Olijhoek kan het niet laten Quaak: Twee titels na half werk Excelsior defensief in element 32 Maandag 28 juli 2008 PZC S Ouwerkerk strikt trainer na babbeltje in de milieustraat. door Rudy Boogert NIEUWERKERK - Zijn voetbalschoe nen heeft hij een tijd geleden al aan de prullenbak gedoneerd, zijn keepersspullen heeft hij aan Peter Goedegebure gegeven, de nieuwe keeperstrainer van Bruse Boys. Zelfs de plakboeken van zijn car rière heeft hij van de hand gedaan. Voetbal leek een gesloten boek voor Gerard Olijhoek. Totdat hij enkele weken geleden naar de mi lieustraat ging in Zierikzee. Stomtoevallig trof hij daar Jakkoo Brouwer, speler van zondagvereni ging Ouwerkerk. De dialoog ging ongeveer als volgt. Gerard: „Hé Jak koo, hoe is met de voetbal?" Jak koo: „Nou Gerard, niet zo best. We zitten een beetje met een trai ner in ons maag bij Ouwerkerk. Ik ga het nu tot januari met Ard Blessures zorgen ervoor dat twee finales vroegtijdig eindigen. door Sven Bakker BURGH-HAAMSTEDE - Hoewel het Westhoekdubbeltoernooi het trof met het goede weer, was het enige smetje op het tennistoernooi dat twee finalepartijen in de sterkste categorie vroegtijdig moesten wor den afgebroken. Beide keren was een blessure het gevolg van de op gave en beide keren profiteerde Jo hnny Quaak ervan. Quaak stond in de derde categorie van het gemengddubbelspel sa men met Danielle Dettingmeijer in de finale. Daarin speelden Quaak en Dettingmeijer tegen (Boogerd, voorzitter) doen." Ger ard: „Waarom heb je mij niet ge beld?" Jakkoo: „Hoezo? Wil jij dat dan?" Ja, dat wilde Gerard wel. Dit sei zoen neemt Olijhoek, inmiddels 67 jaar, dus de vrijdagtrainingen bij de zondagclub voor zijn reke ning. De dinsdagtrainingen ver zorgt Brouwer en de coaching op zondag wordt gedaan door Ard Boogerd. „Ik ben best trots dat wij als klein clubje nu Gerard als trai ner hebben", zegt Boogerd. Klein of groot maakt voor Olij hoek, sinds kort woonachtig in Nieuwerkerk, echter niet uit. „Een paar jaar geleden ben ik met alles gestopt. Het enige dat ik miste, was het trainen zelf, het omgaan met de jongens, met een groep die ik iets kan leren. Ik heb daarom al tijd gezegd, dat ik nog wel 's als trainer op het veld wilde staan. En waarom niet bij Ouwerkerk? Zij zijn er gelukkig mee en ik ook." Ouwerkerk is maar wat gelukkig Chantal van Schelven en Wim Dettingmeijer. Een finale die volle dig bezet werd door spelers van de organiserende tennisvereniging Westerschouwen. Quaak en Dettingmeijer, als favo rieten ingeschaald, begonnen goed aan de partij en pakten de eerste set met 6-2. In de tweede game van de tweede set liep Chantal van Schelven echter een kniebles sure op en kon niet verder spelen. Quaak en Dettingmeijer pakten daardoor de titel. Ongeveer een zelfde scenario speelde zich voor Quaak af in het mannendubbel- spel 3. Samen met Patrick Meul- dijk werd de eerste set nog met 1-6 verloren van Tom en Bart Winter uit Geldrop, maar bij een 3-1-voor- sprong voor Quaak en Meuldijk Gerard Olijhoek met Olijhoek. „We hadden nooit aan hem gedacht", bekent Boo gerd. „Maar het zou toch mooi zijn als we bijvoorbeeld 's in het linkerrijtje konden eindigen. We kon Tom Winter niet meer verder spelen vanwege een liesblessure. Toch werden in Burgh-Haamstede ook nog finales uitgespeeld. In de 4-categorie van het vrouwendub- belspel was er de verwachte eind strijd tussen Andrea Marteijn/ Pe tra van der Werf en Danielle Dettingmeijer/Bianca den Ouden. Beide koppels hadden hun voor gaande partijen relatief eenvoudig in twee sets gewonnen en dit was voor hen de partij waar het om draaide. Marteijn (tennisclub Zie rikzee) en Van der Werf (ten- 1^ Thuisspeler Johnny Quaak wint in Burgh-Haamstede twee catego rieën bij het Westhoekdubbel toernooi. In de finales geeft een tegenstander geblesseerd op. hebben behoorlijk verjongd. De oudere garde doet een stapje terug en we krijgen er wat jonge jon gens van buitenaf bij." Met de komst van een grote naam als