3i reizen Kijkshop barbecue Hema barbecue Blokker barbecue Heimwee TV Dagje uit, dagje thuis Vraag Antwoord Verzamelwoede PZC Zaterdag 26 juli 2008 Beschrijf 'm eens: Keurige barbe cue, ziet er netjes uit. Echte ronde metalen bak voor de in een zak bij geleverde kooltjes en een degelijk rooster. Oogt niet als wegwerpbar- becue. Rooster heeft goede afstand van de kooltjes. Hoe werkt het: Steek de zak waarin de kooltjes zitten aan en leg het rooster op de barbecue. Kost: 3,99 euro. Smaak: Acceptabel stukje 'braai vlees'. Wanneer: Als je lekkere trek hebt, maar nog even kunt teren op wat nootjes en stukjes kaas. Ook deze barbecue neemt de tijd om goed op temperatuur te komen. Voor wie: Wie voldoende bijgerech ten heeft bedacht, kan redelijk met een niet al te groot gezelschap bar becuen. Het rooster biedt ruimte voor een 'gang' voor vier perso nen. Veiligheid: Goed, er kan weinig misgaan. Gebruiksgemak: Jammer dat de ge bruiksaanwijzing zo slecht is. Maar dankzij de grotere afstand tussen rooster en kooltjes brandt het vlees niet snel aan en kan dus goed gaar worden. Waardering: (zonnetje extra als er aanmaakblokjes bij had den gezeten) Beschrijf 'm eens: Een echte barbe cue. Geen wegwerpexemplaar, gaat zeker de hele kampeervakantie mee, daarna is-ie wel op. Nette me talen bak voor de kolen en twee losse roosters met houten handvat. Hoe werkt het: Kooltjes (en even tueel aanmaakblokjes) los erbij ko pen. Steek de boel aan en schuif de roosters erboven. Kost: 6,95 euro. Smaak: Zoals een barbecue moet smaken. Wanneer: Als je niet vergeten bent om ook kooltjes te kopen, want die zitten er niet standaard bij. Om dat je zelf kunt kiezen, kan het ge bruik van aanmaakblokjes voor flink wat tijdwinst zorgen. Voor wie: Voor de gezins- of vrien denbarbecue, mits je genoeg aan dacht hebt besteed aan salades en andere bijgerechten. De twee roos ters zijn ruim genoeg om vier per sonen van een stukje vlees met ver siering te voorzien. Veiligheid: Er kan weinig verve lends gebeuren, let er wel op dat de roosters goed zijn bevestigd. Gebruiksgemak: Als je eenmaal je weg hebt gevonden in de ingewik kelde gebruiksaanwijzing, is het een makkelijke bbq, vooral ook om dat de roosters op verschillende hoogte kunnen worden gebruikt. Waardering: Beschrijf 'm eens: Lijkt net als die van Xenos op een nasi- of babi pangangbakje van de chinees. Rooster is wel stuk veiliger, er zit ten geen scherpe kanten. Kooltjes en aanmaakblokjes in papieren zak. Hoe werkt het: Heel handig zijn aanmaakblokjes die je tussen de kooltjes legt. Ze branden onmiddel lijk. Kost: 2,99 euro. Smaak: Zelfde probleem als de Xenos-bbq: het rooster zit te dicht op het vuur waardoor het vlees te snel aanbrandt en dus niet gaar wordt. Wanneer: Als je plotseling op het idee komt te gaan barbecuen en de koelkast is voldoende gevuld. Dankzij de aanmaakblokjes is de barbecue snel gebruiksklaar. Voor wie: Niet gebruiken als er plotseling een horde vrienden, fa milie of buren op de stoep staat. Het kleine rooster biedt ruimte aan vlees voor hooguit twee perso nen. Veiligheid: Zet de barbecue ge woon op een stevige ondergrond en gebruik het bijgeleverde rekje niet. Gebruiksgemak: Dankzij de aan maakblokjes prima. Waardering: In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week: 21 Jump Street De mediaschuwe en excentrieke Johnny Depp is één van de gro te filmsterren van deze tijd. Hij wordt aanbeden door talrijke vrouwelijke fans en zijn naam genereert meer dan vijftien mil joen hits via zoekmachine Google. Ooit echter was ook hij een wispelturige en eigenwijze tiener. Hij zegt dan ook keihard 'nee' tegen Patrick Hasburgh, de bedenker van 21 Jump Street als hij wordt gevraagd voor de hoofdrol in deze politieserie. Het is 1987. De opnames gaan van start, met acteur Jeff Yagher als agent Tom Hanson. Maar het Amerikaanse televisiestation FOX is allesbehalve blij met zijn optreden. Zij schuiven Josh Bro- lin naar voren, maar Hasburgh wil desnoods op de knieën voor Depp. En nu zegt hij wel 'ja'. Hij gaat akkoord met een contract voor zes j3ar, omdat hij ervan overtuigd is dat de serie het nog geen jaar zal volhouden. Hij zingt zelfs mee in het achtergrond koor van de zeer herkenbare openingstune. 