Zeeland PZC Boeren Perkpolder eisen klaarheid In Cadzand-Bad bewolken vliegers de hemel Landmijn ontdekt in Philippine Opvarenden gered ZEE U WS -VIA AN D ER E N 12 11 13 Hoooooooort! Zegt het voort, zegt het voort Zorgen om leegstand in Steenstraat Maandag 28 juli 2008 Tip? redtern@pzc.nl Grondgebruikers in Plan Perkpolder willen hun toekomst borgen. door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - De twintig eigena ren en gebruikers van gronden in het ontwikkelingsgebied van Plan Perkpolder willen duidelijkheid over hun toekomst. De grondgebruikers, verenigd in de 'Belangenvereniging grondge bruikers plan Perkpolder', leven al vier jaar in onzekerheid. Sinds de provincie, Rijkswaterstaat en de ge meente Hulst in juni 2004 een in tentieverklaring ondertekenden om in de Perkpolder een jachtha ven, golfbaan, en een paar hon derd (vakantie)woningen aan te leggen, en 75 hectare te gaan ont- polderen, slapen zij een stuk min der goed. Hun grond is immers no dig om de plannen ten uitvoer te brengen. Nog steeds is echter geen duidelijkheid over wat er met hun eigendommen of met de hen om ringende grond zal gebeuren en zo is het al jaren niet mogelijk plan nen voor de toekomst te maken zo als het doen van een grote investe ring, of bedrijfsuitbreiding. De belangenvereniging heeft nog steeds de hoop dat Plan Perkpol der niet op de voorgestelde schaal wordt uitgevoerd en dat zodoende honderden hectaren goede (land bouwgrond gespaard blijven. Er zijn diverse ideeën geopperd voor een gewijzigde opzet van Plan Perkpolder, maar de belangenver eniging voelt zich door de plan nenmakers niet serieus genomen. „Wij worden door de gemeente en Grondgebruikers in het gebied Plan Perkpolder wachten al vier jaar op duidelijkheid over wat er met hun grond en bedrijf staat te gebeuren. de provincie uitgesloten en ze ont houden ons informatie", zegt Mar- nix Verbrugge van de belangenver eniging. „Waar de plannenmakers niet bij stil lijken te staan is dat 99 procent van de betreffende grond gebruikers, dóór wil of bedrijfsop- volgers hebben die de zaak willen voortzetten. We zitten hier goed, willen niet weg. We hebben de meeste grond rondom de bedrij ven liggen en we kunnen hier be regenen, dat is redelijk uniek voor Zeeland." De Dienst Landelijk Gebied (DLG, onderdeel van het ministerie van Landbouw) is ingezet voor de grondverwerving. De benodigde percelen moeten via grondruil bin nen worden gehaald. Verbrugge: „Ruilen met wat? De grond is schaars. In West-Zeeuws-Vlaande- ren moet ook geruild worden in het kader van Waterdunen. En dan staan her en der ook nog ande re natuurprojectjes op stapel." Wat de belangenvereniging erg steekt, is dat de grondgebruikers niet kies zijn behandeld. „Als ik iets wil met jouw grond, dan moet ik dat toch eerst aan jou komen vragen? In het geval van Plan Perk polder liggen de plannen er al en lijkt de pap al gestort." De 24e editie van het vliegerfestival moet het doen met weinig wind. door door Frank Gijsel CADZAND-BAD - Van dieren tot stripfiguren, van meer dan levens groot tot klein. De hemel boven het drukbezochte strand van Cad zand-Bad was het afgelopen week einde bewolkt door vliegers. Jong en oud genoten van het jaar lijkse vliegerfestival. De wind had best wel wat krachtiger mogen zijn waardoor nog meer vliegers het luchtruim hadden kunnen kie zen, maar het mocht de pret niet drukken. Jan Kits uit Ede en Jan Backx uit Geldrop, specialisten in het vlieger- vak, genieten zichtbaar van hun hobby. Beiden beoefenen al jaren de vliegersport. Backx is al heel lang betrokken bij het festival, Kist is voor het eerst te gast in de bad plaats. Hij is een kei in het vervaar digen van de verbindingsstukken in beukenhout. Voor hem is het maken van de onderdelen en het bouwen van de vlieger net zo leuk als het vliegeren zelf. Backx is een groot liefhebber van het nachtvliegeren. Zaterdagavond kwamen daar in Cadzand zo'n 25 liefhebbers op af Zondagmiddag liet de jeugd hun zelfbeschilderde ontwerp het luchtruim kiezen. Volgend jaar, bij de 25e editie, wordt het volgens organisator Her man van Liere een bijzonder feest. Opperste concentratie... foto Wim Kooyman door Sheila van Doorsselaer PHILIPPINE - Nabij de Dijkckmees- terweg in Philippine is zaterdagna middag een landmijn aangetrof fen. Een Belgische man vond het explo sief rond 15.50 uur waarop hij de politie alarmeerde. De politie kwam meteen ter plaatse en heeft de mijn voortdurend bewaakt tot de in allerijl opgetrommelde Explo sieven Opruimings Dienst (EOD) rond 19.30 uur ter plekke was. De EOD heeft het explosief onder zocht en vervoersklaar gemaakt zo dat het uiteindelijk later op de avond op het strand in de Paulina- polder bij Biervliet tot ontploffing kon worden gebracht. Het scheep vaartverkeer op de Westerschelde was ervan op de hoogte gebracht dat er een ontploffing op het strand zou volgen. De vondst betrof een Duitse anti tankmijn (een Tellerminé) met een lading van zes kilo springstof. Ver geleken met mijnen bedoeld tegen personen, bevatten antitankmij nen een grotere explosieve lading en een ontstekingsmechanisme dat zodanig is afgesteld zodat de mijn alleen afgaat onder het ge wicht van een voertuig. Volgens een politiewoordvoerster kon de mijn niet ter plaatse in de polderklei tot ontploffing worden gebracht en moest daarom wor den uitgeweken naar het strand. De mijn lag nog net op Neder lands grondgebied. In de omgeving van de Dijckmees- terweg in Philippine is in de Twee de Wereldoorlog hevig gevochten. De weg lag in een bekende vuurli nie. door Sheila van Doorsselaer ZELZATE - Een zeiljacht met twee volwassenen en drie kleine kinde ren aan boord is gisteravond in de problemen gekomen op het Ka naal Gent-Terneuzen. Net voorbij de brug bij Zelzate, aan de Belgische kant, was de bui tenboordmotor van het jacht uitge vallen. De zeilboot dobberde stuur loos in de drukke vaargeul en de vader van het gezin was tijdens de poging de motor te repareren, over boord gevallen. Hij kon wel zelf aan boord komen, maar door de val in het water, was zijn mobiele telefoon kapot gegaan. Het gezin kon door te zwaaien de aandacht trekken van de opvaren den van motorjacht Neptunus uit Sas van Gent. De twee mannen hebben het zeiljacht vervolgens op sleeptouw genomen. De reddings actie verliep niet geheel vlekkeloos omdat de beroepsvaart op het ka naal geen vaart minderde in de vaargeul. Uiteindelijk is de zeilboot, met het gezin naar de plezierhaven van Zel zate gesleept.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51