Zeeland PZCIn Natuurgebied in Zuidvlietpolder Landbouwers Perkpolder eisen duidelijkheid BEVELANDEN-THOLEN 15 12 Opvarenden stuurloos zeiljacht gered Slippers Vrijmetselaars verdienen voor Suriname en Indonesië In Zeeland is nog wel ruimte voor een enkele schaapherder Maandag 28 juli 2008 Noord-Beveland is heel blij met SGP-burgemeester Tip? redgoes@pzc.nl Compensatie voor 'rood' mogelijk ten oosten van jachthavens. door Lilian Dominicus en Dewi Gigengack WOLPHAARTSDIJK - De Zuidvliet- polder aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk wordt mogelijk na tuurgebied. De polder, oostelijk van de jachthavens, kan daarmee dienen als lokatie voor natuurcom pensatie. Dat staat in de startnoti tie Recreatiezone Wolphaartsdijk. De gemeente Goes heeft grote am bities voor de jachthavens van Wolphaartsdijk en het achterlig gende land: het hele gebied langs het Veerse Meer, van de Zuidvliet- polderweg tot aan De Schelphoek wordt recreatieboulevard. Veel plannen zijn in de maak. Zo is er een voorstel om de Aardebolleweg te verbreden, maar dat heeft 'ten gevolge dat er alternatieve fietsrou tes moeten worden aangelegd', al dus de opstellers van de startnoti tie. Het wandelnetwerk Kieken diefpad krijgt wordt Oud-Sabbin- ge en Wolphaartsdijk uitgebreid. Ook recreatieve ondernemers moe ten nog kunnen investeren of uit breiden. Voor al het 'rood' dat er in dit gebied bij komt moet 'groen' in de plaats komen. Zo willen on der meer camping 't Veerse Meer in Wolphaartsdijk uitbreiden. Daarvoor moet een stuk bos wor den opgeofferd. Compensatie zou in dat geval in de Zuidvlietpolder kunnen. Maar zover wil wethou der Rinus Dieleman (CDA, ruimte lijke ordening) niet gaan. „Dat is nog allemaal niet zeker", zegt hij. Het recreatieve gebied rond Wolphaartsdijk aan het Veerse Meer gaat de komende jaren op de schop. Maar er komt natuur voor in de plaats. PZC Felix Binicewicz Zuidvlietpolder >*eMeer Oudelandseweg Oud-Sabbinge Natuurgebied Zuidvlietpolder Wolphaartsdijk door Sheila van Doorsselaer zelzate - Een zeiljacht met twee volwassenen en drie kleine kinde ren aan boord is gisteravond in de problemen gekomen op het Ka naal Gent-Terneuzen. Net voorbij de brug bij Zelzate, aan de Belgische kant, was de bui tenboordmotor van het jacht uitge vallen. De zeilboot dobberde ver volgens stuurloos in de drukke vaargeul en de vader van het gezin was tijdens de poging de motor te repareren, overboord gevallen. Hij kon wel op eigen rkacht aan boord komen, maar door de val in het water, was zijn mobiele telefoon kapot gegaan. Het gezin kon door te zwaaien de aandacht trekken van de opvaren den van motorjacht Neptunus uit Sas van Gent. De twee mannen die zich daarop bevonden hebben het zeiljacht vervolgens op sleep touw genomen. De reddingsactie verliep niet geheel vlekkeloos om dat de beroepsvaart op het kanaal geen vaart minderde in de vaar geul. Uiteindelijk is de zeilboot, met het gezin naar de plezierhaven van Zel zate gesleept. - I Tip? redactie@pzc.nl De 4-jarige kleuter uit Vrouwen polder had de gewoonte om men sen die aan de maat zijn er duide lijk op te attenderen dat ze dik zijn. Haar moeder legde uit dat dit niet aardig is en dat ze zulke dingen nooit meer mag zeggen. Niet lang daarna liep er in het stadscentrum een bij zonder forse vrouw voorbij. Dat was dochter tjelief niet ontgaan. Ze reageerde deze keer met: „oohh, die me vrouw heeft mooie slippers". Mama was blij dat haar opmer king kennelijk ter harte was ge nomen. De vreugde was echter van korte duur, want de kleuter vervolgde op luide toon: „dat is wel aardig hè, dat ik niet zei dat ze zo dik is...." door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - De twintig eigena ren en gebruikers van gronden in het ontwikkelingsgebied van Plan Perkpolder willen duidelijkheid over hun toekomst. De grondgebruikers, verenigd in de 'Belangenvereniging grondge bruikers plan Perkpolder', leven al vier jaar in onzekerheid. Sinds de provincie, Rijkswaterstaat en de ge meente Hulst in juni 2004 een in tentieverklaring ondertekenden om in de Perkpolder een jachtha ven, golfbaan, en een vakantiepark aan te leggen, plus nog 75 hectare te gaan ontpolderen, slapen zij een stuk minder goed. Hun grond is immers nodig om de plannen ten uitvoer te brengen. Nog steeds is echter geen duidelijkheid over wat er met hun eigendommen of met de hen omringende grond gaat gebeuren en zo is het al jaren niet mogelijk te investeren of uit te breiden, De belangenvereniging heeft nog steeds de hoop dat Plan Perkpol der niet op de voorgestelde schaal wordt uitgevoerd en dat zodoende honderden hectaren goede (land bouwgrond gespaard blijven. Er zijn diverse ideeën geopperd voor een gewijzigde opzet van Plan Perkpolder, maar de belangenver eniging voelt zich door de plan nenmakers niet serieus genomen. „Wij worden door de gemeente en de provincie uitgesloten en ze ont houden ons informatie", zegt Mar- nix Verbrugge van de belangenver eniging. „Waar de plannenmakers niet bij stil lijken te staan is dat 99 procent van de betreffende grond gebruikers, dóór wil of bedrijfsop- volgers hebben die de zaak willen voortzetten. We zitten hier goed, willen niet weg. We hebben de meeste grond rondom de bedrij ven liggen en we kunnen hier be regenen, dat is redelijk uniek voor Zeeland." De Dienst Landelijk Gebied (DLG, onderdeel van het ministerie van Landbouw) is ingezet voor de grondverwerving. De benodigde percelen moeten via grondruil bin nen worden gehaald. Verbrugge: „Ruilen met wat? De grond is schaars." GOES - De vrijmetselaars van de loge Scaldis in Goes hebben de smaak goed te pakken. Ze hiel den gisteren voor de tweede keer een boeken markt in het logegebouw De Steen in Goes en hebben daarmee opnieuw leuk verdiend. Het geld dat met de verkoop van de meest uiteenlo pende titels wordt verdiend, gaat naar de Vlissing- se uroloog John Vriesde, die gezondheidsprojec ten heeft opgezet in Indonesië en Suriname. De boekenmarkt in de loge onderscheidt zich door de prettige rubricering van de boeken op genre en onderwerp. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45