Binnenland Tbs'er gaat tijdens verlof in de fout 'Liefdesleed is heftiger dan werd gedacht' Oud-tankstation moet opschuiven voor rondweg pzc Woensdag 30 juli 2008 5 WÊÊÊÊBÊÊË DEN bosch - Een wagen met veertig wielen wordt onder een oud-tanksta- teert uit 1933 en was een van de eerste tankstations in Nederland. In 1998 tion met bovenwoning in Den Bosch gereden. Twee van deze wagens moes- verloor het zijn functie. Het moet plaatsmaken voor een rondweg. Op zijn ten gisteren het rijksmonument vijftig meter verplaatsen. Het gebouw da- nieuwe plek krijgt het een kantoorbestemming, foto Erik van 't Woud/ANP Patiënt wordt verdacht van bedreiging en mishandeling. enschede - Een 38-jarige patiënt uit de tbs-kliniek Oldenkotte in Rekken is zaterdagmiddag tijdens zijn weekeindeverlof in Enschede aangehouden op verdenking van bedreiging en mishandeling van zijn 45-jarige vriendin en haar ouders. De man is gisteren voorgeleid aan de rechter-commissaris. Justitie spreekt van een 'ernstige zaak' en heeft de Inspectie voor de Sanctie toepassing gevraagd de gang van zaken rond het verlof van de ver dachte te onderzoeken. De inspec tie doet al onderzoek naar de re cente problemen in Oldenkotte. De vriendin van de man meldde de politie zaterdagmiddag dat zij in haar huis in Enschede werd be dreigd door haar vriend. Toen agenten in de woning arriveerden, troffen zij de man echter niet aan. Wel bleek dat de inboedel van de woning was vernield. Uiteindelijk bleek de 38-jarige zich elders in een woning te bevinden, waar hij de bewoner onder bedreiging ster ke drank afhandig maakte. Later op die zaterdag kreeg de politie de melding dat de man elders in En schede problemen veroorzaakte bij de ouders van zijn vriendin. Hij zou de ouders hebben mishan deld. De politie heeft de man daar aangehouden. De vrouw en haar ouders hebben aangifte gedaan bij de politie. Navraag bij justitie leert dat de man in de laatste periode van zijn behandeling in Oldenkotte zat. Een woordvoerder van justitie wil niets zeggen over de eerdere ver oordeling van de man die tot zijn verblijf in Rekken heeft geleid. Of het verlof van de tbs'er bekend was bij de politie kon de woord voerder niet zeggen. Het verlof van de man was onbegeleid. Ruim een maand geleden werd be kend dat de dagelijkse leiding van de tbs-kliniek in Rekken in han den komt van een interim-bestuur der. De twee leden van de raad van bestuur verloren het vertrou wen van het personeel na berich ten over recente problemen in de kliniek. In Oldenkotte is door on derbezetting onrust ontstaan. Verdriet lijkt op posttraumatische stressstoornis. amsterdam - Liefdesverdriet kan in heftigheid op een posttraumati sche stressstoornis lijken. Dat con cludeert de Universiteit van Am sterdam in een onderzoek onder eerstejaarsstudenten psychologie en bezoekers van internetsites over liefdesverdriet. De uitkom sten zijn gisteren bekendgemaakt. Uit het onderzoek blijkt dat een kwart van de ondervraagden in ernstige mate dezelfde klachten heeft als patiënten met een post traumatische stressstoornis: slaap problemen, prikkelbaarheid en/of woede-uitbarstingen. De helft van de deelnemers aan het onderzoek gaf aan min of meer last te hebben van de ver schijnselen. Aan het onderzoek deden 154 mensen mee. Het gros was vrouw. De gemiddelde leeftijd van de deel nemers lag op 24 jaar. Volgens de onderzoekers klagen mensen met liefdesverdriet veel over hoofd- en buikpijn. Het on derzoek wijst verder uit dat men sen met liefdesverdriet minder openstaan voor seksueel contact met een nieuwe partner. De onder zoekers noemen dat opmerkelijk, omdat andere onderzoeken aange ven dat mensen met liefdesver driet juist meer openstaan voor seks. De onderzoekers sluiten in hun conclusies niet uit dat de uit komsten van het onderzoek ge kleurd zijn. Het zou zo kunnen zijn, dat mensen met liefdesver driet de neiging hebben hun klach ten te overdrijven. jj^®| Uit onderzoek