Flinke oppepper binnenstad PZCIn jongen §ewond Zeeland heeft eigen wijnfeest 1449 keer ambulance voor dieren 15 SCHOUWEN-DUIVELAND bij aanrijding Duitser (21) mishandelt duo Slippers Coffeeshops omzeilen rookverbod met pure wiet en Frans kruid Tip? redzzee@pzc.nl Maandag 28 juli 2008 In Zeeland is nog wel ruimte voor een enkele schaapherder Verpauperde panden in Zierikzee krijgen een nieuwe toekomst. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een flink aantal verpau perde panden in de Zierikzeese binnenstad wacht een nieuwe toe komst. Alleen al in en rond de Kor te Sint Janstraat lijken drie projec ten er voor te zorgen dat de omge ving daar een flinke oppepper krijgt. Zo gaat architectenbureau Fierloos aan de slag met het oude pand van dierenwinkel Verkade (Korte Sint Janstraat 1-7). Het gebouw, dat op de monumentenlijst staat, wordt volgens stukken van de gemeente Schouwen-Duiveland flink opge knapt. Wegens vakantie kon nie mand bij het bureau verder iets vertellen over de plannen. De gemeente heeft ook een aan vraag binnengekregen voor het bouwen van drie appartementen op de hoek van de Lange Sint Jan straat en de Sint Domusstraat. Daar staat nu een zeer vervallen ge bouw. Meest concreet is het idee van Al- bert Flik weert om vijf woningen te bouwen op de huidige plaats van de verpauperde, leegstaande gebouwen op de adressen Korte Sint Janstraat 12 tot en met 20. De gemeente geeft, mits er geen be zwaren binnenkomen, Flikweert binnenkort een monumentenver gunning. Flikweert is eigenaar van de horecagelegenheden Markt- zicht, De Schuithaven (Zierikzee) en 't Swarte Schaep (Brouwersha ven). „Het leek me gewoon leuk om voor één keer in de huizen bouw te stappen", zegt hij. „En ui teraard zie ik ook wel een gat in de markt." Flikweert wil de wonin gen gaan verhuren voor permanen te bewoning. „Het loopt. Ik ben er al drie van de vijf kwijt." Het straatje krijgt door de verbou wing een totaal ander aanzicht. ITO Projectontwikkelaars hebben plannen met leegstaande panden in de Zierikzeese binnenstad. In en rond de Korte Sint Janstraat staan drie projecten op stapel. Flikweert: „De voorzijde wordt he lemaal vernieuwd." Wel passen de woningen prima in monumenten- stad Zierikzee. „De gevels worden in ouderwetse stijl opgetrokken." Flikweert hoopt eind dit jaar de eerste woningen af te hebben. De aankomende ontwikkeling van het gebied is mede een gevolg van de komst van het nieuwe bestem mingsplan voor de binnenstad van Zierikzee. Daarin maakt de ge meente het makkelijker om huidi ge winkelpanden een woonfunctie te geven. „We zouden het liefst zien dat er winkels bleven", zegt wethouder Roel van der Wekken. „Maar als dat niet kan, is dit een goede oplossing. Zoals het nu is, ziet het er niet uit." RENESSE - Een achttienjarige jon gen uit Waalwijk is in de nacht van zaterdag op zondag gewond ge raakt toen hij op de Stoofweg in Renesse werd aangereden door een auto. De jongen stak rond half drie plot seling de weg over en belandde daarbij op de motorkap van de au to van een 54-jarige vrouw uit de gemeente Utrecht. De jongen is met onbekende verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. De auto had een kapotte voorruit. De Kleine Schorre combineert wij'n met 'Zeeuwse zaligheden'. door Martijn de Koning DREiSCHOR - Wijnhoeve De Kleine Schorre bij Dreischor heeft zater dag de primeur van het eerste Zeeuwse Wijnfeest. De wijngaard is sinds een paar weken de groot ste van Nederland, met een opper vlakte van ruim acht hectare. Volgens directeur Johan van de Velde moet het een feest worden naar Luxemburgs gebruik. „Ik kom daar vaak voor mijn werk. Toen be dacht ik me dat we in Zeeland zo iets nog niet hebben." Het wordt echter geen 'buitenland se' kopie, stelt hij. De wijngaard be nadrukt graag de Zeeuwse af komst en dat komt terug tijdens het feest, waar regionale producen ten hun streekproducten als ge kookte mosselen, kaas en paling aanbieden. Verder is er de mogelijkheid wij nen te proeven. Van de Velde: „Voor zes euro mogen mensen zes wijntjes proberen. En het glas krij gen ze mee naar huis." Ook zijn er rondleidingen en de monstraties en wordt de wijnko ningin gekroond. Die gaat ko mend jaar het bedrijf promoten. Het wijnfeest aan de Zuiddijk 4 in Dreischor wordt gehouden in twee delen. Het middagprogram ma begint om 14.00 uur, het avondprogramma om 17.30 uur. De toegang tot het terrein is gratis. pagina 36: Ik wist niets van drui ven Dierenvrienden krijgen vooral te maken met katten en wilde vogels. door Martijn de Koning DREISCHOR - De ambulance van de stichting Dierenvrienden Schou wen-Duiveland is er vorig jaar 1449 keer op uit getrokken. In to taal reed de ambulance vanuit Dreischor meer dan 50.000 kilome ter. Dat blijkt uit jaarcijfers van de stichting. De getallen zijn exclusief de ritjes naar dierenopvangcentra als De Mikke in Middelburg, die gewoon lijk met andere auto's worden gere den. De ambulance reed één op de drie keer voor het ophalen van kat ten: 476 keer. Wilde vogels vor men een goede tweede met 435 rit jes (dertig procent van het totaal). Honden vormen 17 procent van het ophaalbestand (249 keer). Daarna volgen kleine zoogdieren (egels, vleermuizen; 92 keer), tam me vogels (64 keer), grote zoogdie ren (herten, reeën; 46 keer), scha pen (39 keer), overige huisdieren (konijnen, fretten, schildpadden; 33 keer) en overig wild (reptielen, slangen; 15 keer). Q www.dierenvriendensd.nl RENESSE - Een 2i-jarige Duitser is in de nacht van vrijdag op zater dag aangehouden in Renesse. De man wordt verdacht van mishan deling van twee leeftijdgenoten. De Duitser was, onder invloed van alcohol, met het duo op de vuist gegaan. Daarbij liepen de slachtoffers verwondingen aan ge zicht en handen op. Ze hebben aangifte gedaan. De man is zater dagmiddag weer vrijgelaten. Tip? redactie@pzc.nl De vierjarige kleuter uit Vrou wenpolder had de hardnekkige gewoonte om mensen die aan de maat zijn er duidelijk op te atten deren dat ze dik zijn. Haar moe der legde uit dat dit niet aardig is en dat ze zulke dingen nooit meer mag zeggen. Niet lang daarna liep er in het stadscen trum een bij zonder forse vrouw voorbij. Dat was dochtertjelief niet ontgaan. Ze reageerde deze keer met: „Oohh, die mevrouw heeft mooie slippers." Mama was blij dat haar opmerking ken nelijk ter harte was genomen. De vreugde was van korte duur, want de kleuter vervolgde op lui de toon: Dat is wel aardig hè, dat ik niet zei dat ze zo dik is." Vijf panden in de Korte Sint Janstraat in Zierikzee krijgen een opknapbeurt. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57