Weinig zaken via digiloket CU roept op subsidie te stoppen Max en Nick héél even Sietse en Hielke Kazerne Yerseke replica Krabbendijke Niels Knape 35e op EK eventing Taalbarrière Suikeropbrengst Zeeuwse bieten ziet er goed uit Paarden worden bij de Spelen behandeld als rocksterren Woensdag 30 juli 2008 Tip? redzzee@pzc.nl ZIERIKZEE - Ze droegen geen ketelpak en ze komen ook niet uit het noorden des lands, maar ze zaten gisteren wél achter het stuur van de illustere Kameleon. De eeneiige tweeling Max en Nick Verstraten uit het Zuid-Hollandse Maasland wa ren gisteren heel even Sietse en Hielke Klinkhamer, de eeneii ge tweeling die in de boeken van Hotze de Roos de Friese wa teren onveilig maakt met de snelle stalen sloep van onbestem de kleur. De Kameleon, gebruikt in de Kameleon-familiefilm van Steven de Jong, was gisteren tijdens een drukbezochte Zierikzeese Dag zeer in trek. Er volgen nog twee Zierikzeese dagen en wel op 5 en 12 augustus. foto Dirk-Jan Gjeltema Ondernemer gebruikt gemeentelijke site vooral voor informatie. door David Duijnmayer ZIERIKZEE - Het ondernemersloket op de gemeentelijke website, dat in januari is geopend, wordt goed bezocht. Niet alle mogelijkheden worden echter benut. Onderne mers zochten het afgelopen half jaar wel veel informatie online, maar gebruikten de site nauwelijks om echt zaken te doen met de ge meente. Aan het digitale loket kunnen on dernemers informatie vinden en vragen stellen. Ook is er een overzicht te vinden YERSEKE - De begin dit jaar ge opende brandweerkazerne in Krabbendijke krijgt een tweeling broer in Yerseke. Door exact het zelfde gebouw neer te zetten, rede neert de gemeente, kunnen kosten worden bespaard doordat bijvoor beeld weer dezelfde bouwtekenin gen kunnen worden gebruikt. De nieuwe kazerne komt op de lo catie van het huidige gebouw. Re novatie is geen optie meer. van alle bedrijventerreinen op het eiland, waarop onder meer te zien is of er nog ergens bedrijfsruimte beschikbaar is. Daarnaast zijn aller lei formulieren te downloaden, voor bijvoorbeeld het aanvragen van vergunningen. „De pagina's zijn in het eerste half jaar gemiddeld vierhonderd keer per maand bezocht", zegt wethou der Ad Verseput. „Voor een ge meente met 34.000 inwoners zijn dat redelijke aantallen. Vooral de informatie voor starters, de kaart met bedrijventerreinen en het on dernemersloket worden veel beke ken." Het gebruik van de formulieren blijft daar wat bij achter. „Sinds ja nuari is er tien keer daadwerkelijk zaken gedaan via de contactformu lieren", zegt Verseput. „Bij de uit werking van zakelijke plannen blij ven de persoonlijke contacten met de gemeente blijkbaar erg belang rijk. Maar ik merk tijdens zulke ge sprekken wel dat ondernemers ba sisinformatie vaak al op internet hebben gevonden. Daardoor wor den onze ambtenaren dus minder belast. We gaan het na een jaar echt evalueren. Dan gaan we ook kijken of er nog extra functies bij zouden kunnen. Maar ik ben niet Het digitale ondernemersloket van de gemeente Schouwen-Dui- veland is een halfjaar in gebruik. Niet alle functionaliteiten wor den even goed benut. ontevreden over deze tussentijdse evaluatie." Olivier Verwest, voorzitter van de Ondememerskring Schouwen- Duiveland (OSD), heeft het gevoel dat het ondernemersloket weinig gebruikt wordt. „Maar ik kan niet met zekerheid zeggen of dat komt doordat er weinig behoefte aan is, of dat het loket nog onvoldoende bekendheid heeft. We zullen dat in een volgende vergadering eens met onze leden gaan evalueren. Het kan zijn dat ondernemers de aanvraagformulieren gewoon niet weten te vinden. Misschien moe ten we er ook vanuit de onderne merskring nog wat meer rucht baarheid aan geven, want de moge lijkheden zijn best divers." ZIERIKZEE - De overheidssubsidie aan vier natuur- en milieuorganisa ties moet onmiddellijk stopgezet worden. Dat zegt fractievoorzitter Andries Jumelet van de Christenu nie (CU) in Reimerswaal. Zijn collega Margot de Pagter van de CU op Schouwen-Duiveland wil op dit moment nog niet zo ver gaan. De vier natuur- en milieuor ganisaties die genoemd worden zijn: de Waddenvereniging, Stich ting Noordzee, Vogelbescherming Nederland en de Zeeuwse Milieu Federatie. Volgens Andries Jume let mogen zij geen subsidie meer krijgen omdat zij 'geen enkel mid del schuwen om de complete schelpdiersector om zeep te hel pen, de landbouwers steeds meer dwars te zitten en delen van de recreatiesector, zoals kitesurfen en strandrijden, onmogelijk te ma ken'. Margot de Pagter nuanceert deze opvatting. „We hebben wel onze steun uitgesproken aan de mossel sector en de deur moet ook niet op slot. Maar als je het mij vraagt, zeg ik dat het wel goed is dat deze organisaties vanuit hün gedachten- gang de boel controleren. Maar dat is mijn persoonlijke standpunt, ik heb het er nog niet binnen de frac tie over gehad." De oproep van de Reimerswaalse Christenunie is gericht aan de Eer ste en Tweede Kamerleden en het provinciebestuur. AVENCHES - Niels Knape (12) uit Ouddorp is in Zwitserland op het EK eventing voor pony's indivi dueel op een 35e plaats geëindigd. In het landenklassement stelde Ne derland teleur met een negende plaats. Knape was als jongste rui ter reserve, maar mocht door een blessure van de pony van Pascalle van Boxtel toch voor Nederland rij den. Op het onderdeel dressuur was hij de beste van de ploeg. Tip? redactie@pzc.nl Al weken, nee maanden heeft die Goese het bijna over niets anders meer: haar nieuwe badkamer. Eerst over het ontwerp, toen over de materialen en nu over de uitvoering. Ze heeft daar via-via een paar handige jongens voor geregeld, die de natte ruimte - het moet gezegd - op vakkundi ge wijze gestalte geven. Dage lijks geeft ze haar collega's een update van de stand van zaken. Toen de klussers voor de deur stonden, werd dat ook gemeld. „Volgens mij zit er een Pool bij, want één kon ik er niet ver staan." „Nou", reageerde een col lega, „dan zou het ook wel eens een Zeeuws-Vlaming kunnen zijn..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23