Olijhoek krijgt de keuze van Ouwerkerk om alleen verder te gaan - dus niet samen te werken met Dreischor en Zonnemaire - een impuls, vindt Boogerd. „Elk dorp moet zijn eigen club hou den", meent ook Olijhoek. „Zo'n club heeft een functie. Tegenwoor dig gooien we al zó veel weg in de burgermaatschappij." Zoals bijvoorbeeld voetbalkleren, terwijl je ze uiteindelijk weer no dig blijkt te hebben. Een nieuw trainingspak komt er in elk geval aan, stelde Boogerd zijn nieuwe trainer gisteren gerust. „En die schoenen haal ik wel bij mijn oude werkgever", zei Olijhoek, die jarenlang in een sportzaak heeft ge werkt. Dinsdag 5 augustus is zijn eerste 'werkdag' in Ouwerkerk. „Even de rijksweg over, anderhalf nisclub Renesse) waren duidelijk de sterkste, precies zoals de plaat sing uitwees. Met 6-3 6-2 wonnen zij van Dettingmeijer en Den Ouden (beiden Westerschouwen). Een spannende en gelijk opgaande wedstrijd speelde zich af in het mannendubbel 6. Eelco Kouwenberg (Duiveland) en Jan van der Linden (Scharendijke) waren de onbetwiste favorieten voor de titel, maar tegen Ramon van der Loos en Rogier Slotboom hadden zij veel moeite om beslag te leggen op de zege: 3-6 6-4 en 6-3. Chantal van Schelven en Leo Nou- wen wonnen het gemengddubbel 5, terwijl Ellis Payet en Michel Holm de titel in de 6-categorie van het gemengddubbelspel pakten. trainen, een potje ouwehoeren en weer naar huis. Heerlijk." Gerard Olijhoek is terug op de Zeeuwse velden. Carrière Gerard Olijhoek Olijhoek was 43 jaar geleden (in 1965) nog een broekie in trainersland toen hij begon bij Wemeldinge. Via Zierikzee, Zeeland Sport en Kapelle kwam hij in 1973 bij Arnemuiden terecht. Bij die club beleefde hij zijn fin est hour, want hij promoveer de met de club naar het hoog ste zaterdag-amateur niveau Daarna stond hij nog aan het roer bij Zierikzee, Patrijzen, Middelburg 2, Mevo en SKNWK. Bij SKNWK nam hij ook alleen de training voor zijn rekening. Cees Willemse was de coach. Schouwse selectie met productieve aanvallers tegen eerstedivisionist. BURGH-HAAMSTEDE - Het Schou- wen-Duivelands voetbalelftal krijgt er morgenavond (aftrap 19.30 in Burgh-Haamstede) een zware dobber aan tegen Excelsior om een doelpunt te maken. Dat is immers doorgaans het hoogst haal bare voor amateurs tegen een prof club. In zijn vier oefenwedstrijden tot nu toe heeft Excelsior al drie keer de nul gehouden. Alleen Cambuur kreeg het voor el kaar te scoren tegen de Rotterdam se eerstedivisionist (2-2). De ama teurs van Flakkee (6-0), CKC (8-0) en de profs van GA Eagles (0-0) lukten dat niet. Aanvallend is nieu weling Adnan Alisic de verrassen de topschutter. De middenvelder heeft al zes keer gescoord. Ook Rogier Veenstra, afkomstig uit Middelburg, heeft al een doelpunt op zijn naam staan. In de Schouwse selectie is Duive land de hofleverancier. De nieuw bakken tweedeklasser vaardigt vijf spelers af, onder wie de complete aanval van vorig jaar die met z'n vieren de derde klasse met 78 doel punten terroriseerde. 'Thuisclub' DFS komt met vier spelers. De hoogste zaterdag- en zondagclub van het eiland (Bruse Boys en Zie rikzee) brengen elk drie spelers in. Selectie Schouwen-Duiveland: Rudi van der Bijl, Thomas Groeneveld, Mats Willemse (Bruse Boys), Vincent Bakker, Pieter de Munnik, Huib Nortier, Jarno Vermeulen (DFS), Dennie Ie Comte, Wilmar van der Sande, Barry Steen- poorte, Leen IJzelenberg, Ronald Zwa ger (Duiveland), Gert-Jan Tierie (Goes), Leon Weeda (GPC Vlissingen), Jaco van der Schee (Kloetinge), Pieter van der Neut (Mevo), Serge Berrevoets, Rutger Kooman, Benjamin Verwest (Zierikzee). Trainer/coach: Edwin Kriens; assis tent-coach: Peter Goedegebuure; ver zorger: Sjaak Dorreman. Daniëlle Dettingmeijer won gisteren met Johnny Quaak het Westhoekdubbeltoernooi in het gemengddubbel 3. Tegenstandster Chantal van Schelven, spe lend met Wim Dettingmeijer, moest in de finale opgeven met een knieblessure. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64