Hoek neemt na rust afstand Huntelaar heeft veel zin in komende seizoen bij Ajax Petra Ougardein mee naar Zuid-Afrika Roeier Lievens haalt finale WK Smael teammanager van beachsocceraars Rutger Smith vijfde in Londen bij kogelstoten goes - Keepster Petra Dugardein uit Zierikzee gaat volgende maand met de Nederlandse vrouwenvoet balselectie op trainingskamp naar Zuid-Afrika. Van 4 tot 11 augustus bereidt bondscoach Vera Pauw de selectie voor op de beslissende EK-kwalificatieduels met Zwitser land en België. Dugardein heeft er een concurrente bij, want Petra Hogewoning keert na langdurig blessureleed terug in de selectie. linz - Roeier Roeland Lievens heeft gisteren op het WK voor niet-olympische nummers de fina le gehaald van de lichte twee zon der. De sporter uit IJzendijke en zijn ploeggenoot Arnoud Greida- nus werden in het Oostenrijkse Linz tweede in hun halve finale. De finale is morgen. De Neder landse boot neemt het op tegen Servië, Oostenrijk, Griekenland, Italië en Rusland. goes - Oud-voorzitter John Smael van Hoek is teammanager gewor den van Beach Soccer Tempo Team. Het is de bedoeling dat de Westdorpenaar alle randzaken rond de Zeeuws-Vlaamse eredivi- sionist in de nationale beachsoccer- competitie voor zijn rekening gaat nemen. Bij Hoek trad Smael begin mei te rug na een bestuurscrisis. 1dnden - Rutger Smith is gistera vond tijdens de Grand Prix in Lon den als vijfde geëindigd bij het ko gelstoten. De Nederlandse olym- piaganger maakte weinig indruk met zijn beste afstand: 20,37 meter. De Amerikaanse wereldkampioen Reese Hoffa won met 21,13 meter. Zijn landgenoot Adam Nelson zat hem op de hielen met 21,07 meter. De derde plaats was voor de Pool Tomasz Majewski met 20,97 meter. Zaterdag-hoofdklasser wint met 4-0 van W-Zeeuws-Vlamingen. door Peter van Kouteren biervliet - Testspeler Mohammed Massini blijft nog een week langer, de overige nieuwkomers maakten een verdienstelijk debuut en de eerste wedstrijd van de oefencam pagne werd gewonnen. Hoek draai de in Biervliet traditiegetrouw warm tegen een West-Zeeuws-Vlaamse selectie. Na een ruststand van l-o werd het uit eindelijk 4-0. Paul Telussa, met Jan Verdegem verantwoordelijk voor het tech nisch beleid van de Zeeuws-Vlaam se hoofdklasser, vond dat een ma gere afspiegeling van de krachtsver houding. „Het is voor de jongens natuurlijk nog wennen aan de ma nier waarop ik wil spelen", zei hij. „Het gaat erom dat je kansen creëert en dat je die afmaakt. We hebben genoeg kansen gecreëerd, maar te weinig gescoord. Het had den dubbele cijfers kunnen zijn. Voor sommige jongens was het na tuurlijk ook wennen, omdat ze een ander niveau gewend zijn ge weest. Maar ik heb er wel vertrou wen in. Ik heb momenten gezien dat het tempo hoog gehouden werd. Daar was ik tevreden over." Hoewel Hoek vooral in de tweede helft veel meer in balbezit was, gaf de hoofdklasser toch ook wat kan sen weg. De amateurs uit de regio kwamen echter voor het vierde op eenvolgende jaar niet tot scoren. Adri van Hanegem schoot in 2004 in een met 3-1 verloren wedstrijd voor het laatst voor de regioploeg raak. Niek van Sprundel (Aarden burg) mikte in de eerste helft op de lat en Bart van den Hemel (Groede) schoot voor rust net naast. De speler van de