Drama Kenia 'incident' Noodscenario's tegen smog Peking ^24° Wateroverlast in Oekraïne en Roemenië neemt toe HET WEER: Buien 28t/m31 mn Dinsdag 29 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 177 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Buitenlanders zijn zelden slachtoffers van verkrachtingen. door onze correspondent llona Eveleens NAIROBI - Elke dertig seconden wordt een vrouw verkracht in Ke nia, maar zelden zijn buitenlandse vrouwen het slachtoffer. Een be langrijke inkomstenbron van Ke nia is namelijk het toerisme en het land is er alles aan gelegen buiten landers te beschermen. In kust plaatsen waakt zelfs een toeristen- politie ervoor dat buitenlanders worden lastiggevallen. Kakamega, het stadje in het wes ten waar de vijf Nederlandse vrou wen werden verkracht, geniet geen slechtere reputatie dan ande re regio's in het land. In West-Ke- nia werken talloze buitenlanders. Het vrouwenziekenhuis in de hoofdstad Nairobi en belangenor ganisaties zien dat het gemelde aantal verkrachtingen in Kenia jaarlijks groeit. „En daarbij moet worden bedacht dat veel vrouwen niet naar de politie gaan omdat agenten de meldingen vaak niet se rieus nemen. Ook beschuldigt de politie regelmatig vrouwen ervan de verkrachting te hebben uitge lokt", zegt Jane Onyango, voorzit ter van de Keniaanse organisatie van vrouwelijke advocaten. De meeste seksuele misdrijven vin den plaats in sloppenwijken bij de grote steden en slachtoffers zijn meestal buurtbewoonsters. Veelal zijn het bekenden die de vrouwen verkrachten. Sociaal werkers zoe ken de reden in de mensonteren de omstandigheden in krottenwij- 'Het laatste wat wij nu nodig hebben, is de verkrachting van bezoekers' ken en het overmatige gebruik van zelfgebrouwen alcohol of drugs. Begin dit jaar werd Kenia over spoeld door een golf van geweld na de omstreden verkiezingen in december. Zo'n 1500 mensen kwa men om en 350.000 raakten ont heemd. Volgens het vrouwenzie kenhuis verdubbelde het aantal verkrachtingen in januari en fe bruari. Terwijl 2007 een topjaar was voor het toerisme in Kenia, stortte de sector begin dit jaar in. Hotels bleven leeg, vluchten wer den geschrapt, duizenden mensen raakten hun werk kwijt. „Juist de laatste maand komen bui tenlandse bezoekers weer mondjes maat naar Kenia. Het laatste wat wij nu nodig hebben, is de ver krachting van bezoekers", stelt toe ristengids John Kariuki. „Mis schien zwegen de media, omdat de autoriteiten geen ruchtbaarheid gaven aan de verkrachtingen." pagina 4: vijf vrouwen verkracht SIRETU - Een vrouw waadt door het wassende wa ter in Siretu in het noorden van Roemenië. Nood weer en overstromingen in Roemenië en Oekraï- van het westen van Oekraïne is tot rampgebied verklaard. In de Karpaten regent het al dagen. In het stropmgebied van de rivieren Proet en Dnjes- ne hebben 27 mensen het leven gekost. Een deel ter staan meer dan veertigduizend huizen onder sjinov. water en in vier regio's is de elektriciteit uitgeval len. In geen eeuw heeft Oekraïne iets dergelijks meegemaakt, zei vicepremier Oleksandr Toert- Grauwe sluier over de Chinese hoofdstad is zelfs taaier geworden. door Remko Tanis PEKING - De lucht boven de Chine se hoofdstad Peking wil maar niet opklaren, ondanks drastische maat regelen tegen luchtvervuiling die negen dagen geleden van kracht werden. Minder dan twee weken voor de start van de Spelen neemt de spanning bij de overheid toe en werkt men aan noodoplossingen. Een van de extra plannen is om tij dens de Spelen maar 10 procent van de 3,5 miljoen auto's op de weg toe te laten. Alleen kentekens die eindigen op hetzelfde cijfer als de datum van die dag mogen dan de weg op. Ook dreigen nog meer fabrieken en bouwterreinen te moeten sluiten in de stad en de buurprovincies. De afgelopen we ken zijn er al honderden stilgelegd om de lucht boven Peking schoon te krijgen. Ook zijn er drie metrolijnen geo pend om het autoverkeer in te per ken. Werktijden zijn aangepast om uitlaatgassen van in de spits vaststaande auto's tegen te gaan. Onderbroek is taboe in het Twentebad HENGELO - Het mag dan hip zijn, het mag niet. Het Twentebad in Hengelo verbiedt sinds deze zo mer het dragen van een onder broek onder een zwembroek. Jon geren die hun zwemshort dragen en duidelijk zichtbaar hun Calvin Klein, Chasin of Björn Borg-onder- broek laten zien, moeten die uit doen. De hippe onderbroek is populair bij jongens én meisjes. Veel meis jes combineren het randje van een Björn Borg met een 'mannelijke' boxershort. Het verbod op onderbroeken ge beurt uit hygiënisch oogpunt. Restanten van Duits Stonehenge ontdekt MAAGDENBURG - Bij archeologische opgravingen in het oosten van Duitsland zijn restanten van een complex ontdekt dat wetenschap pers vergelijken met het Britse Sto nehenge. In tegenstelling tot de cirkels van steen in het zuiden van Engeland, was de ruim vierduizend jaar oude constructie bij Maagdenburg van hout. Het monument wordt beschouwd als een van de belangrijkste vond sten in Europa uit het derde mil lennium voor onze jaartelling. Het vermoedelijke cultusoord zou zo'n 250 jaar zijn gebruikt voor offer en dodenrituelen. Ik kijk uit naar de Olympische Spelen Tour van 2008 was saai eens 45% oneens 55% aantal reacties: 385 EN 'WBkWÊÊÊÊÊ Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Menigen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Buitengebied: 14 en 15; Cul tuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 32 t/m 37; Televisie: 38 en 39. foto Vadim Ghirda/AP Maar zelfs deze strenge maatrege len blijken onvoldoende. Terwijl atleten van over de hele wereld in Peking arriveren, is de grauwe sluier over de stad zelfs taaier dan in de afgelopen weken het geval was. ff'W} pagina 3: commentaar pagina 34 en 35: met stadions de wereld verbluffen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1