Z&clsnd 'Voorrecht om samen te zijn' S7S3Q3 (Dos? jpüSJO Status Quo, Sinead en Sex Pistols in Lokeren Nachtparty's zijn nieuwe trend aan kust 30-31 JULI EN 1-2 AUGUSTUS DWAZE DWAZE DWAZE DAGEN DAGEN DAGEN Bij van der Plas modezaken in Oostburg ZPZC Woensdag 30 juli 2008 25 David en Nel Bareman zijn al zestig jaar een gelukkig echtpaar. door Raymond de Frel terneuzen - Ze zijn er maar wat dankbaar voor. Echt grote tegensla gen hebben David en Nel Bare- man-Labrujere (hij van Zaamslag, zij van Vlissingen) in zestig jaar hu welijk niet gehad. „Dat is ons grootste geluk", zegt Nel (83). „Het is ook een heel groot voorrecht om nog bij elkaar te zijn", vult haar man (85) aan. Het echtpaar woont al zestig jaar in Terneuzen, maar Nel blijft voor sommige mensen toch nog altijd 'een meisje van de overkant'. „Daar moet je dan al ruim zestig jaar voor in Terneuzen wonen, ha- ha! Het zal wel door mijn achter naam komen, want die komt in Zeeuws-Vlaanderen niet of nauwe lijks voor." Nel kwam naar de havenstad van uit Hoedekenskerke. Daar bracht ze de oorlogstijd door, maar toen Zeeuws-Vlaanderen werd bevrijd stak de familie Labrujere de Wes- terschelde over. David Bareman was twee jaar lang dwangarbeider in het huidige Polen. Vier maan den na de bevrijding door de Rus sen kwam hij via omzwervingen terug in Terneuzen. Daar ging hij aan de slag als timmerman. „Wij hebben elkaar ontmoet in 1946, tijdens het uitgaan in de Nieuwstraat. Liefde op het eerste gezicht? Ja, dat weet ik niet meer hoor! Het zal wel, hè. ]e bent toch 'Je moet gewoon altijd voor elkaar klaar staan. En dat doen wij' niet voor niets zestig jaar bij el kaar? Je kwam elkaar op straat te gen, in de cafés kwamen we nau welijks. En maar heen en weer lo pen door die straat! Een fatsoen lijk meisje ging namelijk zelden of nooit naar een kroeg", zegt Nel. „Meiden die in een café kwamen? Die kon je op een hand tellen", al dus David. Zij vieren hun diamanten bruiloft pas volgende week, omdat dan de familie compleet kan zijn. Drie dochters zorgden voor zeven klein kinderen, die op hun beurt drie achterkleinkinderen op de wereld zetten. „En al die kleinkinderen hebben gestudeerd", roept Nel trots. Wat er nou echt nodig is om zestig jaar prima met elkaar door een deur te kunnen? „Daar heb ben wij niets over te zeggen", refe reert David aan zijn geloof. Nel: „Maar los daarvan; je moet ge woon altijd voor elkaar klaar staan. En dat doen wij." door Frank van Cooten breskens - Lekker chillen bij optre dens van diverse dj's is deze zo mer een trend in de strandpavil joens aan de West-Zeeuws-Vlaam- se kust. Zo doet Oded Nir, afkomstig uit Tel Aviv en wonend in Amster dam, vrijdagavond Beach House 25 (voorheen Palm Beach) in Bres kens aan. De party is van 22.00 tot 03.00 uur. Tijdens de zonsonder gang onthult Oded Nir zijn ver haal met gepassioneerde chillout, triphop en deep house. Hij heeft als artiest zijn muzikale achtergrond versterkt door jaren lange internationale tourervarin gen. Na zijn album 'Pillow Talk' in 2006 vestigde hij zich in Amster dam waar hij dit jaar een nieuw al bum heeft afgemaakt. Lokale helden Deene 8c Saturn, die inmiddels hun naam in de hou se-scene hebben gevestigd, breng en na de set van Oded Nir hun bes te jazzy, west coast house ten geho re. De twee dj's doen dit met on dersteuning van de gitaarklanken van Nir. Natuurexcursie door Margarethapolder DE GRIETE - Vanuit café De Griete is er zondag 3 augustus een natuur excursie door de Margarethapol der. Vertrek om 9.30 uur. De Mar garethapolder is een betrekkelijk jong nat natuurgebied van Staats bosbeheer, waar heel wat vogels bij hoogwater komen uitrusten. Kosten €10 per volwassene, inclu sief consumpties. Laarzen of stevi ge schoenen meenemen. Aanmel dingen en informatie: 0115-431511. Sluis geeft cafés kans terrassen te legaliseren BRESKENS - Cafés De Boeg, Cen traal en De Heeren van Amstel op het Spuiplein in Breskens hebben een illegale terrasoverkapping. Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Sluis strijkt echter met de hand over het hart. De cafés krijgen tot 1 oktober de tijd om bouwaanvragen in te dienen. „Zodat ze alsnog gelegali seerd kunnen worden", zegt een woordvoerster van de gemeente. »X»1NN 1 m N I 1 m N 29 juli sluiten wij om 14.00 uur onze winkels. Wij gaan dan onze rest zomer collecties afprijzen tot absolute bodemprijzen. Woensdag 30 juli gaan wij weer open om 9.00 uur. U kunt dan komen profiteren van ons unieke koopjesfeest. (Vanaf 5 augustus ook nieuwe collectie o.a. van Mc Gregorü!) Natuurlijk bij: Mannenmode: Brouwerijstraat 7 - 4501 CM Oostburg Bedrijfsmode showroom: Brouwerijstraat 7 - 4501 CM Oostburg Telefoon: 0117-452213 Damesmode: Markt 14 - 4501 CK Oostburg Fax: 0117-453448 door Raymond de Frel LOKEREN - De Sex Pistols, Status Quo en Sinead O'Connor zijn drie van de vele grote namen die vanaf vrijdag de 33e editie van de Loker- se Feesten kleur geven. Het evenement, op 37 kilometer van Terneuzen, maakt al jaren ge bruik van een succesvol recept: gro te artiesten voor weinig geld. Het goedkoopste dagticket kost vijftien euro. De duurste dagen, met dertig euro, zijn woensdag en de eerste zater dag, als Massive Attack en de Sex Pistols op het podium staan. Het stadsfestival mag ook dit jaar weer met recht de titel 'muziekstijlen ontdekkingstocht' dragen. De Nederlandse rockband Kane (21.15 uur) mag vrijdag op de ope ningsdag spelen, Sinead O'Connor doet het festival zondag rond mid dernacht aan. Status Quo is maan dag de grote publiekstrekker, Sonic Youth en Supergrass zijn de grote namen op dinsdag. Op donderdag staat onder andere NERD op de planken, vrijdag is het de beurt aan Macy Gray en Grace Jones. Das Pop en Arsenal spelen zaterdag, Buffalo Tom, Ala- nis Morissette en The Scabs doen Lokeren op de slotdag aan. Het volledige programma en informa tie over kaartverkoop is te vinden op www.lokersefeesten.be. David en Nel Bareman-Labrujere staan al zestig jaar voor elkaar klaar. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47