Kind verslaafde de dupe PZC Acht aanhoudingen bij dancefeest Middelburg Carlos Sastre draagt Tourzege op aan overleden zwager Bomexplosies in Istanbul U 2008 Meisje (io) loopt brandwonden op bij barbecue Maandag 28 juli 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 176 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Hulpverlening aan kind van psychisch lijdende ouders faalt. DEN HAAG - De hulpverlening aan kinderen van ouders die verslaafd zijn of psychische problemen heb ben, schiet tekort. De kinderen hebben een grotere kans later zelf in de problemen te komen, maar worden door hulpverleners vaak niet opgemerkt. Dat zeggen hulpverleners in de geestelijke gezondheids- en versla vingszorg en kenniscentra als het Trimbos-instituut en het Neder lands Jeugd Instituut (NJI). In Ne derland hebben 1,6 miljoen kinde ren jonger dan 22 jaar een of twee ouders die verslaafd zijn of psychi sche problemen hebben. Een der de van deze kinderen krijgt later ernstige psychische of verslavings problemen of beide en een derde krijgt tijdelijke problemen. Hulp in de vorm van praatgroepen op jonge leeftijd kan latere proble men voorkomen. Toch wordt die hulp niet altijd geboden, omdat de kinderen ogenschijnlijk nog niets mankeert, zeggen preventiemede werkers Marjan den Hollander van JellinekMentrum en Jorinde Klungers van GGNet. Ook op scho len worden de problemen vaak niet opgemerkt. De kinderen zijn veelal stil en teruggetrokken en hun schoolresultaten lijden er niet altijd onder. Ouders die voor verslaving of psy chische problemen in behandeling zijn, wordt vaak niet gevraagd hoe het met de kinderen gaat, zegt Ju dith Blekman, hoofd preventie PJ1 De hulp aan kinderen van ouders met een verslaving of psychische problemen schiet volgens des kundigen tekort. Nederland telt 1,6 miljoen van zulke kinderen. geestelijke gezondheidszorg en ver slavingszorg van het Trimbos-insti tuut. Hulpverleners willen de ver trouwensrelatie met hun patiënt niet op het spel zetten door hen uitgebreid te ondervragen over de tekortkomingen in de opvoeding. Als er wel naar wordt gevraagd zijn ouders niet altijd eerlijk, om dat ze bang zijn dat hun kinderen uit huis worden geplaatst. In Rot terdam wordt binnenkort een apar te polikliniek geopend voor kinde ren van verslaafde ouders. pagina 4 en 5: zorgen voor je verslaafde moeder PARIJS - Spanje behaalde gisteren de derde op eenvolgende Tourzege. Na Oscar Pereiro Sio (2006) en Alberto Contador (2007) arriveerde gisteren Carlos Sastre met het geel om de schou- «r&i# V®2 ders in Parijs. Hij droeg de zege op aan zijn in 2003 overleden zwager José Maria Jimenez, een misschien wel groter talent, wiens carrière eindig de in drugsverslaving en depressies. Opgenomen in een psychiatrisch ziekenhuis overleed hij aan een hartstilstand. „We deelden alles samen. Mijn zege is ook voor hem, hij had hier willen zijn. We hadden dezelfde droom." foto Bernard Papon/AP MIDDELBURG - De politie heeft za terdagavond acht mannen aange houden op het Hof van Tange, het festivalterrein van de City Party in Middelburg. Drie mannen zijn opgepakt voor het bezit van harddrugs en twee wegens het bezit van softdrugs. Een 36-jarige Vlissinger is opge pakt wegens drugshandel. Later bleek dat de koopwaar vermoede lijk bestond uit fijngestampte aspi rine. De man is met een boete heengezonden. Een 17-jarige Arne- muidenaar is van het terrein ver wijderd wegens betrokkenheid bij een vechtpartij. Hij verzette zich en is toen opgepakt. Een 25-jarige Arnemuidenaar die dat wilde voor komen is ook aangehouden. Het dance-feest op Hof van Tange verliep volgens organisator Martin Priem prima. Hij onderschrijft de kritiek op de beveiliging: „We zijn heel streng. Dat klopt. We willen geen rottigheid binnen en voorko men is beter dan genezen." pagina 2: engelen en dalmatiërs op Dance Parade ISTANBUL - Bij twee bomexplosies in Istanbul zijn gisteren zeker der tien doden gevallen en tenminste 72 gewonden. De gouverneur van Istanbul, Muammer Güler, spreekt van een terreuraanslag. De eerste bom ging om kwart voor tien af in een telefooncel in het voetgangersgebied in het dis trict Güngoren. Kort daarop ging een tweede, zwaardere bom af bij de telefooncel waar zich inmiddels veel mensen bevonden, die waren toegesneld om hulp te bieden. De politie van Istanbul houdt de Koerdische Arbeiderspartij verant woordelijk voor de aanslagen. Tour van 2008 was saai reageer op www.pzc.nl SP is brutaal genoeg eens WÊKÊÊÊttÊÊÊ 67% U>neens 33% aantal reacties: 328 EN TflHfl Zeeland; 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33; Zomerkrant: 34 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. 20e etappe 1. Schumacher (Dui) 1.03.50 2. Cancellara (Zwi) +0.21 3. Kirchen (Lux) +1.01 20. Posthuma (Ned) +3.13 21e Etappe 1Steegmans (Bel) 3.51.38 2. Ciolek(Dui) z.t. 3. Freire(Spa) z.t. 17. DeJongh(Ned) z.t. Algemeen klassement 1Sastre (Spa) 87.52.52 I 2. Evans (Aus) 0.58 J 3. Kohl(Oos) 1.13 j 22. Ten Dam 32.59 j zie pagina's 21 t/m 25 I en www.pzc.nl MIDDELBURG - Een tienjarig meisje uit Middelburg is gistermiddag zwaargewond geraakt toen een fles spiritus vlam vatte en explo deerde tijdens een barbecue. Dat gebeurde omstreeks half vijf bij een woning aan de Keurhove in Middelburg. Het meisje liep ernstige brandwon den op aan haar gezicht, arm, hals en borst. De traumahelikopter uit Rotter dam heeft haar naar het brand wondencentrum in het Marti ni-ziekenhuis in Groningen ge bracht. De politie heeft de landingsplaats van de traumahelikopter, bij de brede school aan de M. de La Palmastraat in Middelburg-Zuid moeten beveiligen. De aankomst van de helikopter trok namelijk bij zonder veel toeschouwers naar de wijk. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1