Buitenland Karadzic en Mladic bijna buren €29,50 W-, Levensverwachting hiv-patiënt stijgt PECHHULP Nu ft Pjr Bosch Car Service Katholieken: verbod op pil en condoom opheffen anctf N« Boek direct! kijk op www.bex.nl of bel: 026 - 356 66 66 DAT KAN WEL... BIJ BEX.NL Hotelgasten Rhodos geëvacueerd Bomaanslagen in Indiase stad Bangalore Chavez en Juan Carlos leggen hun ruzie bij Duitse sekstoerist krijgt 6,5 jaar celstraf Saxofonist Griffin (80) overleden 8 Zaterdag 26 juli 2008 PZC BOSCH CAR SERVICE AXEL BOSCH Service BORSSELE Mobiel in heel Europa Autobedrijf de Muynck Qulstenburg 8 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 KAPELLE Garage Hoogesteger Dljkwelsestraat 59 Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4 Auto Service Van Liere Voltaweg 33 Autocentrum Tëfrieuzefi Handelspoort 2 VLISSINGEN Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4 VROUWENPOLDER Veersedam Auto Vrouwenpolderseweg 75 GOES KOUDEKERKË MIDDELBURG TERNEUZEN 0115 56 <*0113 - 35 <*0113-27 <*0113-34 <*0118 - 55 <*0118 62 <*0115-64 <*0118-46 <*0118-59 20 45 08 63 36 65 13 15 i 19 91 76 80 92 80 46 44 15 24 Compleet, goed, betaalbaar Levensverwachting is in tien jaar tijd met dertien jaar gestegen. londen - De levensverwachting van hiv-patiënten die een cocktail van remmende medicijnen krij gen, is in tien jaar tijd met onge veer dertien jaar gestegen. Dat blijkt uit Canadees onderzoek dat gisteren is gepubliceerd in het gere nommeerde wetenschappelijke tijdschrift The Lancet. De combinatietherapie die de we tenschappers onderzochten, werd in 1996 geïntroduceerd. Een hiv-pa- tiënt van 20 jaar die toen met zijn medicijnen begon had gemiddeld nog 36 jaar te leven en werd dus naar verwachting 56 jaar. In 2005 was de levensverwachting met 13 jaar opgelopen naar ruim 69 jaar. Het sterftecijfer daalde in dezelfde periode met ongeveer 40 procent. Het Canadese onderzoek betrof ruim 43.000 patiënten. De wetenschappers schrijven de hogere levensverwachting toe aan de verbetering van de medicijnen die in een cocktail gebruikt wor den. „Deze vooruitgang heeft hiv veranderd van een dodelijke ziekte in een chronische aandoening", al dus de onderzoekers in The Lan cet. Beide Serviërs woonden tijdelijk in Gagarinstraat in Belgrado. door onze correspondent David Jan Godfroid BELGRADO - Radovan Karadzic en Ratko Mladic zijn bijna buren ge weest in Belgrado. Volgens het Ser vische dagblad Politika woonden ze in een bepaalde periode allebei in de Joeri Gagarinstraat in de wijk Novi Beograd. Mladic had zijn domicilie gekozen op de num mers 134,118 en 183, terwijl Karad zic een flat huurde op nummer 267, Op dat adres woonde hij nog toen hij deze week werd gearres teerd. Het zou goed kunnen dat beiden elkaar hebben gezien. Karadzic dronk vaak koffie in het buurtcafé Luda Kuca, het Gekke Huis, waar een bonte verzameling foto's van klanten voor het Joegoslavië-tribu- naal de wanden sieren: Karadzic zelf hangt er, Slobodan Milosevic, Vojislav Seselj, die momenteel te recht staat voor het tribunaal, en ook Ratko Mladic. Zoetjesaan worden er steeds meer details bekend over het leven van Dragar, David Dabic, de schuil naam van Karadzic. Zijn advocaat Svetozar Vujecic heeft gezegd dat de ex-president van de Republika Srpska op het moment van zijn ar restatie op weg was naar de genees krachtige bronnen van Vrdnik, ten noorden van Belgrado. In zijn tas, vertelde de raadsman, had hij kle ding voor een verblijf van twee we ken, twee mobiele telefoons, een laptop, een paar kleine ikonen, zes honderd euro en een zwembroek. Servische media speculeren druk over waar Karadzic zijn valse iden titeit vandaan heeft. De ene krant schrijft dat Dragan Dabic tijdens de omsingeling van de Bosnische hoofdstad Sarajevo is omgekomen door Servisch vuur, de andere meldt juist dat hij aan de kant van de Bosnische Serviërs vocht en een derde weet dat zijn identiteits bewijs is uitgegeven door een 'voormalige paramilitair' bij de po litie in Ruma, een stadje net bui ten Belgrado. Interessante weetjes, maar nie mand geeft antwoord op wezenlij ke vragen. Wie heeft Karadzic gear resteerd, waarom is dat juist deze week gebeurd, volgt op zijn arresta tie automatisch de aanhouding van Mladic? Hoogstwaarschijnlijk heeft de Ser vische inlichtingendienst BIA de Waarschijnlijk had de Servische inlichtingendienst BIA de regie in handen regie in handen gehad en dat is een enorme trendbreuk. Het agent schap is er tot zeer recent juist vaak van beschuldigd wegens oor logsmisdaden gezochte Serviërs te hebben beschermd. Minister Dacic herhaalde die aan tijging deze week nog eens, toen hem werd gevraagd waarom Ka radzic toch zo lang uit handen van de opsporingsdiensten is gebleven. Het is allerminst zeker of Ratko Mladic nu ook snel wordt gevon den, maar er zijn wel tekenen die er op