van de Universi- teit van Amsterdam blijkt dat de klachten van liefdesverdriet de zelfde kunnen zijn als bij een posttraumatische stressstoornis. Vijf mensen onwel na vrijkomen zoutzuurgas krommenie - Vijf mensen zijn gis teren onwel geworden, nadat zout zuurgas vrijkwam in een pand in Krommenie. TXvee kinderen die achter het gebouw aan het spelen waren, twee agenten en een 61-jari- ge man die in het pand was, lie pen irritaties van huid en luchtwe gen op. De man is aangehouden. Hij zei een gasfles te hebben geo pend in de douche. Vervolgens zou 'een witte wolk zijn ontsnapt'. Jamboree opnieuw in greep buikgriepvirus liempde - Opnieuw kampt de Na tionale Jamboree op Landgoed Vel- der bij Liempde met een groot schalige uitbraak van buikgriepvi rus. Tot dusverre moesten vijftig scouts het terrein verlaten met ziekteverschijnselen. Met het weg sturen van de zieken voorkwam de organisatie een grotere uitbraak zoals vier jaar geleden. Toen trof het virus zeker 150 deelnemers. 'Geen feestballon oplaten bij zee' den helder - Het Kustwachtcen- trum in Den Helder wil dat strand tenten 'en andere feestlocaties' dicht bij zee erop toezien dat er geen feestballonnen met een bran- dertje worden opgelaten of vuur pijlen worden afgeschoten. De afgelopen anderhalve week zijn reddingsboten hierdoor vijf keer uitgevaren voor loos alarm. Er werd gedacht dat het ging om een lichtkogel, een noodsignaal. Zoon van gijzelnemer Almelo aangehouden almelo - De politie heeft gisteren de zoon van de gijzelnemer aange houden die op 16 juni vier ambte naren en een wethouder in het Al melose stadhuis gijzelde. De 18-ja- rige zoon zou een rol hebben ge speeld in de aanloop naar de gijze ling. Hierbij hield de 41-jarige va der urenlang het vijftal vast in ver band met problemen rond de ver gunning van zijn horecazaak. Oudste man van Nederland overleden wilnis - De oudste man van Ne derland, Adrianus van der Vaart, is maandag in zijn woonplaats Wil ms overleden. Van der Vaart, die nog op zichzelf woonde, is 106 jaar geworden. Voor zover bekend is nu de 106-jarige Jos Wijnant in Den Bosch de oudste man. De oudste inwoner is Grietje Jan- sen-Anker in Middelburg die op 12 september 111 hoopt te worden. Man overleden nadat auto in kanaal belandt valthermond - Een 72-jarige man uit Vlagtwedde is gistermiddag in het Drentse Valthermond om het leven gekomen. De man werd ver moedelijk onwel en reed met zijn auto een kanaal in. Dat meldde de politie. Bij hem in de auto zaten zijn 67-jarige vrouw en 43-jarige dochter. Het lukte de dochter de auto, die op de kop in het water lag, te verlaten. Zij kon ook haar moeder redden. Stropers binden roofvogels vast op nest zundert - Boswachters, jachtopzie ners en milieupolitie in Brabant zijn extra alert op stropers die jon ge roofvogels op het nest vastkete nen. Het dier kan daardoor niet wegvliegen. Het ouderpaar gaat door met voederen. Zijn de jon kies volgroeid, dan haalt de stro per ze alsnog uit het nest. Valke niers hebben bedragen tot 800 eu ro over voor een getrainde havik. Man schiet vriendin en zichzelf dood alblasserdam - De 37-jarige man die zaterdagavond levenloos in een woning in Alblasserdam is ge vonden, heeft eerst zijn 36-jarige vriendin om het leven gebracht en vervolgens zelfmoord gepleegd. Dat blijkt uit onderzoek van de po litie, zo meldde een woordvoerster gisteren. De 37-jarige man was de bewoner van het pand. Volgens de woordvoerster is het motief van de man onbekend. Aziatische boktor duikt ook op in Enschede DEN haag - In Enschede is een vol wassen Aziatische boktor gevon den in een speeltuin. Vorige maand werd eenzelfde beestje ge vonden in Berghem. De kever is onschadelijk voor mensen, maar kan bomen en struiken vernieti gen. Waarschijnlijk is het beest meegekomen in verpakkingshout dat gebruikt is om natuursteen te beschermen bij vervoer. Adrianus van der Vaart

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5