Afscheid met rellen en noodweer benen na intensief trainingskamp Rosenborg met gemak langs zwak spelend NAC PZC Maandag 28 juli 2008 27 f ,ri^r'éLD, w r Na afloop wordt Jaap Stam in de lucht gegooid door onder anderen Phillip Cocu, Mare Overmars en Guus Hiddink. foto Sander Koning/ANP Een no-nonsense speler Arthur Numan, ploeggenoot bij PSV en het Nederlands elf tal: „Ik kon het heel goed vin den met Stam. We hadden de zelfde humor. Heel droog. Bij Oranje hadden we ook zo'n groepje dat kon lachen om de zelfde dingen: met Wim Jonk, Pierre van Hooijdonk, Mare Overmars. Na Jaaps afscheids- wedstrijd zijn we in een bus ge stapt naar een feestruimte. Biertjes erbij en weer slap ou wehoeren, net als vroeger." p- Edgar Davids, ploeggenoot bij Ajax en het Nederlands elftal. Jaap was een heel belangrijke pi'iar in het team. Hij was een spiegel voor velen. Een no-non- sense speler, altijd recht door zee. Daarom kon ik het ook al tijd goed met hem vinden. Je wist bij Jaap dat je altijd van hem op aan kon." p» Frank de Boer, ploeggenoot bij het Nederlands elftal: „De mooiste herinnering aan Stam is voor mij vooral de halve fina le van het WK 1998. Hoe Jaap en ik Ronaldo te lijf gingen. Dat was mooi. Hij kon aan het team ook een sein geven dat we stonden te slapen en dan ging er iemand over de recla meborden. Hard, no-nonsense. Ik heb ook veel hem tegen hem gespeeld. Ik bij Ajax, hij bij PSV. We stonden als verde digers wel ver van elkaar af, maar bij corners kwamen we el kaar tegen. Hij kon ontzettend hoog springen. Ik speelde ei genlijk liever met hem dan te gen hem." Niemand houdt het droog bij laatste duel verdediger Jaap Stam. door Jop van Kempen ZWOLLE - De afscheidswedstrijd van Jaap Stam werd zaterdagavond ontsierd door rellen en noodweer. De politie arresteerde negentig fans van Ajax. Het duel tussen de voetbalvrienden van Stam en Ajax eindigde in 3-3. Niemand hield het droog bij het af- scheidsduel van Stam. De man zelf moest een traantje laten bij het uit spreken van de dankwoorden aan zijn ouders, zijn zaakwaarnemer en zijn vrouw; de andere tiendui zend aanwezigen in het Oosterenk- stadion kregen te maken met noodweer. Verder zorgde de arres tatie van negentig Ajax-fans voor een rouwrand aan een mooie avond. Voorafgaand aan het duel sloopten ze het interieur van een kroeg, liepen ze over auto's en mis handelden ze voorbijgangers. Eén politieagent raakte gewond. Aangevuurd door zijn zaakwaarne mer Henk van Ginkel en zijn vrouw Ellis had Stam na enige aar zelingen ingestemd met de af scheidswedstrijd. „Ik ben niet ie mand die ervan houdt in de be langstelling te staan, maar ik ben toch blij dat ik me heb laten over halen", zei hij. De opbrengst van het duel ging naar de kankerbestrij ding. In sportieve zin had de avond niet veel om het lijf. Ondanks de in drukwekkende lijst aanwezigen voorkwam de staking halverwege de eerste helft dat er een echt pres- tigeduel ontstond. Het team van All Stars kwam via een doelpunt van Phillip Cocu op voorsprong, Het afscheidsduel van jaap Stam in Zwolle wordt overschaduwd door rellen en noodweer. De wedstrijd tussen vrienden van Stam en Ajax eindigt in 3-3. even later laste Dick Jol in zijn laat ste wedstrijd als KNVB-scheids- rechter een pauze in vanwege het onweer. Na de onderbreking trok Stam zijn Ajax-shirt uit en hulde hij zich in een blauw tenue waarop de logo's stonden van alle clubs waar hij in zijn loopbaan had gespeeld: FC Zwolle, Cambuur, Willem II, PSV, Manchester United, Lazio Roma, AC Milan en Ajax. Verbazingwekkend was het om na rust te zien dat de eveneens gestop te Mare Overmars (35) zijn directe tegenstander George Ogararu (28) volledig aan diggelen speelde. Overmars, die maar