21 jump Street is ra zend populair onder jongeren en Depp, die dan 23 jaar is, groeit uit tot een tieneridool. Iets dat hij verafschuwt, omdat hij vreest dat dit imago hem belemmert in het opstarten van een serieuze filmcarrière. Het script van 21 Jump Street is gebaseerd op het leven van een groep undercoveragenten in Los Angeles, die zich richt op het aanpakken van criminele jongeren. Uiteraard komen onderwer pen als drugs, aids, homofobie, alcohol en overspel voorbij. In de 44 minuten die elke aflevering telt, leert de kijker een wijze les. Dat gaat in Nederland zelfs zo ver, dat direct na de aftiteling Postbus 51-achtige spotjes volgen met daarin acteurs uit de se rie. Terwijl beginnende acteurs als Brad Pitt, Christina Applegate en Vince Vaughn gastrollen spelen, ontpopt Depp zich op de set tot een enfant terrible. In het eerste jaar valt het nog mee. Hij laat in interviews zijn ergernis nog niet blijken. Maar hij laat zich daarna intern steeds negatiever uit over de geschreven verhaallij nen en begint eigenhandig nieuwe tekst te bedenken. Tot grote ergernis van de regisseurs. Met hulp van zijn advocaten weet Depp na het vierde seizoen onder zijn contract uit te komen om daarna, in 1990, te schitte ren in de film Cry Baby. Weer een jaar later komt er na 103 afle veringen een einde aan 21 Jump Street. Branko Eijssen Geen tijd voor vakantie, maar toch zin om even op reis te gaan, kruip dan lekker met een boek op de bank. Bijvoorbeeld met 'Club Karma', het debuut van schrijfster en journaliste Saskia Kon- niger. In deze autobiografische reisroman reist Saskia naar India op zoek naar mooie reporta ges. Ze wordt binnen de kortste keren gestrikt als figurant in een Bollywoodfilm, bezoekt een il legaal homofeest en reist naar de hectische ka- melenmarkt in Pushkar. Daar wordt ze smoor verliefd op kamelendrijver Arun. Weer terug in Nederland kan ze haar prins op de kameel niet vergeten en ze besluit hem weer op te zoe ken. Maar vlak voor vertrek krijgt ze een vrese lijk telefoontje uit India. Club Karma is uitgege ven door Uitgeverij Thomas Rap in Amsterdam en kost 16,90 euro. Zondagavond komt de eerste van zes Zomergas ten op bezoek bij de VPRO. Ronald Plasterk is de eerste van het rijtje. Duurt dat avondvullende programma je te lang of misschien vind je het te verantwoord, wacht dan een dagje en kijk maan dag naar Wat keek... om 20.25 uur op Nederland 3. In dit KRO-programma vertellen gasten over tv-fragmenten die een rol speelden in hun leven. De eerste gast in Nicolette Kluijver. En nee, het is geen rip-off van dat andere gasten-en-tv-frag- mentenprogramma, verzekert de KRO. Ken je Triominos, de driehoekige versie van do mino? Het spel wordt gespeeld met 56 driehoe kige stenen, met op de hoekpunten een getal tussen 0 en 5. Om een steen te kunnen aanleg gen, moeten er twee van de drié getallen over eenkomen. En dat is net iets lastiger dan het ge wone domino. Leuk voor thuis, maar ook voor op reis. Want het spel is naast een luxe versie en een peuterversie ook verkrijgbaar in een reis- uitvoering: Triominos Voyager. Kost 11,95 euro. Wie wint de Tour de France? Volg de laatste rit over de Champs Elysees via tour2008.nos.nl. De site wordt iedere 30 seconden geupdatet. Op de vreemdste plekken kun je de gekste spullen aantref fen. Blikopener in de hondenmand, fietssleutels tussen de dahlia's. Die categorie. In principe niets om je over te verba zen, zeker als grijpgrage kinderen of 'hap- en sleepgrage' huisdieren in de buurt zijn. Toch kan zo'n vondst je ook be hoorlijk verrassen. Neem Emmy Slot. Zij mailde ons over een ontdekking in haar schuur. Toen ze vorige week haar klompen van een schap pakte, ontwaarde ze in een van bei de een waxinelichtje, flessenkurk, haren uit een bezem en linzen uit een omgevallen potje. 'Welk dier kan dit hebben gedaan', vraagt Slot zich af. Mijn gedachten komen niet los yan een (wilde) hamster. Probeert een prijsstuntende AH grappig te zijn? Waarschijnlijker is een vogel. Van eksters, kauwtjes en gaaien is bekend dat ze zich graag overgeven aan hun verzamelwoede. Vraag is dan alleen hóe de vogel is binnengekomen. Gezien het waxinelichtje lijkt die kwestie moeilijker dan het tijdstip /an 'inbraak': 's nachts. Een zomerse vraag? Mail naar redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79