Eindelijk prijs voor Van den Driest r Joval gaat onderuit Vijf Zeeuwse MTB'ers halen eind Transalp Twee keer goud voor Tom van den Berg Voetbaltrainer Gerard Olijhoek kan er maar niet mee stoppen De Wilde in Davos derde bij mannen 50 RIA W. kansloos tegen beloften Club Brugge 32 Maandag 28 juli 2008 PZC RIVA - De vijf Zeeuwse mountain- bikers die afgelopen week aan de zware Transalp meededen, zijn za terdag allemaal gefinisht in het Ita liaanse Riva. Allen eindigden in de grote middenmoot. Het team X-treme 2, waarin Oost- kapellenaar Daniël Paardekooper en Goesenaar Rudy Vos zaten, ein digde na acht etappes als 150e. De twee deden over de ruim 600 kilo meter 43 uur, 41 minuten en 9 se conden. Ze zaten daarmee bijna veertien uur achter het winnende koppel. Nehemia en Alexander Paarde kooper, broers van Daniël, kwamen met X-treme 1 uit op de 216e plaats. Hun totaaltijd was 50.10.11. Goesenaar Eelco Mosselman, die in het Magura QjRaceteam samen reed met Remco van Bekkum uit Kesteren, werd 161e. Zij klokten 45.07.51. Bij de mannen haalden in totaal 271 koppels de eindstreep. WESTDORPE - Bas Boerman (rechts) van RIA W. probeert een speler van de beloften van Club Brugge met een sliding de bal te ontfutselen. De Belgische opponent was veel te sterk voor de zondag-vierdeklasser uit Westdorpe. Na een 0-4-ruststand won Club Brugge met 0-9. De drie honderd toeschouwers zagen hoe de Belgen tech nisch vaardiger waren en in een veel hoger tem po speelden dan de thuisploeg. Dat was op zich niet verwonderlijk, want de Belgische talenten zijn al enkele weken in training. RIA W. startte pas vorige week. foto Wim Kooyman Speler van Veere verslaat Fred Hendrikse in Koudekerke. door Sven Bakker KOUDEKERKE - Hendrik van den Driest was er al het gehele tennis- jaar naarstig naar op zoek. In Kou dekerke lukte het hem en pakte hij op het Stoofweitoernooi zijn eerste eindzege van het jaar. De 26-jarige speler van tennisclub Veere verraste vriend en vijand. Van den Driest verloor in Arne- muiden twee weken geleden nog kansloos in de halve finale. Op het Maeneblusscherstoernooi in Mid delburg van vorige week kon hij na de tweede ronde al naar huis. Op het Open Souburgtoernooi bleek de kwartfinale het eindsta tion en in januari verloor Van den Driest de finale van het Walchers Open in Vlissingen. Gisteren beleefde hij zijn revanche met Fred Hendrikse van de organi serende tennisvereniging De Stoof als slachtoffer in de finale van het mannenenkel 5. De eindstrijd ein digde in 6-2 en 6-4. Van den Driest bestookte de gehe le week al zijn tegenstanders met zijn uiterst gevarieerde spel. Voor afgaand aan de finale bond hij Le vi Parlevliet (7-5 6-7 6-1), Leander Hendrik van den Driest (rechts) verslaat Fred Hendrikse in Koudekerke. foto Lex de Meester Bendele (6-4 6-2) en Henri Guin- go (4-6 6-2 6-1) aan de zegekar. Daarmee deed Van den Driest goe de zaken voor zijn rating. Hij stond voorafgaand aan het toer nooi op 5,8, maar komt dankzij zijn vier overwinningen dichter bij de rating van 4,6, het niveau dat hij aan het begin van dit jaar wilde bereiken. In de zesde categorie kon Ramses Jakobsen zijn goede reeks niet be kronen met een toernooizege. De speler van tennisclub DOS uit Vlis singen won drie partijen op rij in straight sets, maar verloor in de eindstrijd met 6-4 5-7 6-1 van Dan iel Rijckborst. Paul Eversdijk en Pascal Koster wonnen het man- nendubbel 5 door Marcel Baljeu en Michiel van den Berg met 7-5 6-4 te verslaan. Het vrouwendubbel 5 ging naar Elizabeth de Raaff en Petra Samp- lonius. Michel l'Abee en René Broerse legden beslag op de dub- beltitel in de 6. Zij versloegen in een thriller het koppel Marcel Lourens/Frenk-Jan Visser: 6-7 7-6 6-3. In de 6-categorie van het vrou wenenkelspel was Diane van Bel- zen de beste. In de finale won zij met 6-3 6-4 van Elsbeth Vreke. Vandaag start op de banen van ten nisclub De Schelde in Vlissingen het Schuitema Makelaars Open Scheldetoernooi. 