Lathouwers naar Peking, Som faalt Ajax doet vandaag een nieuw bod op Wielaert 37 35 Opnieuw een wereldrecord voor Isinbajeva Raz Nitzani reist met haar vader aan haar zijde naar het WK Woensdag 30 juli 2008 Geen geliefden meer maar wel samen op jacht naar goud Tip? sport@pzc.nl swhmiib li in Hf f'Sür ■BHüffi Rotterdammer houdt Europees kampioen in Monaco achter zich. door Wilko Voordouw den haag/monaco - Robert Lat houwers houdt ervan om de din gen spannend te maken. De 8oo-meterloper wachtte tot de laatste mogelijkheid om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen in Peking. Hij moest een tijd van 1 minuut 45.25 seconden lopen en kwam bij de Herculis- meeting in Monaco tot 1.44.68. Lathouwers liep zijn nieuwe per soonlijk record in een race, waarin ook Europees kampioen Bram Som aan de start verscheen. De Arnhemmer strandde in het zicht van de finish. Zijn tijd was 1.45.55. Lathouwers was dolgelukkig. „Te ring! Ie spreekt nu met de gelukkig ste mens met wie je ooit gespro ken hebt. Ik wist pas vrijdag dat ik hier mocht lopen. Het was echt mijn allerlaatste kans. Ik ga nu naar Peking, maar ik weet nog he lemaal niet wanneer. Met dat soort vragen heb ik me helemaal niet beziggehouden. Mijn enige richtpunt was die kwalificatie. En als dat dan ook nog eens samen gaat met een persoonlijk record: dat is fantastisch. Ik zal morgen eens op de wereldkaart kijken waar dat China nou precies ligt!" Drie weken terug was Robert Lat houwers de meest ongelukkige per soon van de wereld. In Athene pro beerde hij de olympische limiet al te slechten, maar hij miste de richt- tijd op 0.05 seconden. Anderhalve week geleden, in Heusden, faalde zijn jacht op kwalificatie voor Pe king hopeloos. De Rotterdammer, die pas sinds een jaar de 800 me ter loopt, blies zichzelf op in een snelle race. Hem restte nog slechts de Herculismeeting in het Prins dom Monaco. Onder toeziend oog van Prins Albert ging hij ditmaal rustig van start. De race was een van de snelste van dit seizoen, met wereldtop pers als de Zuid-Afrikaan Mbulae- ne Mulaudzi, de Rus Yuri Borzako- vski en Yusuf Saad Kamel uit Bah rein. De eerste twee hadden al ge regeld in de 1.42 minuten gelopen. En Saad Kamel, gisteravond twee de in dezelfde tijd als Borzakovski, kwam voor het eerst onder de 1.43 minuten. De winnende tijd in Mo naco was 1.42.79. Lathouwers rn Bij zijn laatste kans pakt Robert Lathouwers in Monaco een start bewijs voor de 800 meter op de Spelen. Bram Som haalt het niet en ontbreekt in Peking. kwam als zesde over de eindstreep in zijn nieuwe persoonlijk record. De nieuwkomer gaat dus naar Pe king, terwijl Bram Som dat kan vergeten. Toch overweegt hij van avond in Leverkusen tijdens een internationale wedstrijd opnieuw te starten. „Ik overweeg het wel, maar wil eerst deze teleurstelling verwerken PZC Willem Adriaansens foto's ANP en mijn hoofd leegmaken", ver klaarde de man die in 2006 Euro pees kampioen outdoor werd. Som liep in Monaco zijn derde wedstrijd in tien dagen. De vraag is of het lichaam een tweede race in twee dagen aankan. „Op een toernooi loop ik drie maal in vier dagen. Er zit alleen een reis bij. Ik hoor echter in Peking." Tot half september kan AZ niet over spits Lens beschikken. enschede - Ajax gaat vandaag nog een uiterste poging ondernemen om Robbie Wielaert los te weken van FC TXvente. Technisch mana ger Danny Blind heeft de zaak waarnemer van Wielaert, Kees Ploegsma, laten weten dat hij van daag weer contact met Twente op neemt. Dat betekent dat Ajax een nieuw bod zal neerleggen in En schede. Twente-voorzitter Joop Munster man heeft al meerdere keren laten weten dat de Amsterdammers zich de moeite kunnen besparen, om dat de club Wielaert absoluut niet kwijt wil. Ploegsma wil nog niet vooruitlopen op een nieuwe weige ring van 1\vente. „Of we dan een arbitragezaak overwegen? Dat is op dit moment totaal geen the ma", zegt hij. „Robbie heeft het heel goed naar de zin bij TWente, maar de club zal ook moeten besef fen dat hij een voetballer is van 29 jaar die naar een topclub kan." AZ kan op zijn vroegst in de twee de competitiewedstrijd, half sep tember tegen ADO Den Haag, be schikken over [eremain Lens. De spits is gisteren in Alkmaar geope reerd aan een gebroken botje in zijn linkervoet. Omdat de herstelperiode langer dan een maand vergt zal Lens de seizoensouverture tegen NAC niet halen. Hij heeft al langer last van de blessure. De opzet om het kwet suur met aangepaste trainingen te laten herstellen werkte niet. Gisteren voegde bovendien Grazia- no Pellè zich in de ziekenboeg. De Italiaanse spits klaagde over een pijnlijke enkel. Foto's wezen uit dat er niets kapot is. monaco - De Russische atlete lele- na Isinbajeva heeft gisteravond in Monaco haar overheersing in het polsstokhoogspringen weer eens onderstreept. De 26-jarige atlete ging tijdens de Super Grand Prix over 5 meter en 4 centimeter. Dat was een centimeter hoger dan het oude record, dat al op haar naam stond. In Rome was ze half juli over 5,03 meter gegaan. Een Iraakse delegatie slaagde er gis teren in Genève in om het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) over te halen de ban deels te her roepen. Irak mag toch deelnemen aan de Spelen, maar als compro mis slechts twee atleten naar Chi na sturen. Het IOC liet eind vorige week weten dat de Iraakse spor ters niet welkom waren in Peking. De straf was het gevolg van de voortdurende politieke inmenging van de Irakese regering in het na tionale sportbeleid. Robert Lathouwers S^wel naar de Olympische Spelen niet naar de Olympische Spelen Bram Som wel naar de Olympische Spelen niet naar de Olympische Spelen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67