Zeeland van Breskens zit vol leven School in Zuidzande ligt nog op koers Sportvissers Rilland klagen over homo's makelaar Vlaanderen wil honderden windmolens Belg gewond bij botsing in Sluis M2Makelaars.nl SP Hulst wenst ook veegbeurt in de dorpen PZC Zaterdag 26 juli 2008 23 zelzate - Na de Koegorspolder in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone verrijzen ook in de Gentse Kanaal zone de komende jaren tientallen windmolens. De provincie Oost- Vlaanderen werkt aan plannen, die wel moeten voorkomen dat ze overal in het landschap komen. Langs het Kanaal Gent-Terneuzen staan op Vlaams grondgebied nu molens ter hoogte van de Moer vaart en bij de Volvofabrieken en elf aan het nieuwe Kluizendok op de westelijk kanaaloever. In heel Oost-Vlaanderen staan niet meer dan 25 windmolens. Maar als het aan energiegedeputeerde Peter Hertog ligt, worden dat er honder den. Hij wil ze concentreren in het Gentse havengebied (onder meer langs de Kennedylaan) en in de Waaslandhaven op de linker Schel- de-oever. Hertog wil geen wind molens in 'open' gebieden als het Meetjesland in de grensstreek. pagina 27: windstroom flink in de lift SLUIS - In de Sint Annastraat in Sluis vond gisterochtend om streeks elf uur een aanrijding tus sen twee personenauto's plaats. Een 46-jarige Belgische bestuurder van een personenauto verloor de macht over het stuur en botste te gen de auto van een 56-jarige be stuurder uit Duitsland. De Duitser stond te wachten op het kruis punt. De Belgische automobilist liep bij de botsing een hoofdwond op en is per ambulance overgebracht naar een ziekenhuis in Knokke. plein zijn legio, vertelt Lauret. Dat staat ook in de inrichtingsschets uit 2007. Een openlucht bioscoop, een kunstpodium, een multifunc tioneel gebouw in de vorm van een schip, een uitzichtdek met ter ras en een mobiliteitswinkel. Als het aan de plannenmakers ligt, is straks alles op het gebied van mobiliteit te vinden op het veer- plein. Fietsen in alle soorten en maten, maar ook auto's die je voor een dagprijs van 25 euro kunt hu ren, voor een ritje naar Brugge bij voorbeeld. „En wat te denken van rondvaarten langs de kust. Daar is veel animo voor." Lauret beseft dat uitvoering van de plannen niet eenvoudig is. Het ter rein is eigendom van vier partijen: Domeinen, Rijkswaterstaat, pro vincie Zeeland en gemeente Sluis. Die moeten het eerst met elkaar eens zijn voordat iets van de grond komt. Ook natuurbeschermingsvereni ging 't Duumpje heeft het veer- plein in het oog vanwege de aan wezigheid van de zeer zeldzame vijfvlek-sint-jansvlinder. Inzet is zo snel mogelijk starten met 'zichtbare' projecten op het plein en het realiseren van een goe de verbinding tussen het veerplein en het centrum van Breskens, de parelsnoer genoemd. „Als je zo naar de Westerschelde kijkt, dan is dit veerplein toch een prachtige plek. Laten we snel aan de slag gaan." Europaschool voldoet over ruim een jaar aan alle moderne eisen. zuidzande - Basisschoolleerlingen in Zuidzande gaan na de zomer van volgend jaar naar een ver bouwde of nieuwe school. Dat is de doelstelling van de gemeente Sluis. Of die ook haalbaar is, weet wet houder Henk Luijendijk niet ze ker. „Maar we doen er samen met de stichting Escalda van alles aan om die datum te halen." De bevol king van Zuidzande klopte eind vorige maand nog bij. Escalda op de dem, omdateen .aantal, inwo,- ners vreesde dat de plannen voor nieuwbouw of verbouwing van de Europaschool toch weer op de lan ge baan zou belanden. Luijendijk bezweert dat de wens van de gemeenteraad wordt geres pecteerd. Een aannemer liet tij dens een bijeenkomst op school onlangs nog weten dat hij een nieuwe brede school voor het be schikbare bedrag van 770.000 euro kan bouwen. Maar de wethouder stelt dat de plannen vooralsnog niet uitgaan van een compleet nieuw pand of multifunctioneel gebouw. „Natuurlijk bekijken we wel goed of bepaalde ruimten ook door andere diensten of verenigin gen gebruikt kunnen- worden.? hulst - De fractie van de Socialis tische Partij (SP) in Hulst wil dat alle kernen een schoonmaakbeurt krijgen en niet alleen Hulst. Met de landelijke viering van de Nederlandse Vestingstedendagen in het verschiet, haalt de gemeente een extra bezem door de stad en worden ook verzakte stoeptegels rechtgelegd, wordt straatmeubilair nagekeken en zorgt de gemeente ervoor dat de stadswallen er piek fijn bijliggen. Dat is allemaal leuk en aardig, zo meent de SP, maar in schriftelijke vragen aan burgemeester en wet houders vraagt de fractie: „Wan neer wordt er door de kernen een extra bezem gehaald?" Locatie staat op het internet bekend als goede buitensekslocatie. rilland - Leden van hengelsport vereniging Het Spanjooltje ergeren zich mateloos aan de cruisende ho mo's bij de Kreekraksluizen bij Ril land. Het bestuur heeft daarover een brief naar de gemeente Rei- merswaal gestuurd. Die heeft de politie gevraagd wat vaker contro les uit te voeren. Dat de parkeerplaats bij de sluizen een plaats is waar homo's seks heb ben, is redelijk bekend. De locatie wordt op allerlei websites zelfs aan geprezen als een goflde, 'buiten sekslocatie'. „Het is inderdaad al ja ren aan de gang", zegt voorzitter Adri Goossens van de hengelsport vereniging uit Woensdrecht. Die club gebruikt het nabijgelegen bufferbekken als viswater. „Een he le tijd geleden heb ik er al eens twee mannen aangetroffen, terwijl ze bezig waren", zegt hij. „Ze gin gen nog gewoon door ook." Op een ledenvergadering is er volgens Goossens geklaagd over de seksu ele activiteiten bij de sluizen. Dat was voor het bestuur aanleiding om een brief te sturen naar de ge meente Reimerswaal en Rijkswa terstaat. De gemeente heeft direct actie ondernomen door de politie te vragen op te treden. Een piraat draait handig balonfiguren in elkaar terwijl mensen van het fiets-voetveer naar de bus of auto haasten. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67