Advocaat traineert proces-Bouterse ISgl Obama maant Iran tot snelheid KRAS Passagiers kapotte jumbojet komen met de schrik Hotel IL CACCIATORE Autovakanties TOSCANE Hotel ALTAVILLA 1 verlaa6dLw^É PZC Zaterdag 26 juli 2008 I Wilt u naar de prachtige streek Toscane? Dan bent u bij KRAS.NL aan het juiste adres! Want wij hebben een aantal topaanbiedingen naar deze mooie streek. Een 8-daags verblijf boekt u al vanaf slechts 159! Om het voor u wat makkelijker te maken hebben wij alvast 3 aanbiedingen geselecteerd! Voor ons complete aanbod naar Toscane zie www.kras.nl/toscane. U zult zich hier absoluut niet vervelen! U kunt bijvoorbeeld prachtige tochten per auto maken door het glooiende landschap! Vergeet u zeker niet in een dorpje te stoppen om op een terrasje te genieten van een heerlijk kopje echte Italiaanse Cappuccino! En natuurlijk mag een keer uitgebreid Italiaans dineren niet ontbreken! Breng een bezoek aan de kunststad Florence! De overvloed van kunst, cultuur en geschiedenis is overweldigend en dat moet u gezien hebben! Dat wordt gegarandeerd genieten! MANILLA - Een jumbojet van de Australische luchtvaart maatschappij Qantas heeft gisteren een noodlanding ge maakt in Manilla, nadat er met een knal een groot gat in de romp was ontstaan. Niemand van de 346 passa giers raakte gewond. Het toestel was een uur onderweg toen er een luide knal klonk en bij de rechtervleugel een gat van 2,5 tot drie meter ontstond, zei een woord voerder van de luchthaven van Manilla. Een passagier zei dat het vliegtuig na de knal begon te dalen. Er brak geen paniek uit. foto Edwin Llobrera/EPA Raadsman probeert met allerhande trucs rechter te wraken. door Patrick Meershoek Paramaribo - Zo kort als de da ders van de Decembermoorden in 1982 in Fort Zeelandia nodig had den om tot een vonnis over hun slachtoffers te komen, zo lang lijkt 26 jaar later de berechting van de verdachten te gaan duren. Met dank aan mr. Irwin Kanhai. De kleurrijke advocaat van hoofd verdachte Desi Bouterse laat geen mogelijkheid onbenut om de in houdelijke behandeling van het monsterproces tegen te houden of te vertragen. Vorig jaar al trok Kan hai de aandacht met een spervuur van verweren, die stuk voor stuk sneuvelden, maar wel voor veel oponthoud zorgden. Gisteren boekte Kanhai weer een succesje met deze strategie. Ditmaal had hij zijn pijlen gericht op rechter Cynthia Valstein-Montnor en haar echtgenoot. De laatste zou als vechtsportinstructeur gratis ge bruik mogen maken van een sport- zaaltje dat toebehoort aan de poli tieke partij NPS, de belangrijkste opponent van de NDP van Bouter se. Aanleiding voor Kanhai om de onpartijdigheid van Valstein in twijfel te trekken en haar te wra ken. Omdat de krijgsraad moeilijk over de partijdigheid van zijn ei gen voorzitter kan beslissen, restte Valstein geen andere mogelijkheid dan de kwestie voor te leggen aan m De advocaat van Bouterse heeft getracht de onpartijdigheid van de rechter in twijfel te trekken en heeft verzocht het proces zon der media te laten plaatsvinden. het Hof van Justitie, en in afwach ting van een uitspraak het onder zoek naar de betrokkenheid van de voormalige legerleider bij de Decembermoorden te schorsen. Over Kanhais verzoek om het pro ces tegen zijn cliënt zonder journa listen voort te zetten, wilde de krijgsraad gisteren geen uitspraak doen. Volgens Kanhai worden de belangen van Bouterse ernstig ge schaad door de aanwezigheid van de media tijdens de zittingen op de marinebasis Fort Boxel. Ook op de zevende zittingsdag werd duidelijk dat het proces te gen de 25 verdachten van de moor den een langdurige en moeizame klus wordt. Justitie krijgt ook de nodige tegenslagen te verwerken. Achter de tafel van de militair audi teur zat gisteren Roy Elgin omdat aanklager John Mohammedamin in het ziekenhuis is opgenomen. Senator doet beroep op Teheran atoomcrisis te helpen oplossen. parijs - De Amerikaanse Democra tische presidentskandidaat Barack Obama heeft Iran gisteren opgeroe pen in te gaan op voorstellen die Europese leiders hebben gedaan om de nucleaire