over teenslipper en topje aan NS Zomertoer netjes is relatief Dip 1.020,- CDA-vragen over natuur Aangehouden na achtervolging De stoere Transit Connect Samen kriskras door Nederland PZC Woensdag 30 juli 2008 3 COMMENTAAR Een deuk in het vertrouwen in de economie kan duiden op een aanstaande dip in de bestedingen. Dus schrikt Nederland als de consument somber is. Het maakt niet uit of er nog gewoon volop geld wordt uitgegeven of niet. En het maakt ook niet uit of de analyse van het consumentengedrag serieus is of niet. Ook als het Centraal Bureau voor de Statistiek de Nederlandse verrichtingen op het Europees voetbalkampioenschap aandraagt als mogelijke verklaring voor het wantrouwen, schiet economisch Nederland in de paniek. Want o wee als de consument eens even de hand op de knip houdt. Het vreemde van dit soort berichten is altijd het verschil in perspectief Voor de korte termijn en de snelle winst is het ongunstig als de bestedingen even inzakken. Maar voor de continuïteit van het sociaal-economische leven kan het heel goed zijn als consumenten en producenten voorzichtig zijn. Zo komen ze niet in financiële problemen die uiteindelijk een veel groter negatief effect op de economie hebben. Zo'n houding had bijvoorbeeld de kredietcrisis, die heel veel onrust heeft veroorzaakt, kunnen voorkomen. Soms kan het bedrijfsleven in een uitgestelde besteding beter een belofte zien dan een bedreiging. MIDDELBURG - Het CDA in Provin ciale Staten wil weten of de extra natuurcompensatie die is gereali seerd voor de tweede verdieping van de Westerschelde, meegere kend kan worden in het kader van natuurherstel Westerschelde. In vragen aan Gedeputeerde Staten wordt de suggestie gedaan om een pas op de plaats te maken bij de realisatie van nieuwe natuur in Zeeland. rieus je wordt genomen", zegt sty- lingadviseuse Nelleke Mulder. Vrouwen mogen best een korte rok dragen, maar dan net boven de knieën. Teenslippers? Ze vindt die op kantoor niet kunnen. San dalen wel. Blote benen mogen vaak wel, blote buiken niet. En een zomerse jurk mag ook, maar dan weer niet mouwloos of met een te diep decolleté. „Je moet er geen groot verleidingsfeest van ma ken." De mannen hoeven van Mul der bij een hittegolf niet strak in het pak. „Een pantalon of een spij kerbroek is dan ook heel goed. Met een zogeheten buttondown overhemd, eventueel met korte mouwen. En een T-shirt eronder om het transpiratievocht weg te nemen." Een stropdas kan achter wege blijven, maar dichte schoe nen zijn een must. Toch zijn er bedrijven waar zowel mannen als vrouwen de hittegolf moeten doorstaan in een formele outfit. In het commerciële bedrijfs leven, zoals bij banken bijvoor beeld. Daar dragen de mannen on danks de zomerhitte donkere pak ken, met stropdas. Voor de vrou wen is ook als de mussen dood van het dak vallen de panty ver plicht. De Arbowet zegt niets over kle dingvoorschriften, maar werkge vers kunnen wel van hun perso neel verlangen dat het zich repre sentatief kleedt. „Daarbij maakt het natuurlijk een groot verschil of iemand in de fabriek staat of klan ten ontvangt in een kantoor", al dus een woordvoerder van FNV Bondgenoten. „In de meeste geval len komen werkgevers en perso neel er samen wel uit, ook bij ho ge temperaturen." Eén op de drie werknemers zegt zich niettemin te ergeren aan de zomerse kleding- stijl van collega's, blijkt uit een pei ling van NationaleVacature- bank.nl. Een kwart van de Neder landers moet er van de baas repre sentatief uitzien. Twintig procent zegt regelmatig in korte broek op het werk te verschijnen. Vooral tijdens een langduri ge hittegolf kan de kleding- irritatie flink escaleren. „Bijvoorbeeld als de baas erop staat dat werknemers onder alle omstandigheden het bedrijfsuni form dragen", zegt de FNV-woord- voerder. „De vraag of het jasje wel of niet uit mag, kan zomaar leiden tot een hoogoplopend conflict. Op lossingen als een zomertenue of een goede airconditioning kunnen een hoop ellende voorkomen." Ontslagzaken op grond van de kle dingvoorschriften zijn bij FNV Bondgenoten niet bekend. klant geen moeite hebben met iets informelers. Anderzijds verwacht toch ook hij weer van een ambte naar in functie gepaste kleding. „Dat hoort er gewoon bij. Anders neem je zo iemand minder se rieus. Het is het gevoel." Kapper Dik Igounet van 'Haar van Boven' in Middelburg is resoluut. „Ik zeg: bloot mag!" Ook van een naveltruitje in zijn zaak maakt hij geen probleem. „Als je daar het fi guur voor hebt, mag dat best van mij. Maar ziet het er niet uit, dan zeg ik er ook wat van. Het belang rijkste is dat iemand zich prettig voelt in die kleren. Dat straal je dan ook uit. Wanneer je in een kapsalon werkt, probeer je iets mo- disch neer te zetten. Dan moet je er zelf ook een beetje trendy uit zien en niet in een wit pak of een schort rondlopen. Dat is voor sla gers en verplegers." De Walcherse Makelaar Bert Bim- mel vindt het onnodig een kle dingcode af te spreken. „Zoiets re gelt zich vanzelf" Als enige man tussen vijf vrouwen op kantoor gaat hij onberispelijk in pak ge kleed. Stijgt het kwik, dan blijft de stropdas af maar altijd binnen handbereik. Dat geldt ook voor het colbert. Dat hij toevallig van daag op slippers en in korte broek rondloopt, komt omdat hij eigen lijk vakantie heeft, verklaart Bim- mel zijn afwijkende tenue. „Ik kwam heel even langs, maar we gaan zo naar het strand." Volgens zijn rechterhand Monique Neuf- église hebben vrouwen het met warm weer over het algemeen wat makkelijker. „Netjes is relatief Ik denk dan in deze tijd aan een luch tige rok of linnen broek en een jas je. Zelf draag ik bij een bezichti ging nooit een spijkerbroek." Dik Igounet van Haar van Boven heeft geen enkele moeite met blote benen en buiken in zijn zaak. Hij ziet niet in hoe een korte broek achter de kappersstoel minder hygiënisch zou zijn dan een lang exemplaar. „Ik ga er tenminste van uit dat iedereen zich dagelijks wast. Haren die op armen en benen achterblijven, spoel je aan het eind van de dag toch gewoon af!" foto Lex de Meester FordTransit Connect v.a. 11.850,-/' 299,- p.mnd. met FoirdBusinessPartner, Kijk op deechteman.nl Feel the difference VLISSINGEN - De politie heeft gister middag na een achtervolging met de auto en te voet een man aange houden die wordt verdacht van au todiefstal. Een agent zag in zijn vrije tijd een personenauto rijden die als gestolen gesignaleerd stond. Hij is het voertuig achterna gere den en heeft contact gelegd met collega's die direct in de auto sprongen. Vanaf de Edisonweg in Vlissingen is hij de auto gevolgd naar de Rembrandtlaan. Daar liet de bestuurder de auto achter en zette het op een lopen. De agent ging er achteraan en vond hem in een tuin van een woning in de Bonedijkestraat, waar zijn collega's hem konden inrekenen. De man ontkent de auto te hebben gesto len. Hij zit nu in Torentijd. Uw voordeel Kijk op Hs.nl Ga mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3