Labour schaart zich rond Gordon Brown Vrouw gedood bij aanslag op 'crimineel' Bekendmaking aan de scheepvaart Doden door overstromingen India is alert na reeks aanslagen Woede in Egypte over ferry-vonnis Iran hangt 29 misdadigers op Brand op Rhodos onder controle Man schiet in kerk VS: dode en 8 gewonden Rijkswaterstaat PZC Maandag 28 juli 2008 I 7 Wisseling van leiderschap is volgens ex-vicepremier 'zinloos'. LONDEN - De top van de Labour- partij heeft zich rond premier Gor don Brown geschaard. De laatste in de rij was gisteren voormalig vi- cepremier John Prescott. Brown ligt onder vuur nadat de partij een serie tussentijdse verkiezingen heeft verloren. Volgens Prescott is een wisseling van het leiderschap „zinloos" en zal de partij er door worden ver deeld. Ook minister van Justitie Jack Straw, die in kranten veelvul dig genoemd wordt als opvolger van Brown, sprak zijn steun uit voor de geplaagde Brown. „Gor don Brown is de beste leider om ons door deze zware tijden te lood sen", zei Straw tegen de BBC. Har riet Harman, de plaatsvervangen de partijleider, verklaarde dat La bour zich richt op het leiden van het land en niet op het samenzwe ren tegen de premier. Speculaties over de positie van Brown namen toe nadat de partij vorige week de tussentijdse verkie zing in een district van het Schot se Glasgow had verloren. Labour De Labour-top heeft zijn steun uitgesproken aan de geplaagde premier Gordon Brown. Deze ligt onder vuur na verlies bij tussen tijdse verkiezingen. POBEREjIE - De Oekraïense president Viktor Joesjenko praat met de inwoners van het overstroomde dorp Po- berejie. Door zware regenval en overstromingen zijn in Oekraïne en buurland Roemenië zeker 17 mensen om AHMADABAD - De Indiase politie is gisteren in verhoogde staat van pa raatheid gebracht na de bloedige aanslagen in Ahmadabad, waarbij 45 doden en 162 gewonden vielen. Er zijn extra veiligheidsmaatregel en genomen om vliegvelden, zie kenhuizen, markten en stations te beschermen. Zestien explosies voltrokken zich zaterdagavond in het centrum van Ahmadabad. De verantwoordelijk heid is opgeëist door een bewe ging die zich de Indiase Mujahi- deen noemt. In een e-mail aan In diase media zegt de relatief onbe kende groepering wraak te willen nemen voor 'onrecht tegen de moslims van Gujarat'. Ahmadabad is de hoofdstad van de westelijke staat Gujarat, waar bij sektarische rellen tussen hindoes en moslims in 2002 zeker 2500 doden vielen. De meeste slachtoffers toen waren moslims. CAIRO - In Egypte is met verbijste ring gereageerd op een rechterlijke uitspraak gisteren waardoor de ei genaar van een veerboot die in 2006 zonk, vrijuit gaat. Bij de ramp met de Al Salam 98 kwamen destijds 1.034 mensen om het le ven. De rechter sprak de eigenaar, Mamdouh Ismail, en vier anderen vrij. Ismail heeft nauwe banden met de politieke elite. Hij was lid van het Egyptische Hogerhuis. TEHERAN - In Iran zijn gisteren 29 misdadigers opgehangen. Dat heeft de Iraanse staatstelevisie ge meld. De geëxecuteerden waren schuldig bevonden aan misdaden als moord, verkrachting, drugshan del of gewapende overval. Mensen rechtenorganisaties beschuldigen Iran ervan de doodstraf excessief toe te passen. Dit jaar zijn in Iran ongeveer 150 executies uitgevoerd. was hier meer dan zestig jaar de eerste partij. Het volgde na twee eerdere nederlagen bij tussentijdse verkiezingen en het verlies van het burgemeesterschap van Londen aan de Conservatieve Partij. In een peiling in The Sunday Tele graph staat Labour 24 punten ach ter de Tories. Brown volgde der tien maanden geleden Tony Blair op. Na een positief begin verloor Brown aan populariteit onder meer door een achteruitgang van de economie, belastingmaatrege len vielen niet goed, de bank Northern Rock moest van de on dergang worden gered en de over heid bleek privacygevoelige gegevens van haar burgers niet goed te kunnen beheren. Onbekende vrouw komt om bij aanslag op villa in België. MERKSPLAS - Bij een moordaanslag in een villa in Merksplas net over de grens in België is gisteren een nog onbekende jonge vrouw dood geschoten. Haar vermoedelijke vriend, een 50-jarige Nederlander, raakte le vensgevaarlijk gewond. Hij is naar het ziekenhuis in Turnhout ge bracht en zijn toestand was gister avond nog steeds kritiek. De