DSM profiteert van kunstmestschaarste Kijk uit Export bloemensector staat onder druk voor het ZeelandNet zomeraanbod! Nu 2,99 Britse hypotheekmarkt zakt naar dieptepunt Illegale arbeid in Westland neemt af SelandNet Mitsubishi schrijft weer zwarte cijfers of een gratis internetradio t.w.v. €109 of een gratis telefoontoestel t.w.v. 129,95 Su if naar www. zeel and net) n I/zo meraanbSÉ of bel 0113 377 770 voor alle info en voorwaarden. WPZC Woensdag 30 juli 2008 13 Chemieconcern boekt goede cijfers door groeiende afzet. HEERLEN - De combinatie van schaarste aan en een groeiende vraag naar kunstmest en vitami nes legde DSM het afgelopen kwar taal geen windeieren. Het chemie concern haalde het beste kwartaal resultaat ooit en verhoogt de winstprognose voor het hele jaar. DSM profiteerde vooral van de groeiende vraag naar vitamines. Sinds de overname van de vitami- netak van het Zwitserse farmacon- cern Roche in 2003 is DSM markt leider op dit terrein. Tegelijk speel de de krapte op de wereldwijde vi- taminemarkt DSM in de kaart. Het concern verwacht dat de hoge re verkoopprijzen aanhouden. Ver der waren de blijvend hoge prij zen voor kunstmest, door de ster ke vraag, gunstig voor DSM. Ook op die markt was er sprake van grote krapte, aldus DSM, onder meer door de uitval van een eigen ammoniakfabriek eerder dit jaar. DSM boekte in het tweede kwar taal een nettowinst van 193 mil joen een verviervoudiging ten op zichte van dezelfde periode vorig jaar. Het bedrijfsresultaat uit door lopende activiteiten steeg met 19 procent naar 276 miljoen. De omzet groeide met 11 procent Schaarste aan kunstmest en vitamines en een groeiende vraag naar deze artikelen hebben het chemieconcern DSM geen windeieren gelegd. naar 2,43 miljard. De sterke koers van de euro drukte de omzet per saldo met 6 procent. De resultaten overtroffen de verwachtingen van analisten ruimschoots. De verwachte verslechtering van de economische omstandigheden en de stijgende grondstof- en ener gieprijzen ten spijt, blijft DSM po sitief over de rest van het jaar. Het concern rekent op een bedrijfsre sultaat van circa 970 miljoen. Be gin dit jaar ging DSM uit van een resultaat van circa 870 miljoen. Bij de divisie hoogwaardige materi alen (Performance Materials), waar onder meer de supersterke vezel Dyneema wordt gemaakt, voelde DSM de economische te genwind het sterkst. Er was min der vraag vanuit de elektronica en de auto en verfindustrie. :-r'' 11 Buddleja davidii is een vlinderstruik, die doet z'n naam eer aan doordat de heerlijk geurende pluimvormige bloemen volop vlinders aantrekken. Potmaat 19 cm. Van 4,29 Minder bloemen grens over door afnemende economische groei. DEN HAAG - De afnemende econo mische groei drukt de export van bloemen en planten. In de eerste zes maanden van dit jaar nam de afzet in het buitenland toe met slechts 0,4 procent naar drie mil jard euro. In voorgaande jaren was nog sprake van een groei met enke le procenten. Belangrijke afzet markten zoals Duitsland nemen nu minder af. „We hebben betere jaren gekend, maar het is nog geen drama", al dus een woordvoerder van het Hoofdbedrijfschap Agrarische Groothandel in Aalsmeer. Het da lende consumentenvertrouwen zet de verkoop van bloemen sterk onder druk. Het gevolg is dat de prijs van een bos bloemen daalt. Het jaar begon mager, waarna de verkoop in de lente toenam. In juni en juli ging het bergafwaarts, vooral door het warme weer. Men sen zitten veel buiten en kopen dan minder snel een bloemetje. Door de dure euro is de export naar Groot-Brittannië (na Duits land de grootste exportmarkt) sterk teruggelopen. Dat geldt ook voor de uitvoer naar de Verenigde Staten, al neemt dat land veel min der af In Oost-Europa neemt de export fors toe, maar die regio legt weinig gewicht in de schaal. De uitvoer van bloemen staat onder druk door de afnemende economische groei. Ook het warme weer is een oorzaak van de dalende afzet. LONDEN - Het aantal goedgekeurde hypotheekaanvragen in Groot-Brit- tannië is gedaald naar het laagste punt sinds 1999, toen het cijfer voor het eerst werd gepubliceerd. In juni zijn er 36.000 gehonoreerd, tegen 41.000 in mei, meldde de Britse centrale bank gisteren. Het is de veertiende maand op rij met een dalende trend. Verwacht was dat het aantal goedgekeurde aan vragen zou uitkomen op 37.000. DEN HAAG - De problemen met ille gale arbeid in het tuinbouwgebied Westland en op de Zuid-Holland se eilanden nemen af. De Arbeids inspectie stuitten vorig jaar bij een kwart van de controles op misstan den. In 2006 lag dit op een derde. Dat meldde de inspectie gisteren na twee jaar controles door het Westland Interventieteam. In 2007 zijn 159 boetes uitgedeeld wegens illegale arbeid, tegen 214 in 2006. TOKIO - Mitsubishi Motors heeft in de eerste drie maanden van zijn ge broken boekjaar winst geboekt, mede door een sterke verkoop in groeimarkten. De nettowinst be liep 10,3 miljard yen (60 miljoen euro), vergeleken met een verlies van 8,2 miljard yen een jaar eerder, liet het concern gisteren weten. De gestegen verkoop is onder meer te danken aan de introductie van au tomodellen als de Lancer. Markt Markt, Goes 29 juli Plantuien Af land direct leveren 8,00-8,75; Droog uit de schuur 10,00-11,00. Fouirage (per ton) Weidehooi 1e kwaliteit 85,00-95,00; Veldbeemd 1e kwaliteit 80,00-85,00; Roodzwenk 1e kwaliteit 65,00-75,00; Engels Raaigras 1e kwal. 60,00-75,00' Tarwestro 55,00-60,0 per ton; Gerststro 50,00-60,00 per ton. f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13