Noord-Beveland heel blij met burgemeester Iep is de kroon op het werk Dijken van wijven verlaten de Linie Jongen gewond door glas in Kamperland Verzoekjes voor orgel in Goes - 1 2 Maandag 28 juli 2008 PZCB Flamencodans bij Zuiddorpe bij de afsluiting van het project Dijken van Wijven. foto Wim Kooyman Henny van Kooten, 100 dagen burgemeester, foto gemeente Noord-Beveland Vandalisme weerhoudt kunstenaressen niet van herhaling evenement. door Gino van den Broecke AXEL - De zeventien kunstenares sen, die hebben meegedaan aan het project Dijken van Wijven ke ken zondagmiddag voor de laatste keer in het rond. Na een volle maand moesten ze afscheid ne men van het project Grenzen 2008, waarbij tal van kunstwerken in de open lucht werden tentoon gesteld. Gedurende de vier weken dat het project kleur en hedendaagse ac centen gaf aan de historisch en na tuurlijk waardevolle omgeving van de Staats-Spaanse Linie kwamen er zeker zesduizend belangstellen den een kijkje nemen bij de voor malige forten Sint Livinus en Sint Jacob. Mede-initiatiefneemster Jorien Brugmans blikt terug op een zeer geslaagd project. „We kunnen trots zijn op wat er de afgelopen weken is gedaan. De inzet van vrij willigers om de boel in de gaten te houden en in goede banen te lei den, was hartverwarmend. Dat er helaas toch altijd weer een paar vernielzuchtige lieden rondlopen, is treurig, maar je kunt jezelf daar bijna niet tegen wapenen. Het is maar een kleine domper op een KAMPERLAND - Een 12-jarige jon gen uit Tilburg is zaterdagavond ge wond geraakt op de Loswal in Kamperland, toen hij een kapot glas op zijn knie kreeg. Het glas werd gegooid vanaf een passeren de plezierboot. Het incident begon onschuldig. De jongen was met zijn familie op een aanlegsteiger aan de Loswal naar de passerende boten aan het kijken. Er werd over en weer ge zwaaid, vervolgens met bier ge gooid en geschoten met een groot waterpistool. Daarna werden enke le glazen gegooid naar de familie op de steiger. Een van de glazen brak op de knie van de jongen en veroorzaakte een diepe snee. De knie moest in het ziekenhuis worden gehecht. De veroorzakers van de verwon ding voeren gewoon verder. Het is niet duidelijk of ze ter verantwoor ding kunnen worden geroepen verder geslaagd evenement. Vanaf de opening door Karla Peijs tot vandaag hebben we bijna dagelijks vele wandelaars, fietsers en kunst liefhebbers langs de route mogen begroeten. Met trots en weemoed verlaten we als 'wijven' dan ook de dijken. De Staats-Spaanse Linie is een schitterende lokatie geble ken." Het vandalisme zal er zeker niet toe leiden, dat het project dat in 2006 de eerste, ook uiterst succes volle, editie kende, niet meer wordt georganiseerd. Brugmans: „Integendeel, we gaan op zoek naar een nieuwe sfeervolle plek er gens in Zeeland. We willen de schoonheid van de provincie com bineren met afwisselende kunst van sterke vrouwen. Daar gaan we nu weer naartoe werken en ko men terug in 2010." Ook in 2006, toen het collectief Dijken van Wijven neerstreek op de Meerkotsedijk in de Zak van Zuid-Beveland, werd het werk van de vrouwen getroffen door verniel zuchtigheid. Aangifte leidde niet tot aanhoudingen en ook dit jaar zijn er nog geen vandalen voor de vernielingen opgepakt. Vandalen houden collectief Dijken van Wijven niet tegen om in 2010 terug te komen met een project op een andere mooie plaats in Zeeland. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl GOES - Het laatste in een serie marktconcerten op het Marcussen- orgel in Goes, wordt zaterdag 2 au gustus gegeven vanaf 13.30 uur. Traditiegetrouw speelt de vaste or ganist, Kees van Eersel, van de Goese Grote Kerk improvisaties op verzoek tijdens het laatste concert. Liefhebbers kunnen tevoren hun favoriete liederen opgeven, waar mee Van Eersel dan improvise rend aan de slag gaat. Niets dan lof voor eerste honderd dagen van Henny van Kooten. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Honderd dagen was Henny van Kooten afgelopen zaterdag burgemeester van Noord-Beveland. Hoe het hem be valt, kunnen we hem niet vragen, want hij geniet van zijn vakantie. Maar al degenen die het fort van de gemeente Noord-Beveland be waken, steken onveranderlijk de loftrompet. De gemeente lijkt ziels gelukkig met de SGP-burgemees- ter, die met de kleinst mogelijke meerderheid werd gekozen. Die keuze was, zo'n maand of vier geleden, erg verrassend. Noord-Be veland is alles behalve een SGP-ge- meente, al is die partij, met twee zetels in de raad, wel in het college vertegenwoordigd door wethou der Adrie van der Maas. Hij vindt het moeilijk om een recensie te ge ven over de eerste honderd dagen. „De samenwerking in het college is heel goed, maar dat was die tevo ren ook al. Als ik een partijgenoot ga prijzen loop ik het risico voor niet objectief te worden versleten. Maar goed, ik ben heel blij met Van Kooten en ik heb de indruk dat de rest dat ook is." Die indruk klopt, in ieder geval voor zijn collega Kees van der Wee- Ie (CDA). „Van Kooten is voortva