Anna-Maria is nog altijd 'mi amore' Terneuzen is er heleirfaqj klaar Bloemenpiramides voor centrum Oostburg Bieb Hulst exposeert klompjes van gips Jeugd van Axel naar het strand ...en dat vieren we met speciale EUROMASTER zpzc Zaterdag 26 juli 2008 25 Ugo en Anna-Maria Colaone wonen sinds 1963 in Nederland. Deze week vieren ze hun zestigjarig huwelijksfeest. foto Wlm Kooyman Italiaans echtpaar uit Axel is al zestig jaar smoorverliefd. door Raymond de Frel axel - Ugo Colaone is een volhou der. Eigenlijk kon het niet, verke ring krijgen met een meisje uit een dorpje verderop. Maar Ugo uit het Noord-Italiaanse Gemona liet zich niet kisten. Hij moest en zou de prachtige Anna-Maria Pascolo uit Vinzone tot de zijne maken. Maar jongens van andere dorpen? Dat ging dwars tegen alle tradities in. Ugo zag zijn ware tijdens een fietstocht. Hij volgde haar naar een supermarkt, knoopte een praatje aan met haar zus en wacht te geduldig tot ze de winkel weer uitkwam. „Ze was zo lief en mooi, maar eerst keek ze heel lelijk naar mij", lacht Ugo (82). Hij liet zich niet uit het veld slaan. Anna-Maria viel alsnog voor zijn charmes en al snel werd de liefde bekroond met een zwangerschap én een huwe lijk. Ugo trok in 1953 met een paar landgenoten naar de Cokesfabriek in Sluiskil, waar hij zes maanden 'Ze is zo lief, dat het de volgende dag weer voelt of we pas getrouwd zijn' werd ingehuurd om ovens te bou wen. Hij ging daarna terug naar Italië. En weer terug naar Sluiskil, en weer terug naar Italië, en weer terug... tien jaar lang leefde hij in twee landen. „In 1963 mochten mijn vrouw, dochter en twee zo nen naar Nederland komen. In het begin was het wennen aan de mist en sneeuw, maar nu zouden we hier nooit meer weg willen." Ugo en Anna-Maria woonden lang in Schapenbout. Nu huizen ze in Axel, op een steenworp af stand van hun dochter. Hun zoons wonen in Zwitserland. Een familie feestje is bij de Colaones met recht een internationaal gebeuren. Er wordt Italiaans, Spaans, Neder lands, Frans en Friuli (een Italiaan se streektaal) gesproken. Dat zal ook de komende dagen tijdens het feest weer zo zijn. Dan zullen de gedachten van Ugo en Anna-Maria ook uitgaan naar een ronduit droevige periode in hun leven. Ze kregen in Neder land nog twee dochters en een zoon, maar die stierven alledrie op jonge leeftijd aan dezelfde stofwis selingsziekte. Dat verdriet voelt de familie nog elke dag. Het neemt oostburg - Het centrum van Oost burg wordt een stukje fraaier. De Vereniging Ondernemend Oost- burg krijgt een bijdrage van de ge meente Sluis voor de plaatsing van elf bloemenpiramides in het cen trum. De bloemenpracht wordt waar schijnlijk volgend jaar geplaatst. Dat gebeurt in overleg met de on dernemersvereniging. hulst - In de Hulster bibliotheek is tot 26 augustus een mini-exposi tie te zien van zelfbeschilderde klompjes van gips. De klompjes hebben een fris kleurtje en zijn versierd met glitters en allerlei mo tiefjes. Deze mini-expositie is te bezichti gen tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Op donderdag en zondag is de bieb dicht. BIJ NADER WUBBÊÊm hulst - In het artikel over de Ves tingsteden in Hulst in de krant van afgelopen dinsdag is abusieve lijk gemeld dat Paulo Franceschi ei genaar is van het Italiaans restau rant Luna Rossa. Hij is echter niet de eigenaar, maar werknemer van het restaurant. In het artikel reageerde hij op vragen over de geschiedenis van Hulst. niet weg dat de komende dagen met de familie een heugelijk karak ter krijgen. Ugo: „Mijn vrouw en ik kunnen niet zonder elkaar. Overal is wel eens ruzie. Maar mijn vrouw is zo lief) dat het de volgende dag weer voelt alsof we pas getrouwd zijn." axel - Werkgroep Speelweek Axel houdt dinsdag 5 augustus een stranddag in Nieuwvliet voor kin deren van zes tot twaalf jaar. Om 9.30 uur vertrekken de kinde ren met een bus en rond 18.00 uur zijn ze we weer terug. Er staan al lerlei strandspelletjes op het pro gramma zoals schatzoeken, flessen- postspel, beachvoetbal, zandkaste len bouwen, en vliegeren (alle deel nemers krijgen een vlieger). Bij slecht weer is er een alternatief programma. Voor vervoer, eten en drinken wordt gezorgd. Deelname kost drie euro. Deze dag wordt me de gefinancierd door een bijdrage van Jantje Beton. Opgeven kan via 0115-696451. Op dinsdag 29 juli 2008 om 10.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een EXECUTIEVEILING Deze veiling vindt plaats aan het adres Engelse Kade 11A te Zierikzee aldaar zul len in het openbaar meubilair en/of ande re roerende zaken worden verkocht. I\la afloop van deze verkoop zal er aan het adres St. Joosdijk 41 te Oosterland in het openbaar worden verkocht: een donkerrode auto, Renault Espace, 2.2 DCI, kenteken 03-JV-ZG Deze veiling zal plaats vinden ten laste van E.M. Cijsouw. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kan toor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5. 4691 SL Tholen 0166-601020. Euromaster Bandenservice B.V. in Terneuzen is kort geleden verhuisd naar een toplocatie aan de Informaticastraat 8. Met een gemoderniseerde werkplaats, aangepast aan de laatste technische ontwikkelingen op het gebied van bandenservices, bandenonderhoud en klein auto onderhoud. Zodat we u meer dan ooit van dienst kunnen zijn met de beste banden, de beste service én de beste prijzen. Ook in juli en augustus vieren wij de opening van onze nieuwe vestiging, met exclusieve aanbiedingen voor u. Want als u tussen zaterdag 26 juli en vrijdag I augustus uw auto bij Euromaster in Terneuzen laat uitlijnen, krijgt u tegen inlevering van deze advertentie maar liefst 50% korting Kijk snel op www.euromaster.nl voor een overzicht van al onze producten en services én voor al onze andere aanbiedingen. Graag tot ziens bij de nieuwe servicevestiging van Euromaster in Terneuzen! Aanbieding is alleen geldig bij Euromaster Bandenservice B.V. aan de Informaticastraat 8, 4538 BT te Terneuzen en alleen tb.v. personenwagens in de periode 26 juli tot en met I augustus 2008, tegen inlevering van deze advertentie. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen en niet inwisselbaar tegen contanten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69