1^ Nadat hij enkele malen voortij- dig strandt op andere toer nooien, wint Hendrik van den Driest het Stoofweitoernooi in het mannenenkelspel 5. NEW YORK - Bokser Raymond Jo val heeft zijn rentree niet kunnen bekronen met een overwinning. De voormalige wereldkampioen in het middengewicht (IBO) was in New York niet opgewassen tegen de snelle Amerikaan James Mc- Girt. Joval verloor de partij over tien ronden op punten. De 39-jarige Amsterdammer bok ste in oktober vorig jaar tijdens de Memorial Ben Bril in Carré voor de laatste keer. Daarna was hij door een handblessure lange tijd uit de roulatie. De zwaar gelovige loval, die als bijnaam Hallelujah heeft, boekte in zijn professionele loopbaan 37 overwinningen in 42 duels. DAVOS - Hardloper Jan de Wilde (AV'56) is in de marathon van Da- vos als derde geëindigd in de klas se mannen 50. Op het uiterst berg achtige en dus zware parkoers in Zwitserland kwam hij tot een tijd van 4.14.50 uur. Marius Besuyen (Dynamica) fi nishte als 25e bij de mannen 45. Voor de ruim 42 kilometer had hij 4.50.05 uur nodig. Clubgenoot John Guequièrre kwam na 5.42.31 uur over de finish. Hij werd even eens 25e in zijn categorie, mannen 55- GOES - Tijdens een atletiekwed strijd in Lier heeft Tom van den Berg zaterdag eerste plaatsen bij het hoogspringen en het speerwer pen behaald. De Middelburger (12) sprong 1.55 meter hoog en wierp de speer 36.99 meter ver. Op de 80 meter sprint haalde Van den Berg de tweede plaats in 10.93 seconden. Eenzelfde klassering was er op de 150 meter horden (23.09 seconden). door Rudy Boogert NIEUWERKERK - Voetbal leek een ge sloten boek voor Gerard Olijhoek. Totdat de oud-trainer van onder anderen Amemuiden, Zierikzee en Zeeland Sport enkele weken ge leden naar de milieustraat ging in Zierikzee. Stomtoevallig trof hij daar Jakkoo Brouwer, speler van zondagvereniging Ouwerkerk. De dialoog ging ongeveer als volgt. Ge rard: „Hé Jakkoo, hoe is met de voetbal?" Jakkoo: „Nou Gerard, niet zo best. We zitten een beetje met een trainer in ons maag bij Ouwerkerk. Ik ga het nu tot janua ri met Ard (Boogerd, voorzitter) doen." Gerard: „Waarom heb je mij niet gebeld?" Jakkoo: „Hoezo? Wil jij dat dan?" Ja, dat wilde Gerard wel. Dit sei zoen neemt Olijhoek, inmiddels 67 jaar, dus de vrijdagtrainingen bij de zondagclub voor zijn reke ning. De dinsdagtrainingen ver zorgt Brouwer en de coaching op zondag wordt gedaan door Ard Boogerd. „Ik ben best trots dat wij als klein clubje nu Gerard als trai ner hebben", zegt Boogerd. Klein of groot maakt voor Olij hoek, sinds kort woonachtig in Nieuwerkerk, echter niet uit. „Een paar jaar geleden ben ik met alles gestopt. Het enige dat ik miste, was het trainen zelf het omgaan met de jongens, met een groep die ik iets kan leren. Ik heb daarom al tijd gezegd, dat ik nog wel 's als trainer op het veld wilde staan. En waarom niet bij Ouwerkerk? Zij zijn er gelukkig mee en ik ook."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34