vijfdeklas- ser wilde vol uithalen en raakte de bal met zijn buitenkant van zijn voet. „Ik had rustiger moeten blij ven", keek hij na afloop terug. „Maar ik heb geen kramp gehad. Daar was ik al heel blij om." De vermoeidheid speelde de West-Zeeuws-Vlamingen na rust parten. Dat leidde tot veel meer balverlies dan in de eerste drie kwartier. Thomas Kodde (Bres- kens), met een grijns: „Nou weet ik waaraan ik nog moet werken. Ik moet nog een beetje lopen." Alan Grozdanic opende na een goede combinatie met Ferry Alf- ons de score (1-0). Tot meer tref fers kwam de hoofdklasser niet. Na rust werd de voorsprong uitge bouwd. Gideon Imagbudu teken de na een combinatie door het hart van de defensie voor 2-0. Regi- lio Pinas draaide met een man in nn Hoek is tegen een selectie uit West-Zeeuws-Vlaanderen (4-0-overwinning) veel meer in balbezit, maar geeft toch ook een aantal kansen weg. zijn rug goed weg en schoot 3-0 binnen. Stijn Mahieu bepaalde uit een strafschop de eindstand op 4-0. Hoek- West-Zeeuws-Vlaamse selec tie 4-0 (1-0). 12. Alan Grozdanic 1 -0, 64. Gideon Imagbudu 2-0, 72. Regilio Pinas 3-0, 90. Stijn Mahieu (strafschop) 4-0. Scheidsrechter: P. Maas (Hoofd plaat). Aantal toeschouwers: 300. Aanvoerder Ferry Alfons van Hoek wordt fel op de huid gezeten door Luc van Waes die namens IJzendijke voor de West-Zeeuws-Vlaamse selectie speelde. foto Wim Kooyman ►j AUTOSPORT Arnemuiden. Witte Raafrit. A-klasse: 1. R. v.d. Zande (Wissenkerke) 71; 2. J. Tuk (Rockan- je) 104; 3. R. van Stee (Yerseke) 138; 4. K. Fraanje (Kapelle) 184; 5. M. Eversdijk (Kapelle) 190. C-klasse: 1. M. van Kruiningen (Kruinin- gen) 323; 2. H. Don (Krabbendijke) 373; 3. J. Brouwer (Kruiningen) 400; 4. J. Elenbaas ('s-Gravenpolder), 5. C. Geense (Yerseke) 419. GOLF Moskou. Rusland Open, European Tour. Stand na tweede ronde: 1. Lundberg (Zwe), Sandelin (Zwe) 131 slagen, 3. Rock (GBr) 132, 4. Larsen (Noo) 133, 5. Delamontagne (Fra), Sanchez-Palencia (Spa) 134, 50. o.a. Derksen 141, 56. o.a. Lafeber, Van der Valk 142, 87. o.a. Swane 145. SCHAKEN Dieren. Open NK. Vierde ronde: Brandenburg (Ned) - Van den Doel (Ned) 1/2-1/2, Hendriks (Ned) - Pavlovic (Ser) 1-0, Otte (Ned) - Ikonni- kov (Rus) 0-1, Odendahl (Dui) - Rothuis (Ned) 0-1, Ernst (Ned) - Bitalzadeh (Ned) 0-1, Michal- czak (Dui) - Sandipan (Ina) 1/2-1/2, Simutowe (Zam) - Van Eijk (Ned) 1/2-1/2, Zelbel (Dui) - Bosch (Ned) 1/2-1/2, Sriram (Ina) - Diepeveen (Ned) 1-0, Wiersma (Ned) - De Groote (Ned) 1-0, Lommers (Ned) - Van Delft (Ned) 1/2-1/2, Wohl (Oos)-Wilgenhof (Ned) 1-0. Stand aan kop: 1. Hendriks 4 punten, 2. Ikon- nikov, Van den Doel, Brandenburg, Rothuis en Bitalzadeh 3,5, 7. Pavlovic, Sriram, Wiersma, Wohl, De Jong en Goudriaan 3. TENNIS Burgh Haamstede. Westhoekdubbeltoer- nooi. Mannendubbelspel. HD3: T. Winter/B. Winter-R. Kort/R. Schimmelpennink 7-6 6-4. HD5: E. Hogendoorn/P. Meuldijk-L. Bolier/R. van der Vlist 6-2 6-3. HD6: R. van der Loos/R. Slotboom-G. Kort/K. Rijnberg 6-4 6-4. HD6-35+: G. Kort/E. Visser-G. Boekholt/R. Ver meulen 6-2 7-5. Vrouwendubbelspel. DD6: D. Dettingmeijer/C. Kerkhove-C. de Fouw/D. van der Horst 6-2 6-2, C. van de Hoek/V. Visser-H. Vermaat/N. Wessels 6-1 6-2. Gemengddubbel- spel. GD5: C. van Schelven/L. Nouwen-B. Boekhoud/R. Slotboom 