De Koster wint en verliest Gerard Olijhoek kan het niet laten Van Eekelen slaat dubbelslag bij autocross in polders Biervliet Vijf Zeeuwse MTB'ers halen eind Transalp Twee keer goud voor Tom van den Berg De Wilde in Davos derde bij mannen 50 RIA W. kansloos beloften Club Brugge 32 Maandag 28 juli 2008 pzc biervliet - Doordat in Loenen een grote wedstrijd werd gehouden die meetelde voor de Eurobokaal, werd het deelnemersveld van de autocross in Biervliet flink uitge dund. Edwin van Eekelen ging uiteinde lijk wel als de grote winnaar naar huis. De Goesenaar won de regio klasse tot 1500CC en finishte vervol gens ook als eerste in de superfina le. Van Eekelen profiteerde in die eindstrijd van het stilvallen van Rocco Pul. De inwoner van Nij- kerk kreeg zijn wagen niet meer aan de praat. Eerder op de dag was hij in zijn klasse de enige deelne mer. Daardoor was Pul al bij de start zeker van de eindzege. Met zijn dubbelslag was de dag voor Van Eekelen meer dan ge slaagd. Datzelfde gold voor Ruud Simon. De 36-jarige Hagenaar werd de afgelopen week vader, maar dat belette hem niet om in Biervliet aan de start te komen. Simon won de eerste manche, maar moest daarna San Zandee uit Kapelle twee keer voor laten gaan. In de vierde manche pakte Simon alsnog de dagzege. „San kloppen in de vierde manche was het enige dat restte om alsnog de zege te pakken. Gelukkig kon ik daarin laten zien dat ze nog altijd rekening met me moeten hou den", verklaarde een tevreden Ruud Simon na afloop. Colin de Putter uit Biervliet werd in dezelfde tourklasse tot 1550CC derde. riva - De vijf Zeeuwse mountain- bikers die afgelopen week aan de zware Transalp meededen, zijn za terdag allemaal gefinisht in het Ita liaanse Riva. Allen eindigden in de grote middenmoot. Het team X-treme 2, waarin Oost- kapellenaar Daniël Paardekooper en Goesenaar Rudy Vos zaten, ein digde na acht etappes als 150e. De twee deden over de ruim 600 kilo meter 43 uur, 41 minuten en 9 se conden. Ze zaten daarmee bijna veertien uur achter het winnende koppel. Nehemia en Alexander Paarde kooper, broers van Daniël, kwamen met X-treme 1 uit op de 216e plaats. Hun totaaltijd was 50.10.11. Goesenaar Eelco Mosselman, die in het Magura QjRaceteam samen reed met Remco van Bekkum uit Resteren, werd 161e. Zij klokten 45.07.51. Bij de mannen haalden in totaal 271 koppels de eindstreep. WESTDORPE - Bas Boerman (rechts) van RIA W. zondag-vierdeklasser uit Westdorpe. Na een po speelden dan de thuisploeg. Dat was op zich probeert een speler van de beloften van Club 0-4-ruststand won Club Brugge met 0-9. De drie- niet verwonderlijk, want de Belgische talenten Brugge met een sliding de bal te ontfutselen. De honderd toeschouwers zagen hoe de Belgen tech- zijn al enkele weken in training. RIA W. startte Belgische opponent was veel te sterk voor de nisch vaardiger waren en in een veel hoger tem- pas vorige week. foto Wim Kooyman Tennisser wint toernooi van Yerseke in de sterkste categorie. door Sven Bakker YERSEKE - jens de Koster werd op het ABN Amro Yerseke Open uit geschakeld in de 4-categorie, maar nam revanche voor die nederlaag door beslag te leggen op de titel in de sterkste categorie. In de finale verloor De Koster nog wel de eerste set met 3-6 van Serge Eude, maar daarna kwam de spe ler van 't Halve Maantje in Goes, goed terug. Op het moment dat hij met 5-3 voor stond in de twee de set, moest Eude opgeven van wege een zonnesteek. De Koster, die eerder de als eerste geplaatste Emiel Gideonse in drie sets (6-0 4-6 7-5) had verslagen, legde zodoende beslag op de titel in de 3-categorie. In de vierde cate gorie werd hij teruggewezen door Jeroen Helmons, de latere toer- nooiwinnaar. Helmons versloeg De Koster met tweemaal 6-2. Gisteren moest Helmons aan de bak tegen De Kosters ploeggenoot in