Nijpjes toont nog steeds p Hoogerlan< Lesley Kerkhove terug uit Oostenrijk met twee toernooizeges op zak Twee halve finales voor Alexander Nonnekes Roeland Lievens grijpt op WK roeien naast eremetaal 30 Maandag 28 juli 2008 PZC Zierikzeese verovert Europese juniorentitel in dubbelspel. door Roeland van Vliet BAD HOFCASTEIN - Tennisster Lesley Kerkhove, afkomstig uit Zie- rikzee, is zaterdag samen met dub- belpartner Richel Hogenkamp Eu ropees kampioen geworden bij de speelsters tot 18 jaar. Het Zeeuwse toptalent sloot daarmee een succes volle tijd in Oostenrijk af Voor aanvang van het titeltoernooi in Bad Hofgastein won ze namelijk al het enkelspel in Wels. De zestienjarige Kerkhove, die de nummer vijftien van de wereld is, en de één jaar jongere Hogen kamp, die 46e staat, haalden de eindstrijd met moeite. Zij moesten zaterdagochtend flink aan de bak tegen de Servische tennissters Bo- jan Jovanovski en Milana Spremo. Na het verlies van de eerste set (6-7) wonnen de Nederlandse speelsters wel de tweede set met 6-3. Daarmee dwongen ze een su pertiebreak af Die wonnen ze ter nauwernood met 11-9. In de finale, enkele uren later, had den Kerkhove en Hogenkamp het makkelijker tegen de Spaanse ten nissters Leticia Costa en Yera Cam- pos-Molina. De nummers vier van de plaatsingslijst wonnen de eerste set met 7-5. Voordat de partij voor regenbui werd onderbroken, kwa men ze in de tweede set met 2-1 voor. Na de hervatting liepen ze simpel uit naar 6-3. Kerkhove en Hogenkamp wonnen eerder dit jaar samen het dubbel- toernooi van Florence. Met Arantxa Rus boekte de Zierikzeese in 2008 ook nog twee eindzeges: in Notting Hill en Milaan. Lesley Kerkhove verovert de Eu- ropese dubbeltitel bij de tennis sters tot achttien jaar. Ze speelt in Oostenrijk samen met Richel Hogenkamp. Clausing, Wolfert en Van de Velde zijn sneller klaar. door Sven Bakker LELYSTAD - Alexander Nonnekes heeft het met drie sterren gedoteer de nationaal ranglijsttoernooi in Lelystad afgesloten met twee hal- ve-finaleplaatsen. De uit Goes af komstige tennisser won de kwartfi nale in drie sets (7-5 1-6 6-4) van zijn dubbelpartner Sander Koning. In de halve finale ging de als zesde geplaatste Nonnekes in drie sets (4-6 7-6 6-0) onderuit tegen Eric Kuijlen, die de finale van Boy Wijnmalen verloor. Ook in het dubbelspel strandde Nonnekes in de halve eindstrijd. Met Koning was hij als eerste ge plaatst, maar weer was het een Vierde plaats voor Zeeuws-Vlaming in lichte twee zonder. GOES - Roeland Lievens is er op het wereldkampioenschap voor niet-olympische roeinummers in Linz niet in geslaagd een medaille te veroveren. Met zijn ploeggenoot Arnoud Greidanus haalde de uit Ijzend ij ke afkomstige roeier gis termiddag de vierde plaats in de lichte twee zonder. Griekenland pakte het goud voor Italië en Ser vië. Lievens (25) viel in maart af voor de lichte vier zonder, de boot die is geplaatst voor de Olympische Spelen. Hij roeide pas vijf weken samen met de 27-jarige Greidanus, die in juni uit de olympische equipe werd gezet. Paul Drewes, aanvankelijk de teamgenoot van Chantal Nijpjes is Axel op weg naar de Zeeuwse dressuurtitel in de klasse Z2. driesetter die hem geen succes bracht. Marcus Hilpert en Eric Reuijl wonnen met 7-5 3-6 6-3. Ook Wemeldinger Frank Clausing speelde mee in Lelystad. In het en kelspel kwam de als vijfde inge schaalde Clausing niet verder dan de tweede ronde. In het dubbel spel was hij samen met Boy Wijn malen als tweede geplaatst, maar bleken Wesley Koolhof en Bob