Verdachte moord Toth langer vast Week- en zaterdagmarkt maken plaats voor Middelburgse kermis WALCHEREN Smullen voor Gambia Verdachten van inbraak gepakt Vrij van alcohol en drugs nieuw schooljaar in Taalbarrière Suikeropbrengst Zeeuwse bieten ziet er goed uit Paarden worden bij de Spelen behandeld als rocksterren Woensdag 30 juli 2008 Tip? redwalch@pzc.nl Voorlopige hechtenis Vlissinger door rechter met maand verlengd. door Maurits Sep VLISSINGEN - De 52-jarige Vlissin ger die vastzit voor de moord op Ilonka Toth, moet nog een maand in de gevangenis blijven. Dat heeft de rechtbank in Middelburg giste ren besloten. De man is twee weken geleden aangehouden door de politie. Hij zou te maken hebben met de ge welddadige dood van de eveneens Vlissingse Ilonka Toth. Zij werd op zondag 6 juli levenloos aangetrof fen op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen. De vrouw is 42 jaar ge worden. Aanvankelijk tastte de politie volle dig in het duister over de oorzaak van haar dood. Ook was er geen spoor van mogelijke daders. Pas na dat de politie via televisie en krant verzoeken deed uitgaan naar het grote publiek om tips te geven over het slachtoffer en de laatste dagen voor haar dood, ontstond een beter beeld wie Ilonka Toth was en wat zij had meegemaakt. Zo zou de vrouw deel uitgemaakt hebben van het Vlissingse drugscir cuit en zichzelf geprostitueerd heb ben. Ook zou zij niet lang voor haar gewelddadige dood ruzie heb ben gehad, waarbij zij iemand een stuk uit het oor gebeten zou heb ben. De politie doet in het belang van het onderzoek en het vinden van bewijzen geen mededelingen over details rond de moord op Toth. Anderhalve week na haar dood 1^ Justitie mag een 52-jarige Vlissin- ger nog een maand vasthouden voor de moord op Ilonka Toth. De Vlissingse vrouw kwam begin juli door geweld om het leven. hield de politie een 52-jarige Vlis singer aan. De man werd een paar dagen later voorgeleid voor de rechter-commissaris en die oor deelde dat er vooralsnog voldoen de bewijs was om de man twee weken lang in bewaring te hou den. Die termijn verstrijkt vrijdag. Voordien moest een besluit wor den genomen over de verlenging van zijn voorarrest. Dat is gisteren gebeurd. De raadkamer van de rechtbank in Middelburg heeft besloten dat de man nog dertig dagen gevangen ge houden mag worden. Die periode gaat in op 1 augustus, omdat dan de voorlopige hechtenis afloopt. Als die maand voorbij is, kan het openbaar ministerie de rechtbank vragen de verdachte nog langer vast te houden. De rechtbank kan de gevangenhouding dan nog maximaal twee keer met een maand verlengen. Omdat justitie de verdachte 'in be perking' hield, mocht de 52-jarige Vlissinger tot gisteren met nie mand contact hebben, behalve met zijn advocaat. Die had aange kondigd dat hij zou verzoeken om opheffing van die maatregel. Of de beperking inmiddels is opgeheven, was gisteren niet bekend. AAGTEKERKE - Ze konden smullen tot ze er bij in de feesttent op het weiland aan de Prelaatweg konden we het net aan." Voor vijf euro per vol- neervielen. Maar de jeugd vermaakte zich dins- trok weer zo'n duizend belangstellenden. Meer wassene, en drie euro per kind, kon je zo veel dagavond in Aagtekerke vooral ook met spelle- hadden het er niet moeten zijn, zegt Hannie Bras- eten als je wilde. De opbrengst gaat naar een hos- tjes en muziek. Het jaarlijkse pannenkoekenfeest ser. „Want dan was het uit de hand gelopen. ,Nu pitaal in Gambia. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De markten op za terdag (groente, fruit en bloemen) en op donderdag (weekmarkt) in Middelburg verhuizen eenmalig naar het Damplein om plaats te maken voor de Middelburgse ker mis. Die begint vrijdag 1 augustus en duurt tot en met donderdag 7 augustus. De kermis staat op de Markt, waar anders de week- en zaterdagmarkt staan, en op Plein 1940. In totaal telt de kermis dit jaar 35 attracties, uiteenlopend van de oliebollen-, zuurstokken- en palingkramen tot de kinderdraaimolen en voor waaghalzen de spectaculaire attrac ties Extreme en No Limit. Wethouder Hannie Kool reikt maandag 4 augustus de prijs uit aan de beste kermisattracties van 2008. Er zijn vier categorieën: de behendigheidsattractie, de beste kinderattractie, de beste vermaak- attractie en de lekkerste attractie. De prijsuitreiking vindt plaats om 16.00 uur in café Cheerz aan de Markt. De Middelburgse kermis begint vrijdag om 14.00 uur en duurt die dag tot middernacht. Op zaterdag is de kermis open van 10.00 tot 01.00 uur, op zondag van 13.00 tot 23.00 uur en van maandag tot en met donderdag van 10.00 tot 24.00 uur. MIDDELBURG - Twee Vlissingers van 17 en 18 jaar zijn gisteren in Middelburg gearresteerd omdat ze zouden hebben geprobeerd in te breken in een woning in de Johan Lesagestraat. Toen de politie om kwart voor vijf in de ochtend een melding kreeg van een inbraak, werd meteen in de omgeving ge zocht naar mogelijke daders. In de Schweitzerstraat, iets verderop, werden de Vlissingse mannen aan gehouden. Eén van hen had een breekijzer bij zich. WEMELDINGE - De spoedcursus af kicken in vier weken die de stich ting In de Vrijheid deze zomer aan biedt, slaat aan. Dit laat het op vangcentrum voor alcohol en drugsverslaafden van de stichting uit Wemeldinge weten. Er is ge middeld één aanmelding per week, iets wat van tevoren niet ver wacht was. „Ik vind het aantal aan meldingen behoorlijk, we hadden minder verwacht", zegt woord voerder Peter van Bremen. Het programma geeft verslaafde jongeren tot achttien jaar de kans om in de vakantie vrijwillig van hun verslaving af te komen en clean het nieuwe schooljaar in te gaan. Van Bremen vertelt dat het programma vooral bestaat uit praatsessies. Bij zware gevallen moet de volledige tijd benut wor den, anderen hebben wel eens een 'vrije' dag. De jongeren die zich al dan niet vrijwillig melden in We meldinge verblijven de tijd dat ze afkicken intern bij de stichting. Dit maakt het programma volgens van Bremen zwaar, maar wel doel treffend. Na de zomerperiode wordt beslist of de cursus een vast plekje krijgt bij In de Vrijheid. Tip? redactie@pzc.nl Al weken, nee maanden heeft die Goese het bijna over niets anders meer: haar nieuwe badkamer. Eerst over het ontwerp, toen over de materialen en nu over de uitvoering. Ze heeft daar via-via een paar handige jongens voor geregeld, die de natte ruimte - het moet gezegd - op vakkundi ge wijze gestalte geven. Dage lijks geeft ze haar collega's een update van de stand van zaken. Toen de klussers voor de deur stonden, werd dat ook gemeld. „Volgens mij zit er een Pool bij, want één kon ik er niet ver staan." „Nou", reageerde een col lega, „dan zou het ook wel eens een Zeeuws-Vlaming kunnen zijn..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55