weinig van zijn vroegere sprintvermogen was kwijtgeraakt, nam zelf de tweede treffer van de All Stars voor zijn re kening. Cocu tekende voor de 3-0. In de slotfase redde Ajax het ge zicht. Via doelpunten van Dennis Rommedahl en Leonardo kwam het team van Marco van Basten te rug tot 3-2. Donovan Slijngard maakte met een prachtig afstand schot de gelijkmaker. Na de emotionele woorden die hij op de middenstip sprak, liep Stam vergezeld van zijn vrouw en vier kinderen de laatste ereronde. De klanken van Metallica's klassieker 'Nothing else matters' galmden door het stadion. van een hernia), moest Segers zich gereed houden als mogelijke inval ler voor Zoet. De 44-jarige keepers trainer speelde al zeven jaar geen wedstrijd meer. Tot speelminuten kwam het niet voor hem. Ook Nordin Amrabat kwam niet in actie. Hij heeft last van een lich te achillespeesblessure, die even eens wijst op gewenning aan de zwaardere belasting bij PSV. Ste vens experimenteerde met Danko Lazovic als rechtsbuiten. Zoals al tijd speelde Lazovic wisselvallig. Hij had een paar goede assists (drie van de vijf treffers), scoorde uit een strafschop, maar leed soms ook sullig balverlies. „Ik wilde La zovic en Koevermans graag eens zien samenspelen", zei Stevens, zonder daarover een waardeoor- deel te willen uitspreken. De coach kon verder geen beroep doen op Jérémie Bréchet en Edison Méndez, die wegens blessu res nog een trainingsachterstand hebben. Zodoende blijft het voor lopig zoeken voor Stevens, die van wege de afwezigheid van drie Olympiërs nog lang niet kan wer ken aan een ingespeeld team. Toch was Stevens niet ontevreden over de afloop van de tweede trai- ningsweek. „Zo'n wedstrijd is een leuke onderbreking van de trainin gen. Je moet ook niet te veel van dit soort partijtjes spelen, want de inspanningen tijdens trainingen zijn groter dan nu." Deze week krijgt het team moge lijk weer wat meer vorm. Op woensdagavond speelt PSV in Ven- lo tegen VW, op zaterdag in Lissa bon tegen Sporting Portugal. Mika Vayrynen Mika Vayrynen staat op het punt om naar Stade Rennes te vertrekken. De middenvelder van PSV kan een drie- of vierjarig contract tekenen bij de Franse club. PSV bedingt ongeveer 800.000 euro voor Vayrynen, wiens contract nog één jaar doorloopt. Vayrynen (27) kwam drie jaar geleden over van SC Heeren veen, maar veroverde bij PSV nooit een basisplaats. De club wil zijn contract niet verlengen, dus is verkoop van de Fin nu de enige optie. Na dit seizoen is hij transfervrij. door Dennis van Bergen TRONDHEIM - Zo verrassend als NAC een week eerder won, zo kansloos ging het gistermiddag te gen Rosenborg ten onder. Met speels gemak maakten de Noren van Rosenborg een einde aan het Europese sprookje van de Breda- naars: 2-0. De ploeg van coach Erik Hamrén zocht in het Intertotoduel voortdu rend het NAC-doel, dat voor de ge legenheid verdedigd werd door jim van Fessem. Aan de 1-0 van Fredrik Stoor had de ervaren Til- burger geen schuld. Na 35 minu ten zorgde de Zweeds internatio nal met een prachtige knal voor de verdiende openingstreffer. De Noren misten daarna enorme mogelijkheden, maar aan de ande re kant had Ronnie Stam zijn elf tal een enorme gunst kunnen ver lenen als hij een steekbal van Anthony Lurling niet tegen, maar langs Rosenborg-keeper Alexan der Lund Hansen had gewerkt. Na rust werd NAC vervolgens even overlopen door Rosenborg, dat binnen vier minuten hulp kreeg vanuit onverwachte hoek. De Roemeense scheidsrechter Pa vel Cristian Balaj zag in een licht duwtje van Patrick Zwaanswijk te gen Ya een strafschop. Steffen Iver- sen had vervolgens geen moeite om Van Fessem van elf meter te passeren: 2-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29