wijzen. Tijdens een perscon ferentie over de arrestatie van Ka radzic, afgelopen dinsdag, was het niet toegestaan vragen te stellen aan de twee mannen achter de ta fel. Dat was, omdat de opsporings diensten nog bezig waren met het onderzoek naar degenen die Ka radzic hielpen. „En we zullen deze informatie gebruiken om het spoor te vinden van die andere aangeklaagde zo werd ge zegd. Er wordt dus in ieder geval serieus naar Mladic gezocht en blijkens het bericht in de krant Politika over zijn verblijfplaatsen worden er kennelijk ook vorderingen ge maakt. Als bekend is waar iemand heeft gewoond, dan moet het ook niet zo moeilijk zijn om te ontdekken hoe hij eruit ziet, waar hij zijn boodschappen deed, waar hij werkte. Er moeten dus ook getui gen te vinden zijn. rome - Meer dan vijftig rooms-ka- tholieke organisaties hebben paus Benedictus XVI gisteren opgeroe pen om het verbod van het ge bruik van kunstmatige voorbe hoedmiddelen op te heffen. Het verbod is volgens deze organisaties „rampzalig". De oproep is als advertentie ver schenen in de Corriere della Sera, de grootste Italiaanse krant. Het was gisteren precies veertig jaar ge leden dat paus Paulus VI de ency cliek Humanae Vitae publiceerde, waarin hij rooms-katholieken het gebruik van voorbehoedmiddelen als het condoom en de pil ontzeg de. Volgens de katholieke organisaties heeft het verbod „een rampzalig ef fect gehad op de armen en machte lozen in de gehele wereld, heeft het het leven van vrouwen in ge vaar gebracht en heeft het miljoe nen blootgesteld aan het risico be smet te raken me: hiv". Spanje, Turkije, Griekenland en nog vele andere populaire strandbestemmingen voor waanzinnig lage prijzen! Appartementen 8 dagen op basis van logies Inclusief vlucht, transfer, luchthovenbelasling en accommodatie.. Vertrek in augustus. Driesterrenhotels HP 8 dagen op basis van halfpensïon Inclusief vlucht, transfer, iuchthavenbelasting en accommodatie. Vertrek in augustus. Driesterrenhotels Al 8 dagen op basis van all inclusive Inclusief vlucht, transfer. Iuchthavenbelasting en accommodatie. Vertrek in augustus. Viersterrenhotels HP 8 dagen op basis van halfpension Inclusief vlucht, transfer. Iuchthavenbelasting en accommodatie. Vertrek in augustus. Viersterrenhotels Al 8 dagen op basis van all inclusive inclusief vlucht, transfer, luchthavenbelasting en accommodatie. Vertrek in augustus. En nog veel meer... Diverse accommodaties inclusief vlucht, transfers, luchthovenbelasfingen met vertrek in juli en augustus, (openingstijden: ma-vr 09.00 - 17.30 uur, za 10.00 - 14.00 uur) Prijzen p.p. c.fc.v. 2 personen, tenzij anders aangegeven. Vraag naar de voorwaarden of kijk op onze website. Cp olie reizen zijn de ANVQ-voorwaarden van toepassing. Druk- en zetfouten voorbehouden, athene - Op het Griekse eiland Rhodos is een bosbrand opgelaaid die eerder onder controle leek te zijn gebracht. De brandweer liet gisteren uit voorzorg drie hotels ontruimen bij Lardos, niet ver van de antieke stad Lindos. Door de brand in het bergachtige midden van Rhodos gingen al 3000 hecta re bos en landbouwgrond verloren gegaan. bangalore - De Indiase it-stad Bangalore is gisteren opgeschrikt door een serie bomaanslagen. Min stens twee mensen kwamen om het leven en tien anderen raakten gewond. Berichten over het aantal explosies, verspreid over de stad, liepen gisteravond in Indiase me dia uiteen van zeven tot negen. In dia kent meerdere verboden islami tische guerrillagroepen en maoïsti sche organisaties. madrid - Acht maanden nadat ko ning )uan Carlos de Venezolaanse president Chavez op een top te verstaan gaf zijn 'waffel' te moeten houden, hebben de twee het bijge legd. Dat gebeurde bij een ontmoe ting van Chavez met de vorst op Mallorca. Chavez had op een top in Chili de vorige premier van Spanje José Maria Aznar beledigd. Juan Carlos liep daarop boos weg. kiel - Een pedofiele Duitse sekstoe rist is gisteren door de rechtbank in Kiel tot 6,5 jaar cel veroordeeld. De 49-jarige seropositieve man werd schuldig bevonden aan mis bruik van minstens vier Cambod jaanse jongens in de leeftijd van 6 tot 13 jaar. Hij werd in 2007 in Cambodja gearresteerd en voor be rechting uitgeleverd. In eigen land was hij al eerder wegens seksueel misbruik veroordeeld. parijs - De Amerikaanse jazzsaxo fonist Johnny Griffin (80) is giste ren overleden. Griffin, die in Frankrijk woonde, speelde onder anderen met Art Blakey, Thelonious Monk, Clark Terry, John Coltrane en Rita Reys. De musicus werd in 1928 geboren in Chicago en debuteerde begin ja ren '40 als tenorsaxofonist in het orkest van vibrafonist Lionel Ham pton. In 1956 brak hij door als so list met de lp Introducing Johnny Griffin. Korte tijd later emigreerde hij naar Europa, waar hij een veel gevraagd jazzmusicus werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8