Nu in de webwinkel! Atleten vechten voor laatste kans op ticket voor Peking Essmam LEZERSEXTRA PZC m IOC-voorzitter Rogge: PC-;'I Geniet met 2 voor de prijs van 1 Maak je eigen Panini Twee series fietskaarten Twaalfde plek golfer Derksen in Moskou Nadal in Toronto veel te sterk voor Kiefer Brons voor skeeleraars Mulder en De Vries World League voor volleyballers VS Lokerse wint op strand van Scheveningen Cricketers op EK te sterk voor Noorwegen Olympisch dorp Peking geopend 28 Maandag 28juli 2008 PZC jf op www.pzc.nl/webwinkel Lezersarrangement Hampshire Hotel: -Apeldoorn -Ahaus/Enschede - Brabant -Groningen -Winterswijk -Tongeren België Kijk op de webwinkel onder reizen/hotelovernachtingen Prijs vanaf Adviesprijs Lezersprijs 105,- €52,50 met deze Panini grill Bestron Panini grill Viva Italia -grill je eigen hamburger, steak etc. -5 jaar garantie! Ook verkrijgbaar Bestron Viva Italia - Pizza Steenoven -Blender -Ijsmachine Adviesprijs Lezersprijs €52,95 39,95 exclusief 7,95 verzendkosten Oost en Zuid Lekker fietsen in eigen land. Fietskaartenserie Oost: 1. Veluwe 2. Drenthe 3. Twente Fietskaartenserie Zuid: 1. Kempenland 2. Zeeuwse Eilanden 3. Noord-Limburg Prijs per fietskaartenserie Adviesprijs exclusief 2,95 verzendkosten 23,85 MOSKOU - Golfer Robert-jan Derk sen heeft de Russische Open afge sloten op een gedeelde twaalfde plaats. De Nederlander maakte gis teren in Moskou een rondje van zes onder par en steeg daardoor ne gentien plaatsen. Hij kwam uit op een totaal van 275 slagen, dertien onder het baangemiddelde. De ze ge ging naar de Zweed Mikael Lundberg, die de Spanjaard José Manuel Lara voor bleef TORONTO - Rafael Nadal is weer een stap dichter bij de eerste plaats op de wereldranglijst geko men. De 22-jarige Spaanse tennis ser liet de Duitser Nicolas Kiefer gisteren in de finale van het Mas ters Series-toernooi in het Canade se Toronto kansloos: 6-3 6-2. Ro ger Federer, de nummer een van de wereldranglijst, verloor al in de tweede ronde van Gilles Simon. CERA - De Nederlandse skeeleraars Ronald Mulder en Elma de Vries hebben bij de Europese kampioen schappen in het Duitse Gera een bronzen medaille veroverd. Mul der deed dat op de 500 meter, De Vries op de puntenkoers. Voor De Vries is het haar derde medaille op het EK. Eerder won ze zilver op de 1000 meter en het brons op de af- lossingskoers op de piste. Op de marathon werd ze gisteren vijfde. RIO DE JANEIRO - De Amerikaanse volleyballers hebben gisteren ver rassend de World League gewon nen. In de finale versloegen de Ver enigde Staten Servië met 3-1 (26-24 23-25 25-23 25-22). In de hal ve eindstrijd versloeg het al Brazi lië. De Brazilianen eindigden uit eindelijk als vierde. Rusland was in de strijd om het brons te sterk met 3-1 (25-23 25-19 23-25 25-19)- SCHEVENINCEN - Timko Lokerse heeft gisteren samen met Bart Bol- sterlee de Jiba Eredivisie beachvol- leybal gewonnen. In de finale wa ren de uit Dishoek afkomstige Lo kerse en zijn partner te sterk voor Thijmen Companjen en Stan van Laanen. Ze wonnen in twee sets (21-15 21-18). Door dit resultaat mocht het duo voor de eerste keer dit seizoen plaatsnemen op de hoogste trede van het podium. DUBLIN - De Nederlandse cricke ters hebben zich op het EK in Du blin hersteld van de nederlaag te gen Italië. In het tweede groeps- duel behaalde Oranje een overwin ning met 370 runs op Noorwegen. Nederland scoorde in 50 overs het totaal van 474/8 met Darron Ree kers als topscorer (196 runs). Oran je vervolgt het EK vandaag met een duel tegen gastland Ierland. Rens Blom, Bram Som en Robert Lathouwers nog vol vertrouwen. door Marc van Veen LONDEN/EINDHOVEN - Ze hebben nog één kans op Peking. Rens Blom (polsstokhoog), Bram Som (800 meter) en Robert Lathou wers (800 meter) proberen komen de week nog een keer de limiet voor de Olympische Spelen in Pe king te halen. Blom faalde zater dag in Eindhoven, Som in Londen en Lathouwers richtte zich al op Monaco, waar hij morgenavond zijn laatste krachten gebruikt om 1.45,25 of harder te lopen. Blom en