van der Laar in de kwartfinales te sterk. In Vught haalde de als derde ge plaatste Mandy Wolfert uit Bres- kens de kwartfinales bij het één- sterrentoernooi. Zij verloor in twee sets (6-4 7-6) van Jessica Brouwer. Frederique van de Velde uit 's-Gravenpolder lag er op het met twee sterren gedoteerde NRT in Nijmegen al in de eerste ronde van het hoofdtoernooi uit. Jurywaardering drukt zwaar stempel op dressuurfinale van ZK. door Lutfen Roeland! AXEL - Onder de schaduw van de Axelse watertoren stuurde Chantal Nijpjes zaterdag U've Got It naar de Zeeuwse dressuurtitel in de klasse Z2. Het goud in de Zi was voor Wilma Salm met Victoria. In de ZZ bij het springen veroverde Cindy Perdaen met Mumbo de ti tel. Jil Buijze was met Lopinto des Fontaines de beste in de klasse Z. De samenwerking tussen negen ruitervereniging uit de Kring Zeeuws-Vlaanderen en de fraaie ac commodatie in het Axelse bos zorgden voor een prima verloop van de titelstrijd. De bewering vooraf dat Axel niet de geschikte locatie zou zijn, werd daarmee ge logenstraft. Jammer was dat de jury de dre- suurfinale ontsierde door het gro te verschil in puntentoekenning. Jasmien de Koeyer, met Figaro kampioen bij de pony's klasse Z ca tegorie C, plukte hiervan de wran ge vruchten. Het verschil tussen de beide juryleden bedroeg maar liefst 24 punten. Daardoor bleef de combinatie uit Sint Jansteen nipt onder de vereiste zestig procent voor uitzending naar het NK. Ook in de Z2 paarden was er een duidelijk verschil. Voor Chantal Nijpjes met U've Got It bleef dit zonder nare gevolgen. Met een voorsprong van slechts een tiende procent op Emmy Bouthoorn met Parlando begon de Middelburgse combinatie aan de beslissende kür op muziek. Gelet op het verschil van negentien punten viel die kür beter in de smaak bij mevrouw de Pree dan bij de heer Westveer. Em my Bouthoorn wist niet te profite ren. De amazone uit Zaamslag kwam in het overall-klassement een procent tekort voor de titel. Chantal Nijpjes: „Vorig seizoen PW De amazones Chantal Nijpjes en Wilma Salm winnen de Zeeuwse titels bij de dressuur. Cindy Per daen en Jil Buijze zijn de beste springruiters. Roeland Lievens, nam zijn plaats in en roeit nu in Peking. Greida nus gaat nog wel mee naar China, als reserve. Hoewel ze in Linz geen medaille pakten, namen Lievens en Greida nus met hun goede roeien wel re vanche. Voor de twee kilometer hadden ze 6.48,15 minuten nodig. Ze zaten ruim zeven seconden ach ter de winnaars en bleven drie se conden verwijderd van het po- duim. Jaap Schouten won in Oostenrijk zilver in de lichte skiff De topfavo riet voor goud was een fractie lang zamer dan de Nieuw-Zeelander Duncan Grant: 6.52,73 tegen 6.52,38. De lichte mannen acht prolongeer de de titel van vorig jaar niet. De equipe eindigde als derde, achter de Amerikanen (eerste) en de Duitsers (tweede). Johnny Hoogerland leidt de dans in Kortgene. foto Willem Mieras Medevluchters Simons en Pronk kunnen alleen maar volgen. door Peter van Kouteren KORTGENE - Hij trok zijn truitje eens goed, ging rechtop zitten en stak ver voor de streep beide ar men triomfantelijk omhoog. John ny Hoogerland dwong zijn mede vluchters Fred Pronk en Martijn Simons in de laatste omloop van De Ronde van Kortgene tot capitu leren en boekte zijn achtste zege van het seizoen. Daarmee kwam de overwinning bij de renner die er het meest recht op had. Hoogerland, Sim ons, Pronk: in die volgorde reden ze rondenlang door het dorp. De

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32