6-1 3-6 6-4. GD6: P. van de Zande/J. Kievit-E. Payet/M. Holm 6-1 6-4. Yerseke. ABN Amro Yerseke Open. Mannen- enkelspel. HE4: R. van der Wel-J. Dhooge 7-5 5-7 7-5, J. Helmons-J. de Koster 6-2 6-2. HE5: J. van Langevelde-A. van de Vrie 0-6 7-5 6-2. Mannendubbelspel. HD6: J. Dhooge/T. van Overloop-R. Back/W. Veldhoen 0-6 6-3 6-2. Vrouwendubbelspel. DD4: B. Sipkema/J. Ver- schuure-C. Bruynzeel/M. Meulmeester 7-5 3-6 6-2. DD6: K. Dieleman/E. Mol-A. Korstanje/N. van de Zande 6-4 6-2. WIELRENNEN Sachsen Tour. Derde etappe, Eilenburg - Freital: 1. Greipel (Dui) 188 km in 4.33.56, 2. Ongorato (Ita), 3. Pohl (Dui), 4. Wrolich (Oos), 5. Bengsch (Dui), 6. Milan (Spa), 28. Dekker, 34. Kroon 0.10, 48. Van Duimen 1.41, 62. De Groot 3.49, 102. Cohnen 14.45, 103. Elijzen, 106. Van Ruitenbeek. Algemeen klassement: 1. Greipel 15.02.44, 2. Valach (Slw), 3. Rogers (Aus) 0.02, 4. Martens (Dui) 0.05, 5. Donati (Ita) 0.06, 6. Schreck (Dui), 31. Dekker 0.25, 33. Kroon 0.35, 55. Van Duimen 4.06, 59. De Groot 4.14, 100. Van Ruitenbeek 15.03, 106. Elijzen 17.52,108. Cohnen 22.09. Trainer Marco van Basten wil er graag een verdediger bij hebben. door Jop van Kempen de lutte - In een gesprek tussen Ajax-trainer Marco van Basten en aanvoerder Klaas-Jan Huntelaar heeft de aanvaller laten weten veel zin te hebben in het komende sei zoen bij Ajax. Dat zei Van Basten gistermiddag in De Lutte. De trainer van Ajax gaat er dan ook van uit dat Huntelaar dit sei zoen in Amsterdam blijft. En over de mogelijkheid dat de spits nog deze zomer door een andere club wordt weggekocht, herhaalde Van Basten een eerder uitgesproken standpunt: „Als wij dat niet wil len, wordt het voor hem wel heel moeilijk. Er zijn twee partijen voor nodig." Huntelaar heeft nog een contract tot 2010. Verder constateerde Van Basten dat zijn selectie nog te veel naar vo ren helt. „Een verdediger is wense lijk. We zoeken een uitschakelaar en een leider in de defensie. Als die kwaliteiten in één persoon zijn verenigd, dan zijn we klaar." Of Van Basten vindt dat Barcelo- na-speler Oleguer aan beide crite ria voldoet of dat hij ook FC-Twen- te-speler Rob Wielaert wil vastleg gen, bleef onduidelijk. Ajax heeft al een akkoord met Barcelona over de transfersom van Oleguer (drie tot vijf miljoen euro) en de Am- Marco van Basten gaat ervan uit dat topscorer Klaas-Jan Huntel aar dit seizoen niet meer wordt weggekocht. De spits heeft nog een contract tot 2010. sterdamse club probeert nu tot overeenstemming te komen met de Spanjaard zelf In het geval van Wielaert is de si tuatie gecompliceerder. FC Twente wil Wielaert niet verkopen, terwijl Wielaert wel naar Ajax wil. Wie- laerts manager Kees Ploegsma: „De clubs hebben contact gehad, wij kijken het aan. Een gang naar de arbitragecommissie is niet aan de orde." Hoewel er nog verster king komt, wil Van Basten zijn se lectie van meer dan dertig spelers terugbrengen tot 24 of 25 man. Dat doet hij echter niet voordat hij op grond van de trainingen en de oefenwedstrijden een goed beeld heeft gekregen van elke speler. Het gevolg van het uitgebreid ze ven is dat de specifieke voetbaltrai ning volgens de trainer 'hier en daar iets achter loopt'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 64