progressie met U've Got It i voltooit trilogie in Kortgene Geen vijfde Spelen voor Eunice Barber Algenplaag in Qingdao is voorbij Frankrijk heeft alleen Carla Bruni Barton welkom bij Newcastle United PZC Maandag 28 juli 2008 31 foto Wim Kooyman Winnaars ZK k DRESSUUR PAARDEN Klasse Z2 1Chantal Nijpjes, U've Got It (Se-Ros) 69.93%. Klasse Z1 1Wilma Salm, Victoria (Paarde bloem) 65.30%. Klasse M2 1Mascha Boone, Tersina (Z-Bev.) 63.6%. Klasse M1 1Jessica Nijpjes, Hexagon's Whatever (Se-Ros) 69.0%. Klasse L2 1Roos Mes, Wijnona (Gouwe Reyers) 66.6%. Klasse L1 1Aster Kroon, My Lady (Schouwse R.) 65.2%. Klasse B 1. lnger van Boven, Zigbey Black (Weelr.) 65.5%. Verenigingskampioenschap: 1. De Weelruiters 675.5. SPRINGEN PAARDEN Klasse ZZ 1. Cindy Perdaen, Mumbo (Oranjer.) 0/0/68.11 Klasse Z 1Jil Buijze, Lopinto des Fontai nes (Weelr.) 0/0/67.11. Klasse M 1Sophie van Steenbergen, Noorderglas Noble Girl Weelr.) 0/0/4/39.70. Klasse L 1Ilyo de Loos, Valerie (Hulst) 0/0/0/38.14. Klasse B 1Joyce de Koeyer, Living Le gend (Paardebloem) 0/0/42. ben ik met U've Nederlands kam pioen geworden in Zi. En hij toont nog steeds progressie. We vormen nu een combinatie. Ik ben blij met deze titel. Gelukkig ging het vandaag beter dan in de voor bereiding. Met de zware concurren tie was dat trouwens ook nodig." In de Zi maakte Wilma Salm met Victoria haar favorietenrol waar. De jeugdinternational had kenne lijk haar kruit droog gehouden. In de selectiewedstrijden eindigde ze telkens als tweede, maar in de fina le sloeg de amazone uit Yerseke toe. Salm bleef met de super bewe gende zesjarige merrie Chantal Nijpjes met Hexagon's Variety twee tiende procent voor. „Victo ria is een heel fijn paard om te rij den. Ze heeft alles in zich wat een dressuurpaard nodig heeft. Ik zag in haar al mijn tweede paard om internationaal mee te starten. Maar helaas, nu zij zich zo goed ontwikkelt is er veel belangstelling en wil de eigenaar haar verko pen", vertelde Salm. Met een selectief fraai parcours werden de ruiters door bouwer Bram Wattel getest voor het NK. Jil Buijze toonde met Lopinto des Fontaines dat ze er klaar voor is. In de strijd om het ticket voor het NK rekende Buijze meedogenloos af met Piet Huige met Ucello. Het 22-jarige talent stuurde de goedge keurde dekhengst in beide omlo pen foutloos rond. Huige kreeg met de Baloubet-dochter dertien strafpunten aan zijn broek. Voor Buijze is het voorlopig de laatste keer dat zij Zeeland vertegenwoor digt op het NK. „Ik ga in september werken bij Stal Jeantien in Wychen. Daar ga ik jonge paarden voor de keuring klaarmaken en ook wedstrijdpaar- den van Robert Puck rijden. Ze hebben me zelf benaderd en ik heb er veel zin in. Ik maak wel mijn studie economie en rechten af Dan heb ik iets om op terug te vallen als het niet bevalt", zei ze. Sophie van Steenbergen won vo rig jaar met Noorderglas de titel in de klasse L. In Axel toonde de ama zone uit 's Heer Arenskerke zich met de Non Stop-nakomeling dit maal de beste in de klasse M. jonge Zeeuw reed ijzersterk, legde het criterium met meer dan zeven tig kilometer voor de boeg in een beslissende plooi en bepaalde in de dorpskern het tempo. Martijn Simons en Fred Pronk konden al leen maar volgen. Hoogerland: „Volgens mij heb ik ook de prijs voor de meeste strijd lust. Ze hebben wel wat op kop ge reden, maar ik heb het meest ge daan." Fted Pronk: „Ik heb geluk gehad dat ik net kon aanpikken. Het was net een TGV waar ik ach teraan reed." Martijn Simons, win naar van het criterium in Westdor- pe: „We hebben hem net kunnen bijhouden. Voor ons was het al snel duidelijk dat we op het po dium zouden staan, als we hem zouden kunnen volgen." De Ronde van Kortgene was van meet af zwaar. Jacob Wijnstra uit Heinkenszand en Peter van Leeu wen (Zoetermeer) reden vanaf het startschot een kleine twaalf kilo meter op kop. Nadat het tweetal was achterhaald, gaf Hoogerland het sein tot een nieuwe afschei ding. Hij kreeg Pronk en Simons mee. Door de hoge temperatuur en het hoge tempo van het drietal kraakte het rennersveld al in een vroeg stadium in al zijn voegen. Halverwege de koers was peloton uitgedund tot een groep van niet meer dan dertig renners. Hoogerland, die in 2005 en 2006 ook al in Kortgene had gewonnen, bepaalde in de straten van het dorp het tempo van de kopgroep. Hij keek bij het verlaten van de Provincialeweg en het indraaien van de Hoofdstraat geregeld achter om en zag dat het gat steeds groter werd. Met nog veertig kilometer te gaan bedroeg de voorsprong dertig seconden. Tien kilometer verder was de marge opgelopen tot vijftig seconden. In