valt de mond even open hu^ Marine komt niet terug Noord-Beveland heel blii met burgemeester Echtpaar Francke aan kop hij sjezen De vakantie is voorbij Wij zijn weer open! Hubo De Bezige Hand Landmijn zorgt voor commotie in Philippine w PZC Maandag 28 juli 2008 13 De eerste de beste Buteuxstraat 12 Oost-Souburg Tel. 0118 46 12 41 woensdag gesloten VLISSINGEN - De marinevloot keert niet terug naar Vlissingen. Dat heeft staatssecretaris De Vries van Defensie geantwoord op vragen van de Lokale Partij Vlissingen. De Vries legt in zijn brief uit dat Defensie haar eenheden concen treert op grotere kazernes. Heden daagse missies vereisen dat er geza menlijk moet worden voorbereid en opgetreden. Daarnaast spelen kosten een rol om te kiezen voor concentratie. De Lokale Partij Vlis singen had om de terugkeer van een deel van de marinevloot ge vraagd omdat dat volgens de partij Vlissingen weer haar oude glorie kan teruggeven. Daarnaast zou dat voor een stevige economische im puls zorgen. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Honderd dagen was Henny van Kooten afgelopen zaterdag burgemeester van Noord-Beveland. Hoe het hem be valt is nu niet te achterhalen, want hij geniet van zijn vakantie. De rest van bestuurlijk Noord-Beve land is gelukkig met de SGP'er. Noord-Beveland is alles behalve een SGP-gemeente, al is die partij, met twee zetels in de raad, wel in het college vertegenwoordigd door wethouder Adrie van der Maas. Hij zegt: „De samenwerking in het college is heel goed, maar dat was die tevoren ook al. Als ik een par tijgenoot ga prijzen loop ik het risi co voor niet objectief te worden versleten." CDA-wethouder Kees van der Weele (CDA): „Van Kooten is voortvarend, to the point, oplos singsgericht en er voortdurend op uit om de harmonie te bewaren. PvdA-raadslid Cor Quinten vond de keus voor een SGP'er verkeerd, maar zegt nu: „Je kunt goed mer ken dat Van Kooten in Sliedrecht een zware portefeuille had als wet houder. Hij is zakelijk en tech nisch een goede voorzitter. Ik had er een hard hoofd in, maar 't is me honderd procent meegevallen." Dirk Hage (WD) heeft nooit ge twijfeld aan Van Kooten. „De vrees dat hij zwaar op de hand zou kunnen zijn, is gelogenstraft. Op zondag gaf hij het startschot voor de wielerronde." Tenslotte Ariekees Oudshoorn, fractievoorzitter van Noord-Beve- lands Belang (NBB). „Ik zou bijna zeggen, die hadden vijfhonderd da gen eerder moeten hebben, maar dan doe ik Kees van Liere tekort, die ook een goede burgemeester was. Ik vrees alleen dat we een vent met zulke capaciteiten niet tot zijn 65ste kunnen houden." Prijs voor mooiste sjees naar Rinus Moens en Marieke Bastiaanse. door Marlies Lampert GRIJPSKERKE - Een recordaantal van twintig sjezen reed afgelopen zaterdag in Grijpskerke mee voor voor 72 te steken ringen. Carin en Erik Francke reden de hele wed strijd aan kop. Ze misten pas in de elfde ronde hun eerste ring. De winnaars van vorig jaar, Els- beth en Pieter Dingemanse, volg den hen lange tijd op de voet. Uit eindelijk won toch het echtpaar Francke de eerste beker met een to taal van 68 ringen. De Dingeman- sen moesten met 61 ringen kam pen om de tweede beker met schoonzus Anita Dingemanse en haar vader Piet Brasser. Op de 26 mm-ring ging deze winst naar het duo Dingemanse en Brasser. Het publiek mocht een oordeel uit spreken over de mooist versierde sjees, de kleding en de uitstraling van de sjezenparen. Daarbij was de eerste prijs, een wisselbeker, voor Marieke Bastiaanse en Rinus Moens. Op een tweede plaats ein digden Carin en Erik Francke en de derde plaats was voor Anita Dingemanse en Piet Brasser. Agenda Dinsdag 29 juli sjezenrijden in Serooskerke, Torenstraat, van 14.30 tot 20.00 uur. Woensdag 30 juli ringrijden bij Camping de Pekelinge, Landmetersweg, Oostkapelle van 18.30 tot 21.00 uur. door Sheila van Doorsselaer PHILIPPINE - Nabij de Dijkckmees- terweg in Philippine is zaterdag een landmijn aangetroffen. Een Belgische man vond het explosief rond 15.50 uur waarop hij de poli tie alarmeerde. De politie heeft de mijn voortdu rend bewaakt tot de in allerijl op getrommelde Explosieven Oprui- mings Dienst (EOD) rond 19.30 uur ter plekke was. De EOD heeft; het explosief onder zocht en vervoersklaar gemaakt zo dat het uiteindelijk later op de avond op het strand in de Paulina- polder bij Biervliet tot ontploffing kon worden gebracht. Het ging om een Duitse antitank mijn (een Tellermine) met een la ding van zes kilo springstof Verge leken met mijnen bedoeld tegen personen, bevatten antitankmij nen een grotere explosieve lading en een ontstekingsmechanisme dat zodanig is afgesteld zodat de mijn alleen afgaat onder het ge wicht van een voertuig. De Duitse antitankmijn lag nog net op Nederlands grondgebied. In de omgeving van de Dijckmees- terweg in Philippine is in de Twee de Wereldoorlog hevig gevochten. De weg lag in een bekende vuurli nie. In het verleden werden wilde eenden door de pijpen van de eendenkooi gejaagd. Het licht tegemoet. Ze werden opgejaagd door afgerichte tamme een den. De pijpen in Oostkapelle zijn inmiddels bijna helemaal gerestaureerd door een groep vrijwilligers. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13