Zeeland PZC Wethouder Maas van Hulst stopt Hitte zit jaarmarkt Groede niet in weg ZONDAG GEOPEND Toch goede hoop op geld voor kerk Brugtnan ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 21 27 Paalkamperen: je waant je toch net in Canada? Zaterdag 26 juli 2008 Zeeland is goed op weg met het opwekken van duurzame energie Tip? redtern@pzc.nl Fractievoorzitter Fons Dobbelaer neemt stokje over. door Slheiia vaurc Dooirsselaer HULST - De Hulster wethouder Toon Maas legt per september zijn functie neer. Zijn opvolger is Fons Dobbelaer, thans fractievoor zitter van Maas' partij Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH). Maas combineerde zijn wethouder schap sinds maart 2006 met zijn re guliere baan bij Delta. Begin juli besloot hij pas op de plaats te ma ken. De dubbelebaan viel hem zwaar, hij was niet meer in staat zijn wethouderstaken uit te voe ren en hij meldde zich ziek. Het is nog niet duidelijk of Maas nog te rugkomt als raadslid. Hij gaat zich hier de komende weken over bera den. De ziekmelding van Maas leidde in politiek Hulst tot beroe ring. Eerder haakte wethouder Paul Weemaes immers opgebrand af Ook werden vraagtekens gezet bij de doelmatigheid van het partti me wethouderschap. Het CDA ging nog een stap verder en stelde onlangs voor in de toekomst com petentieprofielen voor wethouders op te stellen. Zo zou worden voor komen dat wethouders zich over de kop werken of dat kandidaten worden voorgedragen die de func tie niet aankunnen. Deze proefballon werd door de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder resoluut uit de lucht ge schoten. Hij vond het een onnodig R"Aj Een dubbele baan is de Hulster wethouder Toon Maas te veel. Hij stopt en Fons Dobbelaer volgt hem op. Dobbelaer heeft zijn reguliere baan opgezegd. grievend en niet reëel voorstel. Maas' opvolger Dobbelaer (60) zegt geleerd te hebben van de kwestie. Hij heeft daarom gister morgen zijn ontslag ingediend bij Van Wesemael (gewasbescher ming en zaadhandel in Hulst). „Mijn werkgever had er alle begrip voor. Hoewel ik straks parttime wethouder ben, wil ik me toch fulltime op deze functie kunnen richten. Het is een verantwoordelij ke baan en daarom wil ik goed zijn ingevoerd." Dobbelaer is door de leden van ABGH unaniem voorgedragen als wethouder, hij gaat dezelfde porte feuille als Maas beheren (recreatie en toerisme, sport, wijk- en dorps raden). Wie de nieuwe fractievoor zitter wordt van ABGH is nog niet duidelijk en ook niet wie de vrijko mende plaats in de raad gaat inne men. Vóór 1 september zal hier duide lijkheid over zijn. Dobbelaer wordt in de gemeenteraadsverga dering van donderdag 25 septem ber geïnstalleerd. Maas was giste ren niet bereikbaar om zijn vertrek en verdere politieke loopbaan na der toe te lichten. Strand moet toeristen en streekbewoners delen met jaarmarkt. door René Hoonhorst CROEDE - De zomerse temperatu ren, het kwik loopt angstig dicht naar de dertig graden, deren bezoe kers van de jaarmarkt in Groede niet. Natuurlijk moet je op een dag als deze naar het strand. Maar een hele dag bakken, is niet te doen. Lekker even over de markt struinen en om drie, vier uur nog een paar uurtjes naar het strand, is het devies van veel vakantiegan gers. Bovendien is het altijd gezellig om iets te eten en te drinken tussen het schuifelende publiek. De kar met broodjes beenham heeft bij voorbeeld geen last van het onge luk met een beenhamkraam in Gent eerder deze week. De jaarmarkt in Groede, die het zil veren jubileum vierde, is verreweg de grootste zomermarkt in de re gio. „Wel een stuk commerciëler dan de rommelmarkt eerder deze week in Retranchement", vindt de familie Leeflang uit Eemnes. Voor anderen is dat juist weer de char me. Indianen uit Peru met kettin gen, kralen en muziek, standhou ders met Amsterdamse tongval met tuingereedschap en fietsappa- ratuur en commerciële boekhande laars staan naast streekbewoners die de rommelzolder leeghaalden. Zo heeft Terneuzenaar Luc Cau- Een danseres vermaakt het publiek op het terras aan de Markt tijdens de jaarmarkt van Groede. wels een stapeltje langspeelplaten op de kop getikt. De grootste hits van Marianne Faithfüll, Frank Sina tra, jules de Corte en 'Bomans met een glimlach' voor 35 cent per stuk. „Ik heb maar 3,50 euro voor negen platen gegeven. Een fooi voor de verkoopster kon er wel af', lacht de 44-jarige liefhebber van oudere muziek. De NH Kerk van Groede heeft wat meer dan een fooi nodig voor res foto Peter Nicolai tauratie. Een blik uit een stalen kooi, tegen vallend gesteente, moet bezoekers overtuigen dat een overheidsbijdrage hard nodig is. Groede put moed uit extra rijksgeld van vijftig miljoen euro. door Frank van Coaten GROEDE - De aanvraag om rijkssub sidie voor het restaureren van de Nederlands Hervormde kerk in Groede is afgewezen. Het Rijk stelt andere prioriteiten. Toch houdt de Stichting Restaura- tiegeld Nederlands Hervormde kerk hoop op rijksgeld. „De Twee de Kamer heeft een amendement aangenomen waardoor vijftig mil joen extra beschikbaar komt. Daar bij is gezegd dat per provincie ten minste één project in aanmerking komt voor een bijdrage. Wij zijn het enige project in Zeeland dat een beroep kan doen op dit geld. We hebben dus nog steeds goede hoop op rijksgeld om de kerk te restaureren", zegt voorzitter Thijs Soeting van de stichting. Daarnaast hoopt Groede op de hoofdprijs van maximaal een mil joen euro van het Avro-televisie- programma Restauratie dat vanaf woensdag 17 september wordt uit gezonden. In totaal zestien gebou wen maken kans op de hoofdprijs. Per aflevering worden twee gebou wen aan de kijkers voorgesteld. De kijkers maken door middel van stemmen per sms uit wie de prijs wint. De grote finale is op 12 no vember. De televisie-opnamen zijn half juni gemaakt. „Stel dat we naast de rijkssubsidie ook nog eens de hoofdprijs zou den winnen. Dat is een luxe-pro bleem waar ik nu nog niet over na wil denken", zegt Soeting. www.brugman.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65