'Ik wist helemaal niks van druiven' Rondleiding op Wijnhoeve De Kleine Schorre in Dreischor. door Kim van Zweeden DREISCHOR - „Ik heb een flesje wijn van deze wijnhoeve van mijn werkgever gekregen en vond die bijzonder lekker," zegt Saskia Wal ters uit het Belgische Destelber- gen. Saskia is samen met haar dochter Emma Larue (8) voor vijf dagen op vakantie in Brouwersha ven. „We zijn niet speciaal voor de rondleiding naar Zeeland geko men, hoor. Maar het stond wel op het programma. Ik wilde het wijn tje nog eens ter plaatse proeven." „Het is best een druk baantje, maar voor mij het mooiste werk wat er is," vertelt Johan van de Vel de, de trotse eigenaar van Wijn hoeve De Kleine Schorre in Dreischor. Iedere woensdagmid dag is er een rondleiding. Niet al leen Duitsers, maar ook Nederlan ders en Belgen zijn van de partij. De rondleiding begint bij de wijn gaard. „Vroeger stonden hier op het land van mijn vader aardappe len, bietjes en spuitjes," vertelt Jo han. „Mijn vader vond dat ik moest doorleren, maar ik was ei genwijs en wilde het bedrijf over nemen. Toen ik klaar was met school kwam mijn droom uit. 'Dat doen we wel even' dacht ik, maar dat viel een beetje tegen." „Op het land wilden we een land schapscamping beginnen," zegt Jo han. „Het plan werd bij de ge meente ingediend en we kregen toestemming voor vijftien plaat sen. Hiervan leven was natuurlijk niet mogelijk. We moesten er daar om nog iets erbij verzinnen. Op een avond zaten we met een bor rel bij de buurman te klagen. Want echte boeren Idagen, ook als het goed gaat. Hij vroeg me waar om ik niet gewoon een wijngaard begon. In eerste instantie werd er hard gelachen." Na die avond heeft Johan onder zoek gedaan naar de mogelijkhe den. „Alles bleek geschikt te zijn," vertelt hij. „Daarbij moet je onder andere denken aan de grond en zonintensiteit. Er was één min puntje: we wisten helemaal niets van druiven. Alles moest nog ge leerd worden en dat was hartstik ke moeilijk. We hebben daarom een wijnboer uit Luxemburg om advies gevraagd. Hij wilde ons wel telefonisch en via de e-mail hel pen. Ook mochten we bij zijn be drijf stagelopen om kennis in te winnen. Samen met hem hebben we de planten uitgezocht. Pas na drie jaar komen de eerste druiven aan de stok. We hadden dus nog genoeg tijd om alles over druiven te leren. En we kunnen nog steeds bij hem terecht met vragen en pro blemen." Na een bezoek aan de wijnkelder en wijnopslag eindigt de rondlei ding bij het proeflokaal. Johan: „Zaterdag 2 augustus hou den wij hier het eerste Zeeuwse wijnfeest.". Om 14.00 zal de wijn koningin, die we nog moeten kie zen, het feest openen. Iedereen is 'Er staan geen spuugbakken klaar. In Zeeland drinken we namelijk alles op.' welkom. Er wordt die dag onder andere paling gerookt, mosselen gekookt en mensen kunnen heli- koptervluchten maken." Christa van den Berg en Douwe Oost lopen richting het proeflo kaal. „We zijn net verhuisd en heb ben een wijnrank in de tuin," ver telt Christa. „We snappen er al leen geen snars van," vult Douwe aan. Het uit Emmen afkomstige stel zag in hun vakantieplaats Ren- esse een foldertje van de wijnhoe ve. Christa: „Het leek ons leuk om langs te gaan en dat was het ook." Johan besluit ondertussen zijn ver haal. „We gaan nu wijn proeven. Ik heb best een droge keel gekre gen van al dat praten. Er staan geen spuugbakken klaar in het proeflokaal, dames en heren. In Zeeland drinken we alles op." De Kleine Schorre De wijnhoeve is te vinden aan de Zuiddijk 4 4315 PA Dreischor Telefoon: 0111-401550 Fax:0111-401946 Mobiel nummer: 0610524845 Website: www.dekleineschorre.nl Rondleiding: Iedere woensdag om 15.00 Prijs rondleiding: 1 glas wijn: €5,50 3 glazen wijn: €11,00 Er zijn meer arrangementen mogelijk. Wijn vanaf €6,50 (Zeeuws Schorretje) Johan van de Velde geeft uitleg over zijn wijnhoeve in Dreischor. Saskia Walters en dochter Emma Larue genieten van hun drankje op het ter ras bij het proeflokaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38