voor Van Soest Landmijn gevonden Philippine Kwaileballen weer hoogtepunt op 't Ouweland Geen marine in Vlissingen Rommeldam maakt Wemeldinge olympisch Duitser mishandelt duo in Renesse Bach-herdenking op Marcussenorgel Goes Tholenaar (16) gaat jongen (13) te lijf BPZC Maandag 28 juli 2008 13 IKarelse Verzekeringen Hypotheken Ruychrockstraat 12 4472 AW 's Heer Hendrikskinderen telefoon (0113) 25 02 23 karelseverzekeringen@kpnplanet.nl /{yt '7 'S' EOD brengt op het strand anti-tankmijn tot ontploffing. philippine - Nabij de Dijkckmees- terweg in Philippine is zaterdagna middag een landmijn aangetrof fen. Een Belgische man vond het explo sief rond 15.50 uur waarop hij de politie alarmeerde. De politie kwam meteen ter plaatse en heeft de mijn voortdurend bewaakt tot de in allerijl opgetrommelde Explo sieven Opruimings Dienst (EOD) rond 19.30 uur ter plekke was. De EOD heeft het explosief onder zocht en vervoersklaar gemaakt zo dat het uiteindelijk later op de avond op het strand in de Paulina- polder bij Biervliet tot ontploffing kon worden gebracht. Het scheep vaartverkeer op de Westerschelde was ervan op de hoogte gebracht dat er een ontploffing op het strand zou volgen. De vondst betrof een Duitse anti tankmijn (een Tellermine) met een lading van zes kilo springstof Vergeleken met mijnen bedoeld te gen personen, bevatten antitank mijnen een grotere explosieve la ding en een ontstekingsmechanis me dat zodanig is afgesteld zodat de mijn alleen afgaat onder het ge wicht van een voertuig. Volgens een politiewoordvoerster kon de mijn niet ter plaatse in de polderklei tot ontploffing worden gebracht. OUD-SABBINCE - Kwaileballen, een sport die een 'parcours' vergt waarvoor veel klei en kubieke nieters water worden aangevoerd, was weer een hoogtepunt tijdens de vierde Dag van 't Ouweland in Oud-Sabbinge. Dat gold voor deel nemers en de toeschouwers. Maar ook andere snel gevestigde tradities van De Dag blijken erg in trek. De sjezen rond de ring, de Vlaamse ker mis, de Oud-Sabbinger markt en vooral de film van De Dag trokken grote belangstelling. De kleinste omroep van de wereld, Cineac Oud-Sab- binge, zorgt ervoor dat de meest recente ge schiedenis van het 800 jaar oude dorp, direct voor de Oud-Sabbingers beschikbaar is. In de avonduren wordt de Dag dunnetjes over ge daan. foto Willem Mieras filmpje op www.pzc.nl Storyboardtekenaar Raimond van Soest met zijn laatste tekening voor de familiefilm lep die in 2009 in de bioscoop moet draaien foto Willem Mieras en e-mailt het naar Amsterdam, waar het filmbedrijf zit. Die stuurt het weer door naar een firma in Zweden, die de speciale effecten verzorgt voor de film. Diezelfde fir ma voerde ook de speciale effecten uit voor The Lord Of The Rings en de Harry Potter films. Dus als die tevreden zijn over het werk van Van Soest lonkt Hollywood mis schien toch? "Nee hoor. Zo'n be drijf gaat daar niet over en daarbij heb ik het al druk genoeg in Ne derland." wemeldince - Rommeldam, de jaarlijkse kindervakantieweek in de gemeente Kapelle, wordt dit jaar weer in Wemeldinge gehou den. Het thema ligt voor de hand: de Olympische Spelen. Maar na tuurlijk is er in de speelweek van 4 tot en met 8 augustus, ook weer plaats voor de traditionele onder delen, zoals de playbackshow en de bazaar op donderdag. Alles ge beurt op het korfbalveld. renesse - Een 21-jarige Duitser is in de nacht van vrijdag op zater dag aangehouden in Renesse op verdenking van mishandeling van twee leeftijdgenoten. De man was volgens de politie met het duo op de vuist gegaan. Daarbij liepen de slachtoffers verwondingen aan ge zicht en handen op. Ze hebben aangifte gedaan. De man is zater dag vrijgelaten. goes - Kees van Eersel verzorgt woensdag 30 juli de traditionele Bach-herdenking op het monu mentale Marcussenorgel in de al even monumentale Grote Kerk in Goes. Alle klankmogelijkheden van het orgel kunnen met het werk van de componist worden be nut. Het programma biedt werk van Bach uit zijn jongelingsjaren tot aan zijn latere composities. Het concert begint om 20.00 uur. vlissingen - De politie hield zater dag om 17.45 uur op het Bel- lamypark in Vlissingen een 16-jari- ge jongen uit Tholen aan die een 13-jarige Vlissinger met zijn vuis ten in het gezicht sloeg na een rit in de botsauto's op de Vlissingse kermis. Ze waren daar enkele ma len tegen elkaar aangebotst. Om standers hielden de 16-jarige in be dwang om erger te voorkomen. vlissingen - De marinevloot keert niet terug naar Vlissingen. Dat heeft staatssecretaris De Vries van Defensie geantwoord op vragen van de Lokale Partij Vlissingen. De Vries legt in een brief uit dat Defensie haar eenheden concen treert op grotere kazernes. Heden daagse missies vereisen nu een maal dat legeronderdelen hun ac ties gezamenlijk voorbereiden om goed en doelmatig te kunnen op treden. Bovendien speelt het kostenaspect een rol bij de keuze voor concen tratie. Verplaatsingen van legereen heden kosten enorm veel geld. De Lokale Partij Vlissingen had om de terugkeer van een deel van de ma rinevloot gevraagd omdat dat vol gens de partij Vlissingen weer haar glorie van weleer kan helpen teruggeven. Daarnaast zou en klei ne marinebasis met marinesche pen in de havens voor een stevige economische impuls kunnen zor gen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47