jongen van de Westkant sluiting verder rtZttteü Transferium lijkt enige oplossing als Albert Heijn 'Spoelwagen vertoonde geen mankementen' ZPZC Woensdag 30 juli 2008 23 door Raymond de Frel SAS VAN CENT - Supermarkt Ciooo in Sas van Gent gaat na een slui ting van ruim drie weken verder als Albert Heijn. Supermarktconcern Ahold nam zo'n vijftig Ciooo-winkels over van branchegenoot Schuitema, waaronder de supermarkt aan de Wilhelminalaan in Sas van Gent. Ahold verkocht zijn meerderheids belang van 73 procent in Schuite ma aan investeringsmaatschappij CVC Capital Partners, onder meer in ruil voor winkels en een onbe kend geldbedrag. De winkel in het grensdorp is na dit weekend vanwege een verbou wing gesloten tot woensdag 27 au gustus. „Al het personeel van C1000 gaat over naar Albert Heijn", zegt Schuitema-woordvoer- ster Dieuwertje Ten Veld. De C1000 houdt op dit moment leegverkoop en krijgt dus steeds meer te maken met lege schappen. Alleen de versproducten worden nog aangevuld tot de laatste ope ningsdag. door Raymond de Frel SLUISKIL - De politie heeft geen mankementen gevonden aan de spoelwagen van de gemeente Ter- neuzen, waarmee twee weken gele den de 41-jarige Francois lansen van Rosendaal en de 45-jarige André van Dam tussen Sas van Gent en Sluiskil verongelukten. De politie tast nog altijd in het duister omtrent de oorzaak van het eenzijdig ongeval. Jansen van Rosendaal en Van Dam belandden in een sloot ten westen van het Ka naal van Gent naar Terneuzen. „Het sporenonderzoek heeft geen bijzonderheden aan het licht ge bracht en ook aan de auto man keerde helemaal niets", zegt poli tiewoordvoerster Esther Boot. Wellicht dat de uitslag van sectie op de twee slachtoffers meer hel derheid brengt, maar daar doet de politie geen mededelingen over. Boot: „Uit privacyoverwegingen maken we dit soort dingen niet kenbaar." door Frank van Cooten SLUIS - Het college van burgemees ter en wethouders van de gemeen te Sluis steekt het strandwachtper- soneel een hart onder de riem. De strandwachten waren de afgelo pen weken betrokken bij een reeks reddingsacties. Vier keer kwam de ambulance op het strand en twee keer landde de traumahelikopter. Vooral het over lijden van het twaalfjarig Duits jongetje twee weken geleden maakte diepe indruk bij de strand wachten. „Dat is reden voor het ge meentebestuur hen een hart on der de riem te steken", aldus een woordvoerster van de gemeente Sluis. Het strandwachtpersoneel krijgt een brief waarin waardering voor de inzet wordt uitgesproken. De bermen aan de kust staan weer vol met foutpar- keerders. De hoogste tijd voor een transferium op het veerplein van Breskens. Ondanks diverse pogingen van de gemeente Sluis lukt het niet de automobi liteit aan de kust terug te dringen. Ook deze zomer staan auto's weer bumper aan bumper in de berm van de smalle kustweg. Ook op plaatsen waar het niet mag. De dagtoerist vertikt het om drie euro te betalen voor een dag parke ren op een van de vele parkeerter- ANALYSE door Frank van Cooten reinen waar ook op warme zomer dagen nog plek genoeg is. Een overijverige politieman duw de deze week een waarschuwings briefje achter de ruitenwissers van de 'bermauto's'. Hij is het gedrag van de gemakzuchtige toerist blijk baar meer dan beu. De politie be keurt wel, maar niet genoeg om foutparkeerders af te schrikken. Feitelijk is er maar één oplossing. Een transferium van waaruit de dagtoerist met busjes naar de stran den wordt gebracht. Er zijn voor beelden genoeg. Zoals aan de rand van Renesse. Daar ligt het goed be reikbare transferium met plek voor negenhonderd auto's. Toeris ten parkeren gratis en worden ver volgens gratis naar de vele stran den, campings, hotels, pensions en het centrum vervoerd. Nieuw dit jaar is de strandexpress voor mensen die de duinen niet meer over willen sjouwen met bad tas, stoelen, speelgoed en parasol. Deze 'strandwaardige' en bont ge kleurde taxibusjes, ook geschikt voor mindervaliden, rijden tot op het strand. En in de zomer rijdt er zelfs een paardentram vanaf het transferium. Dat is nou ook iets voor Sluis. De perfecte plek is er al. Het veer plein in Breskens. Makkelijk be reikbaar en prima passend binnen het ontwikkelingsplan waar een mobiliteitscentrum onderdeel van is. Kost weinig ook. De parking ligt er immers al en plaatselijke on dernemers sponsoren de busjes. Als het waterschap, de beheerder van de bermen, dan ook nog eens paaltjes slaat, is Sluis eindelijk van het hinderlijke bermparkeren af en heeft een extra toeristische troefkaart in handen. Toeristen hoeven dan immers niet meer te zoeken naar een parkeerplek. Deze voordelen moeten de ge meente Sluis aanspreken. Viermastvolschip Passat, schilderij van Joh's Holst. Het schilderij hing thuis aan de muur bij Jan Geensen. Het is ook de cover van het boek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45