crisis met het land op te lossen. „Wacht niet op de volgende president", zei hij op een persconferentie met de Franse president Sarkozy. „Want ik denk dat de druk alleen maar zal wor den opgevoerd." Obama noemde de situatie rond Iran, dat volgens het Westen pro beert een atoomwapen te krijgen, zeer ernstig. „Verander uw gedrag en u zult volledig worden geïnte greerd in de internationale ge meenschap", hield hij de regering in Teheran voor. Iran ontkent ove rigens dat het streeft naar het bezit van nucleaire wapens. Ook zei Obama tijdens de perscon ferentie dat de VS zeker twee extra brigades naar Afghanistan moeten sturen. Tevens drong hij er bij de Navo-landen op aan een grotere in spanning te leveren in de strijd te gen de Taliban, die hij een 'oorlog' noemde die 'we moeten winnen'. Sarkozy beloofde onlangs meer Aankomstdata: zaterdag van 9/8 t/m 11/10 Zin in vakantie, maar nog niet geboekt? Dan heeft KRAS.NL een fantastische aanbieding voor u! In Montecatini, het bekende kuuroord van Toscane, selecteerden wij voor u het 3-sterren Hotel Nuova Felsinea. Een 8-daags verblijf boekt u vanaf slechts 199 inclusief ontbijt, 3-gangendiner en welkomstdrankje! Boekt u bovendien een 15-daags verblijf dan betaalt u slechts 14 dagen! Het hotel beschikt o.a. over een hotelbar, restaurant, ontbijtzaal, ontspanningsruimte en binnenterras. Bezoekt u in de omgeving Florence, de mooiste kunststad ter wereld met o.a. de Dom en het Palazzo Vecchio. Absoluut de moeite waard! Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reserveringkosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/50119 troepen naar Afghanistan te stu ren en Obama noemde dit 'moe- dig'. Andere Europese Navo-landen hebben zich nauwelijks bereidwil lig getoond om meer middelen in te zetten in de strijd tegen de tali- ban in Afghanistan. Obama heeft overigens Israël bekri tiseerd om het nederzettingenbe- leid op de Westoever. Hij uitte zijn kritiek in een gisteren gepubli ceerd interview, In de Jerusalem Post zegt Obama dat 'het aggressie- ve bouwen van nederzettingen in strijd lijkt met in ieder geval de geest en wellicht ook de letter' van gemaakte afspraken. Aankomstdata: zaterdag van 9/8 t/m 18/10 Proef het zoete Italiaanse leven! In San Marcello Pistoiese selecteerden wij voor u het familiehotel II CacciatoreEen 8-daagse autovakantie naar dit schitterende stukje van Italië boekt u nu al vanaf slechts 199! Bovendien zijn het ontbijt en 4-gangendiner inclusief! Het hotel beschikt over een terras, bar en restaurant en heeft een zeer goede keuken met Italiaanse specialiteiten. In de omgeving kunt u zich uitstekend vermaken! Bezoek het adembenemend mooie Siena. Middelpunt van deze stad is de schelpvormige Campo, het mooiste plein van Italië. Of wat dacht u van Pisa, met haar welbekende scheve toren?! Prijzen zijn per persoon, o.b.v. 2 personen. Reserveringkosten 17,50 per boeking (verplicht). s Zie www.kras.nl/17675 3 waarom zou je verder zoeken 8-/15-daagse autovakanties Italië Top aanbiedingen'. - In prijs 8 i JyiontefraSdohe f sen vanaf J O.b.v 5„ ^^^Personen M Nog volop plaats in de vakantie! II Aankomstdata: zaterdag van 9/8 t/m 18/10 IKom naar het prachtige en warme Zuid-Toscane! Wij selecteerden voor u het 3-sterren Hotel Altavilla, in Montefiascone, op ca. 4 km van het Meer van Bolsena. En wij hebben de prijzen met maar liefst 30 p.p. verlaagd dus u boekt uw verblijf in augustus nü nog voordeliger! Vanaf slechts 159 verblijft u al heerlijke 8 dagen inclusief ontbijt. Dat is nog eens betaalbaar! Hotel Altavilla beschikt o.a. over een taverne, restaurant, wijnkelder, binnenplaatsje met terras en wellness. Aan het Meer van Bolsena kunt u heerlijk ontspannen. Maak zeker een autorit door het Toscaanse heuvelland met haar cipressen en olijfbomen! Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Reserveringskosten 17,50 per boeking (verplicht). Zie www.kras.nl/17556 Hotel in he centrum! "ersone,, BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 15 cpm a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7