Haverbeke neemt revanche met zege Buijs maakt zijn eerste treffer voor HW'24 Hulsterloo effectiever dan opponent Branst De Beer sterk in slotfase titelstrijd Van Eel<elen s|aat dubbelslag bij autocross in polders Biervliet RIA W. kansloos tegen beloften Club Brugge 32 Maandag 28 juli 2008 PZC Z HULST - HW'24 was in het eerste oefenduel tijdens de voorberei ding op het nieuwe seizoen te sterk voor Kieldrecht. De Bel gische opponent werd met 3-2 ver slagen. Het naar de derde klasse gedegra deerde HW'24 had vooral in de eerste helft een overwicht en leid de na 45 minuten met 2-0. De van Steen overgekomen Dennis Buijs opende de score, waarna Chris- toph Praet er 2-0 van maakte. Nadat Kieldrecht, uitkomend in de derde klasse provinciaal, er 2-1 van had gemaakt, bracht Evert van den Berg de marge weer op twee treffers (3-1). Kieldrecht bepaalde de eindstand daarna nog op 3-2. NIEUW-NAMEN - In een oefenwed strijd met KV Branst boekte Hul sterloo een 2-1-overwinning. De ploeg van trainer Toine Reijn was niet eens zoveel beter dan de Bel gen, maar sprong wel beter met de kansen om. Branst kreeg zelfs net zo veel kansen als Hulsterloo, maar de thuisploeg kwam op voor sprong. Alexander Praet nam in de eerste helft de enige treffer voor zijn rekening (1-0). Na rust schoot Remi van Itegem de tweede treffer van Hulsterloo binnen. Pas kort voor tijd slaagde Branst erin tegen te scoren, maar die goal kwam wel op naam van Hulsterloo-speler Niels Cornelis: 2-1. Patrick Marteijn (links) en Remy Scherbeijn lessen hun dorst tijdens de fina le van het mannendubbel 3. foto Peter Nicolai In Sas van Gent is Dylan Blackman de verwachte winnaar. door Sven Bakker OOSTBURG - Ruben Haverbeke heeft revanche genomen voor zijn nederlaag van vorige week bij het Vechthanentoernooi in Breskens. In Oostburg schreef hij gisteren het Fundex Eenhoorntoernooi op zijn naam. De achttienjarige Haverbeke moest vorige week in de finale nog zijn meerdere erkennen in een goed spelende Mart Flikweert. Laatstgenoemde deed in Oostburg niet mee en dus lag het pad naar de toernooizege in de 3-categorie van het mannenenkelspel open voor Haverbeke. De nummer één van de plaatsings lijst won eenvoudig in twee sets van Ward van Bodegraven en Frank IJzerman, maar moest in de eindstrijd flink aan de bak tegen de als tweede ingeschaalde Mat- thijs Penninks. Met 6-4 5-7 6-3 trok Haverbeke aan het langste eind. Hij lijkt daardoor klaar om de strijd aan te gaan bij het Vlie gende Hollandertoernooi in Ter- neuzen, dat afgelopen weekeinde van start is gegaan. Haverbeke (spe lend voor Tiola in l(zendijke) staat in Terneuzen ook als eerste ge plaatst. Overigens kon Haverbeke geen be slag leggen op de dubbeltitel in Oostburg. Samen met Sjef-speler Byron Bently liep hij tegen de eindwinnaars Patrick Marteijn en Remy Scherbeijn tegen een dikke nederlaag aan. Het werd 6-1 6-2 voor Marteijn en Scherbeijn. Ruben Haverbeke schrijft in Oost- burg het Fundex Eenhoorntoer nooi op zijn naam. Dylan Black man wint het Cargilltoernooi op de tennisbanen in Sas van Gent. Bij het Cargilltoernooi in Sas van Gent werd de verwachte winnaar Dylan Blackman ook de daadwer kelijke winnaar van het toernooi. Op de banen van tennisclub Drive versloeg Blackman gisteren in de halve finale van de 3-categorie bij de mannen eerst Wesley van Noord met 6-4 6-2. Daarna was hij met 7-6 6-4 te sterk voor Kevin de Rooij. Zowel Blackman als De Rooij