Hoooooooort, zegt het voort, zegt het voort!! FC Peperbusse wint minizeskamp Zwemloop wint aan populariteit Slippers Drietal opgepakt voor Vossenstad Hulst heeft Bijtgrage Belg gepakt diefstal reddingsboei eigen 'Reynaertwijn' bij ruzie Sas van Gent z Stadsomroepers strijden in Sas van Gent om Zeelandbokaal. door Sheila van Doorsselaer SAS VAN CENT - De harde bulder lach van de Zandvoortse stadsom roeper Klaas Koper schalt zaterdag middag over het verzopen Keizer Karelplein in Sas van Gent. Hij loopt te dollen met andere omroe pers. Dat het met stadsomroepers erbij altijd gezellig wordt, ondanks de regen en de vele lege stoelen, is van meet af aan duidelijk. „Aan ons zal het niet liggen!" Een kwartiertje voor aanvang van de wedstrijd, diept Oisterwijker Henk van den Nieuwenhuizen de 'doping van stadsomroepers' op uit zijn jas: Strepsils. De luide stem is, naast originaliteit, immers waar stadsomroepers het van moe ten hebben. Aangezien Van den Nieuwenhuizen titelverdediger is (hij was in 2006 en 2007 Neder lands kampioen) staat voor hem heel wat op het spel. De punten die hij tijdens de strijd voor de Zeelandbokaal binnenhaalt, tellen mee voor het NK dat in december wordt gehouden in De Rijp. Desondanks deelt de jolige Oister- 'Bh's, strings en slippen, van Sylvia's ondermode loopt het water je langs de lippen' wijker zijn keelpastilles grif uit on der zijn collega's. „Eigenlijk is ons gilde een vriendenclub. Het is al tijd gezellig als we samen zijn", zegt stadsomroeper Wim de Smit, alias De Zeeuwse Babbelaar, uit Nisse. Vast onderdeel van de stadsomroe persconcours waar de jury op zal beoordelen, is de sponsorroep. De dertien deelnemers hebben elk de naam van een Sasse sponsor toebe deeld gekregen en moeten die on der de aandacht van het publiek brengen. Op pure stemkracht (dus zonder microfoon) en op zo'n ma nier dat de boodschap blijft han gen. De enige vrouwelijke omroep- ster van die middag (Lydia van de Ruit uit Capelle aan de IJssel) slaagt er bijzonder goed in. Over haar sponsor (Sylvia's ondermo de) galmt ze over het plein: „Bh's, strings, boxershorts en slippen, van Sylvia's ondermode loopt het water je langs de lippen." Het pu bliek, onder wie veel dames in Axelse klederdracht (het is immers ook Folklorefestival) veert op... Aan de wedstrijd doet zelfs een Amerikaanse (met Nederlandse roots, dat wel) stadsomroeper mee. John Karsten uit Michigan doet zijn verkondiging tweetalig en sluit af met een welgemeend „God bless Sas van Gent." Drie zo genoemde 'bellenmannen', Bel gische stadsomroepers, doen fana tiek mee. Gestoken in uniformen en met grote toeven gezichtsbeha ring, zijn het opvallende verschij ningen. Zeeland is driemaal vertegenwoor digd. Naast Smits, doen ook John ny de Martelaere uit IJzendijke (wiens vader in 1967 Nederlands kampioen stadsomroepen was) en Marco van Avermaete uit Philippi ne mee. Het is echter titelverdedi ger Van den Nieuwenhuizen die wint. Op de tweede plaats eindigt de enige vrouw in het gezelschap, Van de Ruit. Derdes is Geert Veen uit het Groningse Winschoten. De beste Zeeuw behaalt de negende plaats. Het is De Smit: „Ik zag het al aankomen, Van den Nieuwen huizen is gewoon zó goed. Ik heb mijn verkondiging daarom afgeslo ten met: „Een ding weet ik zeker, vandaag heb ik weer geen beker." door Frank Gijsel SLUIS - Deelname aan de interna tionale zwemloop van triatlonvere niging 't Zwin in Sluis wint aan po pulariteit. De zwemloop trok zater dag ruim tweehonderdvijftig deel nemers en dat is een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar. Na de zwemtocht van 750 meter in het kanaal van Brugge naar Sluis moesten de deelnemers nog een loopparcours van 7,5 kilome ter afleggen dat de atleten voerde over de historische stadswallen van Sluis. De finish was op het Jaagpad en werd als eerste gepasseerd door Wim van de Wiele uit het Vlaam se Zele in een tijd van 