTiiri'iH'Hiiiif liinrtririif imhii-ih'hh www.janvansundert.nl 'Actie geldig t/m 2-8- 2008*Artikel- en prijswijzigingen voorbehouden. "Vraag naar de actievoorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6