een laatste poging de leiders te achterhalen werd vanuit de achtervolgende groep - tever geefs - diverse keren het tempo op geschroefd. Voor Johnny Hoogerland staat tot de Draai van de Kaai (Roosendaal) op 4 augustus dagelijks een crite rium op het programma. „Ik schrap er misschien wel één of twee, anders wordt het misschien te zwaar. Daarna ga ik gelijk door naar De Ardennen. Daar wil ik trai nen voor de klassiekers." Als hij er al wat van zei, dan was het meer als dolletje bedoeld. Zo van: Hé Ryan, die Olympische Spelen, daar is toch niks aan joh." Ryan Babel zou van zijn coach Rafael Benitez niet naar de Spelen mogen, In AD Sportwereld. „In het begin trainden de spelers van jong Oranje niet om beter te worden, het was meer een vorm van vermaak. Ik vond dat ze een beetje verwend waren." Foppe de Haan, coach van Jong Oranje, in VI. „Toen ik net was gestopt, heb ik een van mijn zusjes helpen verhui zen. Bij mijn moeder thuis werd verbouwd, daar heb ik staan slo pen en doen. Aard van het beestje, hè." Oud-voetballer en 'Dutch Destroyer' Jaap Stam in VI. „In principe speel ik komend seizoen bij AZ, maar je weet nooit wat er gebeurt. Je zag het vorig jaar bij Royston Drenthe." AZ-verdediger Kew Jaliens over zijn transferverlangen. In Sportweek. „Als je als Volendammer in het eerste elftal speelt, kent iedereen je. Dat is vaak leuk, maar het heeft ook zijn mindere kanten. Er zijn dagen geweest dat ik op zaterdag niet naar de supermarkt ben ge gaan." Volendam-spits Jack Tuyp in Sportweek over zijn bekend heid in het vissersdorp. „Als ik zie welke jongens wél de selectie voor Peking hebben ge haald... Ik vraag me dan toch sterk af waarom ik er niet bij zit." Hockeyer Floris Evers werd niet geselecteerd voor de olympische hockeyploeg. In Sportweek. De Franse atlete Eunice Barber (33) is er zaterdag niet in geslaagd zich voor de vijfde keer in haar loopbaan te kwalificeren voor de Olym pische Spelen. Bij de Franse kampioenschappen bleef de in Sierra Leone geboren atlete bij het verspringen op een af stand van 6,42 meter steken. De eis was 6,78 meter. Barber, Frans recordhoudster met 7,05 meter, veroverde twee keer een wereldtitel: in 1999 op de zevenkamp en in 2003 met verspringen. Op de Olympische Spelen won ze nooit een medaille. De algenplaag in het olym pische vaarwater bij Qingdao lijkt voorbij. De Duitse zeilploeg, een van de teams die daar in training zijn, berichtte gisteren dat de groene drab verdwenen is. China zette de afgelopen we ken zo'n 139.000 arbeiders en soldaten in om de algen op te ruimen. De olympische zeilequipes die zich in Qingdao (een gro te havenstad aan de Gele Zee) voorbereidden op de Spelen, kregen vorige week zelfs tijde lijk een vaarverbod. De oor zaak van de overlast is nog al tijd niet achterhaald. RUG De Fransen zijn het mik punt van leedvermaak in de Spaanse kranten. „Arme Fransen", schreef sportkrant AS zondag over de dominan tie van Spaanse sporters tij dens grote evenementen, waaronder ook in Frankrijk. „De Dauphiné wordt gewon nen door een Spanjaard (Con- tador), Nadal wint Roland Garros, Sastre wint de Tour en Thierry Henry is reserve bij Barcelona. Het enige wat we jullie nog benijden is Bru ni." Carla Bruni, vrouw van president Nicolas Sarkozy, is razend populair in Spanje Joey Barton is gewoon weer welkom bij zijn club New castle United zodra hij zijn celstraf van zes maanden heeft uitgezeten voor de mis handeling van een tiener vo rig jaar. De middenvelder kreeg eerder al een voorwaar delijke straf nadat hij zijn voormalig ploeggenoot bij Manchester City Ousmane Dabo op de training neer sloeg. Ook drukte hij een siga ret uit in het oog van teamge noot Jamie Tandy. „Ik wil hem nog een kans geven en sta achter hem. Hij is gestraft voor zijn fouten", verklaarde trainer Kevin Keegan. 2010 De wereldkampioenschappen roeien in 2010 zullen niet zo als gebruikelijk in de zomer plaatsvinden. Tijdens het con gres van de internationale roeibond FISA gingen de leden er mee akkoord dat het evenement in Nieuw-Zeeland eind okto ber plaatsvindt. De organisatie verwachtte dat het weer in september slecht zou zijn en wilde de titelstrijd daarom verplaatsen naar eind oktober wanneer de temperaturen in Nieuw-Zeeland veel be ter zijn. „Hiermee bevestigt de FISA dat een titelstrijd op het zuidelijk halfrond beter op een ander tijdstip kan worden ge houden", stelde de organisatie vast. Het evenement staat nu ge pland voor 29 oktober tot en met 7 september op Lake Karapi- ro. Het WK 2009 wordt gehouden in Poznan, Polen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55