36 minuten en 31 seconden. Hij werd op de voet gevolgd door Hannes Vander- moere uit Beernem (B) met een tijd van 36.56. Remy Vesseur uit Vlissingen werd derde met een achterstand van 54 seconden. Pa trick de Sutter uit Oostburg behaal de de zesendertigste plaats in een tijd van 47.47. Bij de dames ging de overwinning naar Francoise Wellekens uit Gent in een tijd van 44.24. De Sluise zwemloop wordt gezien als een goede voorbereiding op de jaarlijkse Zwintriatlon. Deze wordt gehouden op woensdag 3 september. De 4-jarige kleuter uit Vrouwen polder had de hardnekkige gewoon te om mensen die aan de maat zijn er duidelijk op te attenderen dat ze dik zijn. Haar moeder legde uit dat dit niet aardig is en dat ze zul ke dingen nooit meer mag zeggen. Niet lang daarna liep er in het stadscentrum een bijzonder forse vrouw voorbij. Dat was dochtertje- TERNEUZEN - In de Terneuzense Noordstraat Terneuzen heeft de politie zondagochtend drie Frans mannen aangehouden omdat ze even daarvoor een reddingsboei hadden gestolen. Getuigen zagen dat het trio (28, 31 en 32 jaar) de reddingsboei weg nam die in een kast hing aan de Oostbuitenhaven. De getuigen waarschuwden de politie. De agen ten hebben de boei uiteindelijk in de auto van de 32-jarige Fransman aangetroffen. HULST - Met wijn van het huis La Reynardière heeft Reynaertstad Hulst er een apart product bij om de stad te promoten. Burgemeester Jan-Frans Mulder nam de eerste fles in ontvangst uit handen van de Hulster wijnimpor teur Johnny de Koning. Hij pas seerde tijdens een wijnreis in de Languedoc het domein van La Rey nardière. Op het etiket prijkt een vos die naar een druiventros lonkt. De wijn (in rood en wit) is te koop bij VVV Hulst. SAS VAN CENT - De politie heeft za terdagavond een 38-jarige Belg aan gehouden omdat hij die avond in de Vier Ambachtenstraat in Sas van Gent een 37-jarige man uit Zwijndrecht in een vinger beet. De Belg hapte toe tijdens een ru zie. De Zwijndrechtenaar moest zijn vinger laten hechten bij de huisartsenpost. De Belg is overge bracht naar Torentijd en kon zich, door alcoholgebruik, weinig van het voorval herinneren. De twee mannen zijn bekenden van elkaar. Tip? redactie@pzc.nl lief niet ontgaan. Ze reageerde de ze keer met: „oohh, die mevrouw heeft mooie slippers". Mama was blij dat haar opmer king kennelijk ter harte was geno men. De vreugde was echter van korte duur, want de kleuter ver volgde op luide toon: „dat is wel aardig hè, dat ik niet zei dat ze zo dik is...." Fanatiek team uit Sint Kruis verslaat iedereen in Aardenburg door Wilma Valk AARDENBURC - Het parcours met stormbaan, water-draag-spel, fiets- circuit en het grote Smokkelhoeks- pel op het Kaaiplein is zaterdag het snelst afgelegd door FC Peper busse uit Sint Kruis. Het team won zaterdag met glans de Aardenburgse minizeskamp die werd gehouden als onderdeel van het feestjaar van De Nachtüüln; de carnavalsvereniging bestaat 33 jaar. Acht teams van vijf traden aan om op het rond het Kaaiplein uitgezet te parcours te slechten. De wagen bouwers van De Knoeiers hadden twee teams samengesteld, evenals de Soepkiekens uit Maldegem, er was een team met de naam 'Het leutigste volk' en ook blaaskapel 'De Blaosüüln' kwam met een team. Twee teamleden maakten echter een flinke smak en wonnen de pechprijs. 'Proef-Knoeier (hij is nog niet zo lang lid) Rens de Bruijckere, won de Joker omdat hij in sexy outfit, als blonde schone aan de strijd deelnam. Tweede in de zeskamp werd een team van de Soepkiekens en voor de organiserende vereniging was de derde prijs. De prijzen bestonden niet uit glim mende bekers, maar uit consump tiebonnen: 33 voor de eerste, 22 voor de tweede en 11 voor de der de plaats. Na afloop van de sportie ve strijd was er een groot bal, geor ganiseerd door De Knoeiers. Johnny de Martelaere uit IJzendijke aan het werk. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 52