Hitte wakkert conflict Rijkswaterstaat wil visie voor landbouwverkeer Kledingcode: Hete sportzomer De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Woensdag 30 juli 2008 PZC ERNST JAN ROZENDAAL De Ronde van Frankrijk is voorbij, de Olympische Spe len staan voor de deur. De berichten over doping zul len dus nog wel even aanhouden. De jongste Tour had een triomf van het nieuwe wielrennen moeten worden, maar opnieuw moest de ene na de andere dopingzondaar zijn kof fers pakken. Ik vond er niks aan. Ik liep alleen nog warm voor de strijd om de laatste plaats. Voor de derde keer op rij wist Wim Vansevenant beslag te leggen op de rode lantaarn. Dat kostte hem nog heel wat moeite. Uiteraard moest ook hij vals spelen, maar doping kwam er tenminste niet aan te pas. In Beijing zijn alleen medailles te winnen, geen rode lan taarns. Dat doet het ergste vre zen. Volgens de Australische do- pingexpert Robin Parisotto zou den atleten wel eens massaal naar Viagra kunnen grijpen. Dat middel bevordert niet alleen het uithoudingsvermogen van man nen in bed, maar - naar het schijnt - ook dat van topsporters. Het is natuurlijk ondoenlijk om Viagra te verbieden. Voortaan staat élke computer die do- pingjagers in beslag nemen vol verdachte mailtjes. Het enige verwijt dat sporters straks nog kan worden gemaakt, is dat ze een beter spamfilter hadden moeten aanschaffen. Als doping toch niet is uit te bannen, laat het dan maar Viagra zijn. Het gebruik zal niet alleen een impuls betekenen voor de sportieve prestaties maar ook voor het gewauwel van de sport- commentatoren. Ze zullen op hun woorden moeten passen. Ik hoor het Mart Smeets nu al zeggen: „Volgens mij staat hij stijf van de doping." De fietsstang en de spaak in het wiel zul len nooit meer hetzelfde zijn, net zo min als de polsstok of de lange latten. Ik verheug me nu al op het speerwerpen. Dat wordt nog een hete sportzomer, met louter hoogtepun ten. Ik liep alleen nog warm voor de strijd om de laatste plaats COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Bevelanden-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Postbus 145,4530 AC Terneuzen, Tel: 0115-645769 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee Postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs, Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Familieberichten Tel: 0800-8060 pzcfamilieberichten@wegenernieuwsmedia.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening Kleintjes 0900-6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? www.pzc.nl/iezersservice of bel: 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda lezersservice@pzc.nl kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 66,25 per kwartaal een vast abonnement,met betaling per accept van 69,25 per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Monique Neuféglise van Bert Bimmel Makelaardij weegt haar kledingkeuze meestal af aan de afspraken die ze die dag heeft. Ook al vallen de mussen van de dak 'een minirok is bij de bezichtiging van een woning, wanneer je soms half onder vloeren en in kasten moet kruipen, niet erg praktisch'. „Maar je zou ook wel gek zijn als je dan een dikke rok en panty aandoet. foto Lex de Meester De bankemployé in zijn driedelig grijs zal met dit warme weer wel eens jaloers naar de postbode kijken. Die mag, nu het kwik tot grotere hoogte stijgt, zijn ronde maken in korte broek. Na lang soebatten en een uitspraak van de rech ter is sinds 2002 de ber muda voor mannelijke postbezorgers geen taboe meer. Het argument dat de blote benen 'niet representatief zouden zijn, zoals TNT beweerde, werd toen van tafel geveegd. Het lekkere zomerweer stelt wer kend Nederland voor een dilem ma: welke luchtige kleding kan wel op de werkvloer en wat kan absoluut niet. Kantoorwerkers ne men het deze dagen niet allemaal meer zo nauw met de kledingcode op het werk. Voor mensen die een bedrijfsuniform moeten dragen, kunnen de warmste dagen zelfs een ware kwelling zijn. Maar waar liggen de grenzen bij temperatu ren boven de 25 graden? „Hoe meer bloot, hoe minder se- door Marcel Modde Auto's, volgeladen met fiin- boards en ander strandple- zier, rijden onder zijn oog af en aan naar de Schouwse kust. De digitale thermometer op de buitengevel van Citroëndealer Goedbloed in Zierikzee, tikt ook in het flauwe zonnetje al snel door naar 25 graden Celsius. Binnen houden Hanco de Vos en zijn colle ga's stoer stand. De monteurs heb ben hun dikke overalls in deze pe riode ingeruild voor een mouwlo ze 'tuinbroek' met T-shirt. De ver koper gaat standaard gekleed in een net pak. Wordt het echt warm, dan mag het jasje uit, maar een korte broek is geen gezicht, vindt de receptionist, die het zelf doet met een polo en pantalon. „Het gaat om het vóórkomen; uit straling en herkenbaarheid", zegt De Vos. Persoonlijk zou hij als Regelmatig willen agrariërs over Zeeuwse rijkswegen rijden. door René Schrier MIDDELBURG - Rijkswaterstaat gaat een visie opstellen genaamd 'Land bouwverkeer op rijkswegen'. De definitieve visie is waarschijnlijk in oktober gereed. Landbouworganisaties worden bij de voorbereiding van de zienswij ze betrokken. Regelmatig verzoeken agrariërs of ze met hun voertuigen over rijks wegen mogen rijden. Overigens be reiken Rijkswaterstaat ook wel eens verzoeken of die langzame trekkers niet van de weg kunnen worden gehaald, laat een woord voerder weten. Recent heeft de ZLTO nog een brief gestuurd aan Rijkswaterstaat met de vraag of er gekeken kan worden naar een mogelijkheid om landbouwvoertuigen over de weg over de Stormvloedkering te laten rijden. Gedacht wordt aan een soortgelijke regeling als in de Wes- terscheldetunnel, waar speciale transporten onder begeleiding in de nachtelijke uren en na aanmel ding kunnen passeren. De ZLTO wijst op de schaalvergro ting in de landbouw en de inzet van machines in steeds grotere ge bieden. Een zegsman van Rijkswaterstaat legt uit dat landbouwverkeer niet is toegestaan op wegen waar maxi maal 100 kilometer per uur mag worden gereden, in verband met het grote verschil in snelheid met het andere verkeer. Als ze op een dieplader staan mag het wel, want die kunnen harder rijden. Rijkswaterstaat wil tot de visie ko men omdat er door de provincie nogal wat rijkswegen lopen en er ook veel landbouwverkeer is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 2