Half dozijn treffers voor Excelsior Buit wordt vanavond verdeeld op de boulevard van Vlissingen 36 Woensdag 30 juli 2008 PZC S Schouwse selectie scoort twee keer tegen Rotterdamse profs: 2-6. door Armando Langebeke BURGH-HAAMSTEDE - Vorig jaar ver loren de voetballers van de Schouwse selectie nog maar nipt van de voormalige eredivisionist Excelsior (2-1). Gisteravond waren de cijfers duidelijker in het voor deel van de Rotterdamse gasten. De ploeg die komend seizoen uit komt in de Jupiler League won met 2-6. Toch was de uitslag wat geflat teerd, zeker gezien het spelbeeld van de eerste helft. „We kregen twee knullige doelpunten tegen, maar qua spel waren we redelijk gelijkwaardig", aldus aanvoerder Benjamin Verwest (Zierikzee). In de woorden van de uitblinken de laatste man zat een kern van waarheid, al wisten de Schouwse spelers nauwelijks in scoringsposi- tie te komen. De meeste aanvallen eindigden bij Zeeuws topscorer Dennis le Comte (Duiveland) die opvallend vaak balverlies leed. Vlak nadat Middelburger Rogier Veenstra voor de o-2-voorsprong van Excelsior had gezorgd, gebeur de er dan toch iets fraais voor het doel van de Rotterdammers. Na knullig balverlies achterin wist Nieuwerkerker Gert-Jan Tierie met een fraaie boogbal te scoren. Excelsior maakte het grootste deel van de wedstrijd een slappe en ver moeide indruk. De ploeg van trai ner Ton Lokhof leek nog niet vol doende hersteld van het zware trai ningskamp van vorige week. De Schouwse selectie van zijn collega Edwin Kriens kwam na drie trai ningen in ieder geval een stuk ge- De selectie van Schouwen-Duive- land verliest met 6-2 van Excel sior. Gert-Jan Tierie en Benjamin Verwest scoren voor het team van trainer Edwin Kriens. motiveerder voor de dag. Vooral de kersverse DFS-aanwinst Pieter de Munnik maakte een gretige in druk. Hij kwam als rechtsback ge regeld Rogier Veenstra tegen en mocht zich vaak winnaar van die duels noemen. Door de vele wissels van Kriens, die iedereen uiteraard wilde laten spelen, verdween in de tweede helft wel een beetje de lijn uit het spel. Toch kreeg de Schouwse se lectie het voor elkaar nog een keer te scoren. De opgekomen Verwest kopte van behoorlijke afstand de bal met een mooie curve tegen het net. Dit zorgde weer voor wat ver trouwen aan Schouwse kant, maar toch kon er niet voorkomen wor den dat Johan Voskamp in de laat ste vijf minuten nog twee doelpun ten maakte voor Excelsior. Verwest: „We hebben wel te veel goals tegengekregen. Twee jaar ge leden kregen we er drie tegen (te gen RKC), vorig jaar maar twee (ook tegen Excelsior)." Selectie Schouwen-Duiveland-Excel- sior 2-6 (1-2). 34. Johan Voskamp 0-1, 43. Rogier Veenstra 0-2, 45. Gert-Jan Tierie 1-2, 52. Johan Voskamp 1-3, 69. Ryan Koolwijk 1-4, 74. Benjamin Ver west 2-4, 86. Johan Voskamp 2-5, 89. Johan Voskamp 2-6. Scheidsrechter: J.PIeune (Burgh-Haamstede). Aantal toe schouwers: 875. Sigourney Bandjar, verdediger van Excelsior, heerst in de lucht tijdens de oefenwedstrijd tegen de Schouwse selectie. foto Dirk-Jan Gjeltema Anjolie Wisse en Michel Schrier beschikken over de beste papieren. door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Pas in de laatste wed strijd van het PZC-250-stratenloop- circuit wordt beslist wie er met de hoofdprijs vandoor gaat. Na vier van de vijf wedstrijden gaat bij de mannen Tim Pleijte (Dynamica) .aan de leiding voor Theo Rabout (Wielingen) en Arjan Beije (Delta Sport). Sandra de Block (RKHAV) loopt al twee wedstrijden aan kop 6ij de vrouwen. Ze wordt gevolgd door Chantal Koole (Dynamica) en Anita Joziasse (AV'56). Na de 71e Boulevardloop zal het eindklassement er ongetwijfeld an ders uit zien. De klassementswin- naar van vorig jaar, Michel Schrier, heeft de beste papieren aangezien hij in drie wedstrijden nog maar vijf punten op het maximum van 1500 punten verspeeld heeft. Tim Pleijte is in vier wedstrijden al 13 punten kwijt op een maximum van 2000 punten, Theo Rabout verliest 19 punten, Arjan Beije 20 punten. Omdat de beste vier wed strijden meetellen voor het eind klassement is het vrijwel zeker dat Schrier zijn titel prolongeert. Pleij te wordt dan tweede en de strijd om de derde plaats gaat tussen Ra bout en Remy Vasseur. Sandra de Block loopt een goed cir cuit maar is net niet opgewassen tegen Anjolie Engels (Dynamica). Zij verspeelde in drie wedstrijden nog maar twee puntjes, De Block vijf in vier wedstrijden. Engels zal ongetwijfeld het circuit winnen, met De Block op plaats twee. Inte ressant is nog wel de strijd om de dagzege tussen Engels en Marjan de Kok. De atlete van Dynamica werd vorig jaar overall-winnaar, maar schreef zich dit jaar vanwege vakantie niet in voor het circuit. De Boulevardloop gaat over twee ronden van 3600 meter met start (19.30 uur) en finish voor Hotel Arion. Om 19.00 uur komt de jeugd aan bod over 2000 meter. ATLETIEK Monte Carlo. Super Grand Prix. Mannen, 800 m: 1. Borzakovski (Rus) 1.42,79, 2. Kamel (Bah) 1.42,79, 3. Mulaudzi (ZAf)1.43,26, 6. Lat houwers (Ned) 1.44,68, 8. Som (Ned) 1.45,55. DUIVENSPORT Vroegste meldingen. Provinciaal Tarbes 1765 oude duiven: 1. J. Poelman ('s-Heer Arendskerke), 2. L. Hengst (Aagtekerke), 3. M. Bastemeijer (Yerseke), 4. J. Kaho (Goes), 5. C. Hermes&Zn (Lewedorp), 6. A. de Ridder Jzn (Arnemuiden), 7. M. van Iwaarden (Kruinin- gen), 8. B. Liplijn (Spui), 9. gebr. Scheele (Ter- neuzen), 10. A. v.d. Veeke (Clinge). Nationaal. Narbonne met 3816 oude duiven: 1. F. Leliaert (Aardenburg), 3,8. B. Ulijn (Water landkerkje), 4. B. liplijn (Spui), 15. S. v.d. Velde&Zn (Breskens), 18. Fl. Steketee (Yerse ke), 20. J. v.d. Veeke (Westdorpe). TENNIS Nieuwerkerk. De Proeverij Gruttepikker- stoernooi. Mannendubbelspel. HD6: H. Kats/ N. Vis-P. Roggeband/T. Roggeband 6-4 7-5. HD7: E. Neijenhuis/R. Weeber-R. Elvers/J. Oos- ting 6-0 6-1, C. Menheere/P. Sponselee-E. van Dijke/J. Wandel 6-1 6-1. Vrouwendubbelspel. DD7: N. Deurloo/T. Verkaart-V. Bommelje/H. Verspeek 6-2 7-6. DD8: A. Buijze/R. Voer- mans-T..Folmer/A. Hootsen 6-1 6-2. Gemengd- dubbel. GD5: A. Kouwenberg/P. van der Cin- gel-J. Burgs/P. Godrie 3-6 6-3 7-5. GD7: L. Keijzer/R. Loos-S. van der Cingel/O. Kikstra 6-3 7-6, A. Kooman/L. de Looze-D. Kwaak/J. Kwaak 6-1 6-1. VOETBAL Oefenwedstrijden. FC Groningen - Veendam 0-1 (0-0). Doelpunt: Bizimana. Den Ham - Heracles Almelo 0-7 (0-2). Doel punten: Jonathan 2, Everton, Van den Bergh, Overtoom, Toppmüller, Dost. FC Zwolle - Xanthi (Gri) 3-2 (1-0). Doelpun ten FC Zwolle: Kapralik, Van der Haar, Kleizen. Go Ahead Eagles - Ergotelis (Gri) 3-0 (2-0). Doelpunten: Bus, Ahahaoui, Türk. AGOVV - Jong PSV 0-4 (0-2). Doelpunten: Hasselbaink 2, Van Boekei, Rymenants. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA WOENSDAG ATLETIEK Boulevardloop. Finale van het PZC-250 stra- tenloopcircuit. 19.00 uur jeugdloop 2 km, 19.30 uur wedstrijdloop 7.2 km. Inschrijven tot 19.00 uur in Hotel Arion, Boulevard Ban- kert 266 te Vlissingen. TENNIS De Proeverij Gruttepikkerstoernooi. Locatie: tennisvereniging Duiveland te Nieuwerkerk. Aanvang: 14.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32