Goes, Rikkert van der Wel. Die had er in de halve finale reeds een zware driesetter opzitten tegen Jean Dhooge. Daarin werd het 7-5 5-7 7-5. Een tweede lange thriller bleek net iets te veel van het goe de, want Helmons won met 4-6 7-6 7-5- Emiel Gideonse, die er in de 3- en 4-categorie al snel uit lag, nam re vanche in het mannendubbelspel 5. Samen met Sander Rijswijk klopte hij Boudewijn Ruisaard en René Struijk. Het werd 7-6 6-1. Laurelle van Tilburg deed goede za ken in de 5-categorie bij de vrou wen. In de finale was de als eerste geplaatste Van Tilburg met 6-4 6-0 te sterk voor Cora van de Pas. Bij de mannen greep Eelco Eversdijk van tennisclub Kapelle net naast de toernooizege. Eversdijk, die deze week op jacht Op het tennistoernooi in Yerseke moet finalist Serge Eude in de fi nale van het mannenenkelspel in de 3-categorie opgeven vanwege een zonnesteek. gaat naar de hoofdprijs van vijf honderd euro die bij het Vliegen de Hollandertoernooi in Terneu- zen wordt uitgekeerd, moest met twee keer 4-6 zijn hoofd buigen voor de als eerste geplaatste Ste ven Schuilwerve. Het vrouwenenkel in de 6-catego- rie ging naar Lesley Huyzen. Hoe wel de speelster van tennisclub De Bongerd in Kloetinge de eerste set van Jacqueline Bustraan met 2-6 verloor, kon zij het tij toch nog ke ren. Met 7-5 en 6-4 in de tweede en derde set ging Huyzen alsnog met de toernooizege aan de haal. Huyzens clubgenoot Remco de Nood verloor de finale in het man- nenenkel 6 met 2-6 1-6 van Joris in 't Hout. davos - Hardloper jan de Wilde (AV'56) is in de marathon van Da- vos als derde geëindigd in de klas se mannen 50. Op het uiterst berg achtige en dus zware parkoers in Zwitserland kwam hij tot een tijd van 4.14.50 uur. Marius Besuyen (Dynamica) fi nishte als 25e bij de mannen 45. Voor de ruim 42 kilometer had hij 4.50.05 uur nodig. Clubgenoot lohn Guequièrre kwam na 5.42.31 uur over de finish. Hij werd even eens 25e in zijn categorie, mannen 55- coes - Tijdens een atletiekwed strijd in Lier heeft Tom van den Berg zaterdag eerste plaatsen bij het hoogspringen en het speerwer pen behaald. De Middelburger (12) sprong 1.55 meter hoog en wierp de speer 36.99 meter ver. Op de 80 meter sprint haalde Van den Berg de tweede plaats in 10.93 seconden. Eenzelfde klassering was er op de 150 meter horden (23.09 seconden). Ouwerkerk strikt trainer na babbeltje in milieustraat. door Rudy Boogert nieuwerkerk - Voetbal leek een ge sloten boek voor Gerard Olijhoek. Totdat de oud-trainer van onder anderen Wemeldinge, Arnemui- den en Zierikzee enkele weken ge leden naar de milieustraat ging in Zierikzee. Stomtoevallig trof hij daar lakkoo Brouwer, speler van zondagvereniging Ouwerkerk. De dialoog ging ongeveer als volgt. Ge rard: „Hé Jakkoo, hoe is met de voetbal?" lakkoo: „Nou Gerard, niet zo best. We zitten een beetje met een trainer in ons maag bij Ouwerkerk. Ik ga het nu tot janua ri met Ard (Boogerd, voorzitter) Gerard Olijhoek doen." Gerard: „Waarom heb je mij niet gebeld?" Jakkoo: „Hoezo? Wil jij dat dan?" Ja, dat wilde Gerard wel. Dit sei zoen neemt Olijhoek, inmiddels 67 jaar, dus de vrijdagtrainingen bij de zondagclub voor zijn reke ning. De dinsdagtrainingen ver zorgt Brouwer en de coaching op zondag wordt gedaan door Ard Boogerd. „Ik ben best trots dat wij als klein clubje nu Gerard als trai ner hebben", zegt Boogerd. Klein of groot maakt voor Olij hoek, sinds kort woonachtig in Nieuwerkerk, echter niet uit. „Een paar jaar geleden ben ik met alles gestopt. Het enige dat ik miste, was het trainen zelf, het omgaan met de jongens, met een groep die ik iets kan leren. Ik heb daarom al tijd gezegd, dat ik nog wel 's als trainer op het veld wilde staan. En waarom niet bij Ouwerkerk? Zij zijn er gelukkig mee en ik ook."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50