aan slag is waarschijnlijk een afreke ning in het criminele milieu. De Nederlander staat in ons land en België bekend als oplichter. Zijn bedrijf, G-Hanz Benelux BV, was tot voor kort gevestigd aan de Nieuwe Prinsenkade in Breda. Sinds mei is het failliet. De moe- der-bv van G-Hanz, BBVC Neder land, staat bij de Kamer van Koop handel ingeschreven aan de Baarle- seweg in Chaam. De 50-jarige man woonde nog niet lang in de grote, luxe villa in Merksplas. Volgens substituut-procureur Maud Mampaey van het parket in Turnhout kreeg de brandweer van Een nog onbekende jonge vrouw is omgekomen bij een moordaan slag op de villa van een vermeen de cirmineel in de Belgische grensplaats Merksplas. Merksplas gisteren rond twaalf uur van buren de melding dat er rook uit het rieten dak van de villa kwam. In een afgesloten slaapka mer troffen brandweerlieden twee lichamen aan. De man was nog in leven, de vrouw - vermoedelijk zijn vriendin, aldus Mampaey - was al dood. Zij had diverse schot wonden in het hoofd. De man was geraakt in het hoofd en aan een arm. Na de schietpartij heb ben de daders kennelijk brand ge sticht in de villa. De Belgische ma gistrate had gisteravond nog geen idee wie zij kunnen zijn. Ook de identiteit van het dodelijke slacht offer is nog niet zeker, maar vast staat wel dat zij geen Nederlandse was. Onderzoek in de villa is tot dusver onmogelijk geweest vanwe ge de brand. Het rieten dak is half ingestort en het pand smeulde gis teravond nog steeds na. De Neder lander zou audio- en video-winke liers in Nederland en België heb ben aangespoord, 'dealer' te wor den van zijn Bredase elektronicafir- ma. Dan zou hij hen ultramoder ne plasma-tv's leveren voor een la ge inkoopsprijs. De winkeliers moesten dan wel eerst een 'borg som' van 2000 euro storten. G-Hanz Benelux heeft de hande laars nooit een tv geleverd en hun borgsommen zijn foetsjie. Volgens een bron op internet zijn honder den tv- en audiozaken in Neder land en België hier ingetrapt. Loswal Wemeldinge. Instellen afmeerverbod De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt het volgende bekend: het leven gekomen. In Oekraïne is de situatie het ergst. In twee regio's in het westen van het land kwamen 13 mensen om, onder wie vijf kinderen. Twee mensen wor den vermist. foto Mykhailo Markiv/AP ATHENE - De brandweer op het Griekse vakantie-eiland Rhodos heeft gisteren de al zes dagen du rende bosbrand onder controle ge kregen. „Alle brandhaarden zijn ge doofd. Zo nu en dan breken er nog weer brandjes uit en moeten we ingrijpen", zei een woordvoer der van de brandweer. Enkele dui zenden hectares bos zijn in de as gelegd. Zo'n duizend toeristen moesten worden geëvacueerd. KNOXVILLE - In een kerk in Knoxville -in de Amerikaanse staat Tennessee heeft gisteren een man met een jachtgeweer het vuur geo pend op kerkgangers. Een man kwam om het leven en er vielen acht gewonden. De schutter is aan gehouden. Volgens ooggetuigen schoot de dader drie keer voordat kerkbezoekers hem lieten struike len en overmeesterden. a. In verband met de staat van de loswal Wemeldinge, welke niet vol doet aan de geldende eisen en veilig heidsnormen, wordt ter plaatse van de loswal voor bepaalde tijd een verbod ligplaats nemen ingesteld. Ten behoeve van dit verbod zal met onmiddellijke ingang voor de scheep vaart de volgende verkeersmaatregel gelden: Plaatsing van het verbodsbord A.5 (Verboden ligplaats te nemen) met de borden F.2a (Richting aanduidingen) van bijlage 7 van het Binnenvaartpolitiereglement. b. Het besluit, waarbij genoemde maat regel is genomen, ligt met ingang van 28 juli 2008 ter inzage bij het Waterdistrict Zeeuwse Delta, Raad huisstraat 9 te 's Heer Arendskerke. c. Tegen het besluit kan binnen zes weken schriftelijk bezwaar worden gemaakt met ingang van de dag volgend op de datum van deze bekendmaking. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek om voorlopige voorziening in te dienen. Met betrekking tot de mogelijkheid van het indienen van bezwaar en een verzoek om voor lopige voorziening wordt verwezen naar de inhoud van genoemd besluit. 's Heer Arendskerke, 28 juli 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, het hoofd waterdistrict Zeeuwse Delta, ing. S.P.R.L. van Herk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7