rend, to the point, oplossingsge richt en er voortdurend op uit om de harmonie te bewaren. Hij weet te voorkomen dat deelnemers aan een vergadering die hij voorzit, ge frustreerd raken omdat ze hun ei niet kwijt kunnen. Toch gaan de vergaderingen vlot en doelmatig. Dat is fijn werken." Zelfs PvdA-raadslid Cor Quinten is één en al lof Quinten, die van zijn hart nog nooit een moordkuil heeft gemaakt, liet er bij de verkie zing van de nieuwe burgemeester geen twijfel over bestaan: hij vond de keuze verkeerd. Nu is hij blij Goesenaar gaat steeds meer doen voor Nederlandse film. door Gijs Kamphuis GOES - Nee, in Hollywood zal hij niet snel aan het werk gaan. Maar als regisseur van een Nederlandse film zouden we Raimond van Soest in de toekomst misschien nog wel eens tegen kunnen ko men. Goesenaar Van Soest zit in zijn beroep ais storyboardtekenaar naar eigen zeggen aan het plafond. Niet dat hij het vak niet meer leuk vindt. Integendeel, het gaat beter dan ooit tevoren, maar groeimoge lijkheden zijn er haast niet. Ja, bij de films van Paul Verhoeven de storyboards tekenen, Maar die doet het zelf of niet. Een storyboardtekenaar maakt van het script voor een film een soort stripverhaal. Elke scène wordt omgezet in een tekening. Hierdoor krijgen de cameramen dat het Van Kooten geworden is. „Je kunt goed merken dat Van Kooten in Sliedrecht een zware portefeuille had als wethouder. Hij is zakelijk, geen flauwekul en tech nisch is het een hele goede voorzit ter. Hij heeft zich snel de proble men en de cultuur van van Noord-Beveland eigen gemaakt. Het is waar, ik had er een hard hoofd in, een SGP-er op Noord-Be veland. Maar het is me honderd procent meegevallen." Zijn fractie genote Ellen van der Klooster is het daarmee eens: „Wat me ook opgevallen is, is dat het personeel Ik ben bang dat we een vent met zulke capaciteiten niet tot zijn 65ste houden. met hem wegloopt. Hij is geïnte resseerd in de mensen, ziet wat hen privé bezighoudt. Als iemands vrouw in het ziekenhuis ligt, zal hij niet nalaten daar regelmatig naar te informeren." Die menselijke opstelling roemt ook Dirk Hage (VVD), die nooit getwijfeld heeft dat Van Kooten de goede keuze was. „Ik noem hem een mens-mens en dat is een com sen en het bedrijf dat zorgt voor de speciale effecten een duidelijker beeld van hoe een scène er uit komt te zien. Een goed storyboard zorgt er dus voor dat de opnamen vlot kunnen verlopen, want tijd is geld, ook in de film. Op het moment is Van Soest bezig met zijn grootste opdracht tot nu toe. Het script voor de familiefilm Iep, die in 2009 in de bioscoop moet draaien. Het verhaal gaat 'Elke scène heeft wel special effects, die moeten allemaal getekend worden' over een meisje dat half mens half vogel is, een lastige klus. „Er zitten in alle scène's speciale effecten en die moeten allemaal getekend wor den. Bij andere films heb je vaak al leen dialogen of een achtervol ging, die hoef ik niet te tekenen. Een regisseur snapt zelf wel hoe pliment. De vrees bij sommigen dat hij, als SGP-man, zwaar op de hand zou kunnen zijn, is in ieder geval gelogenstraft. Hij heeft be loofd de plichtplegingen op zon dag te zullen doen als het nodig was, en dat heeft hij ook gedaan. Op zondag gaf Van Kooten het startschot voor de wielerronde," Wie bijna niet kan ophouden met loftuitingen aan het adres van de nieuwe burgemeester, is Ariekees Oudshoorn, fractievoorzitter van Noord-Bevelands Belang (NBB). „Ik zou bijna zeggen, die hadden vijfhonderd dagen eerder moeten hebben, maar dan doe ik Kees van Liere tekort, die ook een goede burgemeester was. Maar goed is hij. Hij zoekt met Jan en alleman contact, kan met iedereen praten en hij wacht niet op formele proce dures om in het belang van de ge meente te handelen. Voordat slo me, ambtelijke treinen op gang zijn gekomen, heeft Van Kooten al lang zijn licht opgestoken. Hij ziet heel goed in dat dat de kracht is van een kleine gemeente." Uitgere kend uit de mond van Ouds hoorn, tekenen we een minpuntje op. „Ik ben bang dat we een vent met zulke capaciteiten niet tot zijn 65ste kunnen houden." dat er uit komt te zien." Volgens Van Soest zijn er maar een paar mensen in Nederland die dit vak echt goed beheersen. Hij is er een van. De filmmakers weten dat en zo komt het dat Van Soest al me nig kaskraker heeft 'uitgetekend'. Simon, Phileine Zegt Sorry en Zo merhitte bijvoorbeeld. Bij deze film moest hij ook de naaktscènes tekenen. „Sophie Hil- brand (de hoofdrolspeelster) kon dan zien hoe en vooral wat er alle maal in beeld zou komen," vertelt hij met een glimlach. Ondanks de digitale revolutie te kent de Goesenaar nog gewoon 'ouderwets' met een potlood. Daarbij is zijn werkplek op zolder. Het clichébeeld van een eenzame tekenaar die tot diep in de nacht zit te werken aan een oud bureau, met een sigaret en een glas rode wijn binnen handbereik, is dan ook snel gevormd. Van Soest doet geen moeite dat beeld te ontkrach ten. Zijn werk voor Iep scant hij in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46