Nummerdor en Schuil in prima vorm ss Ik moet uitkijken wat ik doe en Kroon wint slotrit in de Sachsen Tour PZC Maandag 28 juli 2008 29 'lïffcèn i Reinder Nummerdor (rechts) en Richard Schuil bedanken het publiek in Gstaad na hun verloren finale tegen de Brazilianen Harley Marques en Pedro Salgado. foto Peter Klaunzer/AP Tweede plaats voor beachvolleyballers bij laatste test voor Peking. door Martijn Krullaars DEN HAAG/CSTAAD - Richard Schuil en Reinder Nummerdor vertrekken in uitstekende vorm naar Peking. De Nederlandse be achvolleyballers eindigden giste ren als tweede op de Grand Slam van het Zwitserse Gstaad. Het was hun laatste halte op weg naar de Olympische Spelen. Drie keer had scheepsrecht moe ten zijn. Na de verloren Grand Slamfmales van vorig jaar (Stavan- ger) en vorige maand (Parijs) had den Nummerdor en Schuil in Gstaad graag geschiedenis geschre ven door als eerste Nederlandse koppel een Grand Slam te win nen. Het zou een perfect vervolg zijn geweest in de uitstekende op bouw richting de Olympische Spe len, want twee weken geleden wer den de voormalig zaalinternatio nals nog Europees kampioen; ook al een prestatie die nooit eerder door een Nederlands duo was neergezet. Schuil en Nummerdor bleven in Gstaad zes duels op rij ongeslagen, maar moesten in de spannende fi nale hun meerdere erkennen in Harley en Pedro: 16-21, 24-22, 13-15. De Brazilianen troostten zichzelf daarmee voor het feit dat ze niet naar de Olympische Spelen mogen. Ze zijn weliswaar de num mer vijf op de olympische rang lijst, maar zagen twee andere Brazi liaanse teams voor zich eindigen en krijgen Peking daarom niet te zien. Misschien was dat net het beetje extra dat Harley en Pedro in de fi- Richard Schuil en Reinder Num merdor slagen er niet in het Grand Slam in Gstaad te winnen. De beachvolleyballers reizen ech ter wél in vorm af naar Peking. nale konden brengen. Schuil en Nummerdor blijven daardoor voorlopig steken op drie zeges, want naast de Europese titel werd deze zomer ook in Zagreb (World Tour) en Gran Canaria (Europese Tour) gewonnen. In amper twee jaar tijd werkte het Nederlandse koppel zich omhoog naar de absolute wereldtop en be gint de sport nu ook financieel zijn vruchten af te werpen. De tweede plaats in Gstaad was goed voor 29.500 dollar, waarmee het to tale prijzengeld op de World Tour dit jaar al op 136.000 dollar kwam. Op de Europese Tour werd boven dien al 37.000 euro opgehaald. Wie weet komt daar in Peking straks nog 27.500 euro bij, de Ne derlandse premie voor olympisch goud. Bepaald geen gekke gedach te, want Schuil en Nummerdor be horen tot een select groepje van fa vorieten. Het koppel weet inmid dels dat het in een poule zit waar in plaatsing voor de achtste finales een meer dan waarschijnlijke op tie is. De Nederlanders, als vijfde geplaatst, zijn groepshoofd en moeten afrekenen met de Duitsers Klemperer en Koreng, de Noren Kjemperud en Skarlund en de Zwitsers Lagica en Schnider. Te gen al die koppels zijn ze dit jaar nog ongeslagen. de Olympische Spelen in Peking. De wereldkampioene verklaarde dat gisteren tegenover de Duitse boulevardkrant Bild. Dietzsch, wereldkampioene in 1999, 2005 en 2007, heeft al het he le seizoen fysieke problemen. De veertigjarige Duitse kampt met een te hoge bloeddruk en een bles sure aan de linkervoet. „Ik heb ei genlijk overal last van", zei ze. „Ik verwacht geen wonderen meer. De Spelen zullen het zonder me moeten doen." De Nederlandse dressuurpaarden zijn afgelopen weekeinde fit aange komen in Hongkong. T\vee uur na aankomst op het vliegveld ston den de dieren al in hun stallen. Het laatste deel van de reis verliep onder politie-escorte. Volgens Anky van Grunsven zijn de omstandigheden ter plekke goed. „Met de luchtvochtigheid en de temperatuur valt het voorlopig mee", aldus de tweevoudig olym pisch kampioene. Op 13 augustus begint in Hong kong het eerste dressuuronderdeel. Naast Van Grunsven bestaat de dresuurequipe verder uit Imke Schellekens-Bartels en de uit West- kapelle afkomstige Hans Peter Min- derhoud. Reserve is Adelinde Cor- nelissen. De paarden van de springruiters staan nog in Nederland in quaran taine. Zij starten later op de Olym pische Spelen. De hippische onder delen vinden plaats in Hongkong, niet in Peking. Jacques Rogge DRESDEN - Karsten Kroon heeft gis teren de slotetappe van de Sach sen Tour gewonnen. De wielren ner van CSC ging na 146 kilometer voor de Duitser Johannes Fröhlin- ger en de Oostenrijker Clemens Frankhauser over de eindstreep. De Duitser Bert Grabsch, die zater dag de tijdrit won en de gele trui veroverde, finishte in het peloton. Dat was genoeg voor de eindzege. Paolo Bettini hielp zijn ploeg Quick Step opnieuw aan de over winning in de Ronde van Wallo nië. De Italiaan was gisteren in de tweede etappe, van Binche naar Namen over 183,5 kilometer, de snelste in de massasprint. Ploeggenoot Tom Boonen had za terdag al de eerste etappe gewon nen. Beide keren eindigde de Belg Greg van Avermaet van Silence- Lotto als tweede. Van Avermaet heeft wel de leiding in het alge meen klassement. Bettini volgt op één seconde achterstand. De Brixia Tour werd gewonnen door Santo Anza. De leidende po sitie van de Italiaanse wielrenner kwam in de 184,5 kilometer lange slotetappe van Pisogne naar Darfo Boario Terme niet meer in gevaar. De etappezege ging naar Mattia Gavazzi uit Italië. De renner van Pretti Mangimi hield in de massas print zijn landgenoten Danilo Na- politano en Simone Cadamuro achter zich.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31