Waterskiën is moeilijker dan je denkt PZC Raymond Dalhuisen heeft het wakeboarden al aardig onder de knie. „De derde keer had ik het door." Zijn vrienden hebben er iets meer moeite mee. Wim van Deursen met zijn zoon Jesse. Wim moet nog een beetje oefenen. „Tot nu toe ben ik nog niet voorbij de eerste bocht geraakt." Anderhalf uur aan kabelbaan bij De Schotsman. door Ellen Nieuwenhuijze KAMPERLAND - „Nat, zout, het lukt niet, maar wel leuk." Wim van Deursen (44) en zijn zoon Jesse (13) besloten vandaag eens een po ging te wagen. Samen met vrien den zijn ze een paar uur aan het waterskiën bij waterskicentrum De Schotsman. „Tot nu toe ben ik nog niet verder dan de eerste bocht geraakt." Het is niet makkelijk, maar wel leuk en verslavend. Want hoe vaak ze ook vallen, de watersporters ge ven niet op. De Schotsman werkt niet met bootjes, maar heeft een Prijzen en informatie Uurtarief, waterski's en red dingsvesten inbegrepen: k volwassenen: €17,00 jongeren t/m 15 jaar: €14,00 Materiaalhuur per uur: »- wetsuit: uurtarief €3,50 wakeboard: uurtafief €6,50 monoski: uurtarief €5,50 kneeboard: uurtarief €5,00 wakeskate: uurtarief €5,00 Openingstijden: Iedere dag van 10.00 tot 21.30 uur »- Adres: Campensweg 2 4493 MN Kamperland Tel. nr: 0113-370070 www.waterski-zeeland.nl kabelwaterskibaan. Hierbij word je voortgetrokken door een sleeplift, in een rechthoekvorm, 820 meter lang. De snelheid is ongeveer 30 ki lometer per uur. „Het voordeel hiervan is, dat er meerdere men sen tegelijkertijd kunnen," vertelt Dennie Sturm, manager en me de-eigenaar van De Schotsman. „Aan de kabelbaan kunnen onge veer tien tot twintig mensen op hetzelfde moment. Bij een groep van 45 man, kan je ongeveer acht tot tien starts maken in een uur. Als je valt, moet je weer achteraan sluiten, maar je hoeft meestal niet echt lang te wachten." Op verschillende plekken zijn bruggetjes geplaatst, want in het water ligt een rand met scherpe stenen. Dankzij de bruggetjes kan je die vermijden. Gevallen water skiërs kunnen het beste naar een bruggetje gaan. Dat is soms best een aardig eindje zwemmen. „Ze ker als je bij de derde boei in het water valt," aldus Dennie Hester Boogaard (16) is een dagje uit met haar moeder en oma. Ze vindt het maar spannend allemaal. „Ben jij al geweest? Is het moei lijk? Val je vaak? Doet het pijn als je valt? Gaat het hard?" Ondertus sen probeert ze haar wetsuit aan te trekken. „Dit is echt veel te klein", zucht ze, terwijl ze kramp achtig haar been door het armgat probeert te steken. „Oh, haha, dat zijn de zenuwen. Ik heb er wel zin in hoor, ik wil het echt al heel lang. Ik heb wel wintersporterva ring, dus hopelijk helpt dat." Ze heeft inmiddels haar wetsuit aan en is er helemaal klaar voor. Er wordt nog een video met veilig heidsinstructies getoond en dan mag ze de baan op. Daar krijgen al le waterskiërs en wakeboarders nogmaals instructies. Patrick, één 'Ik geloof niet dat ik al veel verder dan tien meter van de kant ben gekomen.' van de instructeurs legt aan een waterskiër uit: „Als je zo meteen aan de beurt bent, ga je op je hur ken zitten, achterover leunen met je armen gestrekt. Wanneer je het water in gaat, blijf je zo zitten, tot dat je bij die schans bent." Hij wijst naar de schans die zo'n der tig meter verder ligt. „Daar kom je langzaam overeind. Armen ge strekt houden en je knieën licht ge bogen. Bij de bochten liggen boeien. Daar moet je rond, anders staat er niet genoeg spanning op het touw en ga je geheid onder uit." Er zijn ook stoere wakeboarders op de waterskikabelbaan te vin den. Voor Nikki van Es (21) uit Delft is het de eerste keer. „Is dat niet te zien dan?", grinnikt ze. „Dit is echt moeilijk zeg! Ik geloof niet dat ik al verder dan tien meter ben gekomen. Maar ik boek wel vooruitgang. Iedere keer kom ik een meter of twee verder." Samen met een paar vrienden staat op ze op camping De Schotsman (naast het waterskicentrum). Met haar vrienden gaat het al niet veel be ter. „Behalve hij daar," ze wijst naar een vriend, „Die kreeg het voor elkaar om de derde keer al een rondje af te leggen." Raymond Dalhuisen (32) knikt: „Het gaat wel goed. Het is moei lijk. Je moet het even doorheb ben." Nikki lacht: „Dat is bij mij nog niet gelukt. Maar we blijven proberen. Het is echt superleuk en op den duur zal het toch wel een keer lukken." „Het is inderdaad niet makkelijk," bevestigt Dennie, „Maar als je goed naar je instructeur luistert, kan je het in een uur leren." Hij kijkt veelbetekenend. „Wij raad den mensen die het nog nooit heb ben gedaan aan om eerst te waters kiën. Dit is makkelijker dan wake boarden. Op die manier kunnen ze eerst de baan leren kennen en het gevoel krijgen. Als je al eens ge- snowboard hebt, kan je het best proberen. Dat lijkt wel enigszins op elkaar." De niet-watersporters kunnen op het terras genieten van een hapje en een drankje en de capriolen die de skiërs en boarders op het water uithalen. Op de steiger stijgt ge juich op. Een groep Duitsers klapt voor hun landgenoot die het voor elkaar krijgt bij de start overeind te blijven. Luid gelach klinkt, wan neer hij na 20 meter het water in duikt. „Wieder ein paar meter wei ter." Met de sfeer zit het wel goed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 16