symbool van noeste arbeid 'Een groot voorrecht om samen te zijn' Ottenhof haalt onverwachte overwinning Circus Werona vijf dagen op Bastion Veere WPZC Woensdag 30 juli 2008 23 David en Nel Bareman zijn al zestig jaar een gelukkig echtpaar. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Ze zijn er maar wat dankbaar voor. Echt grote tegensla gen hebben David en Nel Bare- man-Labrujere (hij van Zaamslag, zij van Vlissingen) in zestig jaar hu welijk niet gehad. „Dat is ons grootste geluk", zegt Nel (83). „Het is ook een heel groot voorrecht om nog bij elkaar te zijn", vult haar man (85) aan. Het echtpaar woont al zestig jaar in Terneuzen, maar Nel blijft voor sommige mensen nog altijd 'een meisje van de overkant'. „Daar moet je dan al zo lang voor in Ter- neuzen wonen, haha! Het zal wel door mijn achternaam komen, want die komt in Zeeuws-Vlaande- ren niet of nauwelijks voor." Nel kwam naar de havenstad van uit Hoedekenskerke. Daar bracht ze de oorlogstijd door, maar toen Zeeuws-Vlaanderen werd bevrijd stak de familie Labrujere de Wes- terschelde over. David Bareman was twee jaar lang dwangarbeider in het huidige Po len. Vier maanden na de bevrij ding door de Russen kwam hij via omzwervingen terug in Terneu zen. Daar ging hij aan de slag als timmerman. „Wij hebben elkaar ontmoet in 1946, tijdens het uit gaan in de Nieuwstraat. Liefde op het eerste gezicht? Het zal wel, hè. )e bent toch niet voor niets zestig jaar bij elkaar? Je kwam elkaar op straat tegen, in de cafés kwamen we nauwelijks. En maar heen en weer lopen door die straat! Een fat soenlijk meisje ging zelden of nooit naar een kroeg", zegt Nel. „Meiden die in een café kwamen? Die kon je op een hand tellen", al dus David. Zij vieren hun diamanten bruiloft pas volgende week, omdat dan de familie - drie dochters, zeven klein kinderen, drie achterkleinkinde ren - compleet kan zijn. Wat er nou echt nodig is om zestig jaar prima met elkaar door een deur te kunnen? „Daar hebben wij niets over te zeggen", refereert David aan zijn geloof Nel: „Maar los daarvan; je moet ge woon altijd voor elkaar klaar staan. En dat doen wij." Duo scoort honderd procent bij ringrijden Serooskerke. door Marlies Lampert SEROOSKERKE - Floor Ottenhof was dinsdagavond sprakeloos en zelf bijna het meest onderstebo ven na haar verrassende winst bij het sjezenrijden in Serooskerke. Sa men met menner Peter Raats haal den zij voor het eerst een honderd procent score en staken ze alle ach tentachtig ringen op het parcours aan de voet van de toren. Voor ie mand die nog nooit minder dan acht ringen heeft gemist, was het een buitengewone prestatie. Otten hof en Raats hadden dinsdag nau welijks concurrentie van Angelina Kauffman en haar vader Bram Francke, want die lieten halverwe ge de wedstrijd twee keer een ring hangen en eindigden daarmee op een tweede plaats. De derde beker was voor Rianne Francke-Lous en Wim Maljers, na een kamp met Jo- lien en Simon van de Broeke. Bei de paren staken drieëntachtig rin gen. De pollepel werd verreden op acht kleinere ringen, variërend tussen 32 en 10 mm doorsnee. Angelina Kauffman en Bram Francke mis ten slechts één keer de 20 mm-ring en wonnen daarmee de ze ereprijs met toebehoren. Agenda: Woensdag 30 juli ringrijden bij Cam ping de Pekelinge, tandmetersweg, Oostkapelle van 18.30-21.00 uur. VEERE - Circus Werona strijkt vijf dagen neer in Veere. Het circus be gint vandaag en treedt zondag voor het laatst op. Circus Werona brengt in Veere het nieuwe pro gramma vol verschillende dieren. Daarin zitten onder meer Friese paarden, kamelen, honden, geitjes en pony's. Uiteraard treden er ook clowns op, acrobaten, jongleurs en trapeze-atiesten. Het circus staat op het Bastion in Veere. De eerste voorstelling wordt vandaag gegeven. De pre mière begint om 19.00 uur. Op donderdag, vrijdag en zaterdag worden elke dag twee voorstellin gen gegeven, om 15.00 uur en om 19.00 uur. De laatste show is zon dag, om 14.00 uur. Kaarten voor Circus Werona zijn elke dag te koop tussen 10.00 en 12.00 uur en vanaf een uur voor aanvang van de voorstellingen. De toegangsprijzen voor Circus Wero na liggen tussen 13 euro voor kin deren en 18 euro voor volwasse nen. In diverse winkels in Veere waar posters van het circus voor het raam hangen, liggen gratis kor tingsbonnen. Die geven 's middags korting van zeven euro en 's avonds kunnen mensen met zo'n bon voor zeven euro naar binnen, behalve in de loge. MS» r<aBw» i«nS:®liwai IKSI3HJ.1I [SilSijSjijS De oude Scheldekraan en de Timmerfabriek zullen worden opgeknapt als herinnering aan het verleden van de scheepswerf De Schelde in de binnenstad van Vlissingen. Het maritiem Muzeeum wil bij deze 'monumenten' ook de verhalen van oud-Scheldewerknemers laten zien en horen. foto Ruben Oreel David en Nel Bareman-Labrujere staan al zestig jaar voor elkaar klaar. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57