Som waren de afgelopen jaren de paradepaardjes van de Ne derlandse atletiek. Blom (31) vero verde in 2005 als eerste Nederlan der een wereldtitel, een jaar later sloeg Som (28) toe tijdens de Euro pese kampioenschappen in Göte- borg. Vervolgens waren ze louter geblesseerd. Beiden ondergingen operaties aan achillespezen, bei- PEKING - De burgemeester van de Chinese hoofdstad Peking heeft gisteren het olympisch dorp geo pend. Ongeveer 16.000 sporters, trainers en functionarissen wor den tijdens de komende Olympi sche Spelen in het zwaarbewaakte onderkomen gehuisvest. De Chinese delegatie nam als eer ste haar intrek in het dorp. De gast heren vormen met 639 atleten de grootste afvaardiging tijdens de Spelen. In totaal zijn er 42 appartementen- blokken gebouwd met meer dan 9000 slaapkamers. Ook voor IOC- voorzitter Jacques Rogge is een ka mer beschikbaar. Het dorp is beveiligd met hoge mu ren en hekken en aan de poorten is een uitgebreide tassencontrole. den zoeken wanhopig naar hun ni veau van voor de blessures. „Wat ik nu merk is dat ik de afgelo pen anderhalf jaar geen specifieke sprongkracht heb kunnen trainen door de blessures. Dat wreekt zich nu", zei Blom nadat hij in Eindho ven op een voor hem magere hoogte van 5,40 meter was blijven steken. De voormalige wereldkam pioen probeert het woensdag, de laatste dag van de kwalificatiepe riode, op zijn 'thuisbaan' in Lever- kusen nog een keer om over 5,70 te komen. „Het probleem zit in de aanloop en in de snelheid. Daardoor kan ik niet veel goede sprongen maken. Het gevolg is dat ik heel wisselval lig spring. Ik geloof dat ik nog steeds de limiet kan halen. De hoogte kan ik aan. Alles moet een keer meezitten." Drie Nederlandse atleten hebben nog één kans op deelname aan de Spelen. Rens Blom wil dat in Leverkusen doen, Bram Som en Robert Lathouwers in Monaco. Bram Som kwam zaterdag in een chaotische race op de 800 meter te recht. De Canadees Gary Reed kwam ten val en de snelheid was meteen uit de wedstrijd. De Arn hemmer, die zijn seizoen na bles sureleed pas begin juli in Madrid kon oppakken, kwam opnieuw bo ven de 1.46 uit. De eis voor Peking is 1.45,25. Het persoonlijk record van de Europees kampioen staat sinds 2006 op 1.43,45. „Ik heb er nog steeds vertrouwen in dat ik naar Peking ga", stelde hij gisteren op weg naar Monaco vast. „Ik heb nog één kans, ik moet dus knallen. Als ik me kwalificeer dan ben ik in elk geval in Peking in bloedvorm. Dat weet ik zeker." Robert Lathouwers is volgens zijn trainer Honoré Hoedt klaar om in Monaco onder de gevraagde in 1.45,25 te komen. „Voor Robert zou het jammer zijn als het mis gaat", meent de bondscoach. „Hij had de limiet in Berlijn al voor het oprapen. Robert is klaar voor de Spelen. Hij heeft een tijd van 1.44 in de benen." Dressuurpaarden twee uur na aankomst al in stallen in Hongkong. PARIJS - IOC-voorzitter Jacques Rogge voelt zich beperkt in zijn vrijheid van meningsuiting. Dat zei de Belg zaterdag in een inter view in het Franse blad L'Equipe Magazine. Rogge heeft verantwoordelijkhe den als hoofd van het internatio naal olympisch comité en heeft daardoor een deel van zijn vrij heid tot spreken verloren. „Ik moet uitkijken wat ik doe en zeg. Ik sta aan het hoofd van een organisatie. Het is mijn doel om de Spelen tot een succes te maken en te zorgen dat de atleten zich vrij kunnen uitdrukken. Ik krijg kritiek. Maar ik ben bereid om de klappen op te vangen om de atle ten te beschermen." Rogge zegt verder „zonder twijfel" veel waarde te hechten aan men senrechten. „Maar om politieke re denen kan ik over dat onderwerp niet in detail treden." De Belg heeft verder geen goed woord over voor politici die hebben opgeroe pen tot een boycot van de Spelen. „Dat noem ik hypocriet. Zij pein zen er ook niet over om hun am bassadeur terug te trekken of de handelsbetrekkingen met China te stoppen. Waarom moet de sport betaien voor de rest?" Discuswerpster Franka Dietzsch ontbreekt volgende maand tijdens

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30