gaan deze week ook de strijd aan om de titel bij het Vliegende Hollandertoernooi, het sterkste tennistoernooi van Zeeuws-Vlaan- deren. In de 4-categorie bij de mannen bewees Hans van Broekhoven dat hij niet voor niets als eerste ge plaatst was. De speler van Animo uit Terneuzen won eerst in drie sets (4-6 6-4 6-4) van Paul Cort- vriendt en was in de eindstrijd de meerdere van Etto van Waning: 7-5 en 6-3. In het mannendubbel 5 pakten Sjakco de Braai en Danny Van- tricht de titel door in de finale met twee keer 6-2 af te rekenen met Bert Dutree en Frank Hamelink. In de 5-categorie van het gemengd- dubbel kwamen Wendy de Kesel en Marcel Groffen als winnaars uit de bus. De Kesel en Groffen had den alleen in de eerste set proble men met Leontine Dingenouts en Bas Dingenouts. Het werd 7-6 en 6-0. 'Koningsklasse' zeer spannend na nieuwe tegenvaller Vandamme. AXEL - Enkele RES-crossen gele den leek de strijd om de titel in de klasse MXt gestreden, want Aswin Vandamme leidde superieur. Door een kapotte motor heeft hij de af gelopen tijd echter kostbare pun ten verspeeld. Zaterdag was hij opnieuw de grote verliezer. In de eerste manche brak een aandrijfstang en moest hij op geven. In de tweede manche, op een geleende motor, kwam een remblok los en blokkeerde het wiel. Hij duikelde daardoor naar de derde plaats. Zijn hoofdrol werd intussen over genomen door de achttienjarige Kevin Matthijs uit Poederlee, die zaterdag tweemaal als tweede ein digde achter de opmerkelijk sterk rijdende Kevin de Beer uit Axel. De Beer verkleinde de kloof met leider Matthijs tot acht punten. De jonge Martijn Roos uit Zuid- dorpe werd, ondanks dat hij We sley van der Torre uit Vlaardingen voor moest laten gaan, de nieuwe leider in de klasse tot 85CC. Groots was wederom het rijden van de talentvolle Mark Boot in de groep licentiehouders. Martin Stroo uit Oost-Souburg, die achter de winnende coureur uit Burgh- Haamstede tweede werd, bleef 42 punten achter op leider Roy Gijsel. De inwoner van Heikant ontbrak tijdens de RES-cross. BIERVLIET - Door een grote wed strijd in Loenen, die meetelde voor de Eurobokaal, werd het deel nemersveld van de autocross in Biervliet flink uitgedund. Edwin van Eekelen ging uiteinde lijk wel als de grote winnaar naar huis. De Goesenaar won de regio klasse tot 1500CC en finishte vervol gens ook als eerste in de superfina le. Van Eekelen profiteerde in die eindstrijd van het stilvallen van Rocco Pul. De inwoner van Nij- kerk kreeg zijn wagen niet meer aan de praat. Met die dubbelslag was de dag voor Van Eekelen mer dan geslaagd. Datzelfde gold voor Hagenaar Ruud Simon, die de eer ste manche won, maar daarna San Zandee uit Kapelle twee keer voor moest laten gaan. In de vierde manche pakte Simon alsnog de dagzege. Colin de Putter uit Bier vliet werd in deze tourklasse tot 1550CC derde. WESTDORPE - Bas Boerman (rechts) van RIA W. probeert een speler van de beloften van Club Brugge met een sliding de bal te ontfutselen. De Belgische opponent was veel te sterk voor de zondag-vierdeklasser uit Westdorpe. Na een 0-4-ruststand won Club Brugge met 0-9. De drie honderd toeschouwers zagen hoe de Belgen tech nisch vaardiger waren en in een veel hoger tem po speelden dan de thuisploeg. Dat was op zich niet verwonderlijk, want de Belgische talenten zijn al enkele weken in training. RIA W. startte pas vorige week. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56