en dalmatiërs op Dance Parade Succesvolle Dancetour in Goes op de warmste dag tot nu toe PZC Maandag 28 juli 2008 3 foto W. van Nieuwdorp foto Lex de Meester Hitte houdt publiek zo lang mogelijk onder de koele terrasparasols. door Mieke van der Jagt Maar goed dat het PET-fles- je met water tot de ver plichte mode-accessoires is gaan behoren. Anders hadden de jongens en meisjes van de EH BO tijdens de Dancetour in Goes overuren moeten maken. Terwijl elders in Nederland de buien vie len, was er in Goes zondag geen wolkje aan de lucht. Een meege brachte thermometer wees rond drie uur al 32 graden aan en in de dansende menigte werd het alleen maar heter. Bij de aanvang, om 13.00 uur, was het plein nog helemaal leeg aan de voeten van DJ Dazzle, die de on dankbare taak had de Dancetour op de warmste dag tot nu toe, te openen. Iedereen die op de Markt was, kroop gauw onder een para sol op één van de terrassen. Toen DJ Morriz, die zich met de DJ wedtrijd in Goes een plaats in de line-up veroverde, ging draaien was er geen plekje op de terrassen meer vrij. Wie naar de markt kwam, moest wel in het zonnetje. Een ander modeverschijnsel, zwart, nylonstrech voor de dames met wat glimmende accenten, leek ook niet bevorderlijk voor de be weeglijkheid. 'Put your hands in the air', rapte de DJ, maar slechts een enkeling voegde de daad bij het woord: te warm om een vin te verroeren. Dat veranderde tegen de avond, toen ook de rijzende ster van DJ Ferry Corsten het podium be klom. De Rotterdammer Corsten maakt furore als eerste Dance-ar- tiest die de titel Ambassadeur voor de Vrijheid heeft gekregen. Bij zijn optreden veranderde de massa in één groot kloppend hart. Hoeveel mensen er zondag op de Goese Grote Markt kwamen, valt moei lijk te schatten. Het festival is gra tis toegankelijk en veel mensen lo pen in en uit. Feit is dat de plein tjes in de binnenstad helemaal vol stonden met fietsen. Naar schat ting is 's avonds het beoogde aan tal van 7000 man wel gehaald. foto Willem Mieras foto Lex de Meester foto Rolf Ernens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3