iakx is er bijna uit met Kortrijk Amerikaans blad voorspelt eerste Zeeuwse gouden medaille in Peking 1 beetje bijklussen deze zomer? Kerkhove strandt in derde ronde PZC Zaterdag 26 juli 2008 37 De Braziliaanse centrumspits William Barbosa van Kortrijk passeert Floribert N'Galula van Sparta. Het bleef in Breskens 0-0. Istvan Bakx (inzet in het midden) deed niet mee bij Kortrijk in verband met liesklachten. foto's Wim Kooyman Aanvaller wil nieuw en sterk verbeterd contract tekenen. door Barry van der Hooft BRESKENS - Als de laatste details geen problemen opleveren, tekent Istvan Bakx donderdag een nieuw en sterk verbeterd tweejarig con tract bij KV Kortrijk. De aanvaller uit Vlissingen had nog een over eenkomst voor één seizoen, maar de Belgische club wilde hem na de promotie naar het hoogste niveau graag langer vastleggen. Bakx vormde tijdens het afgelo pen kampioensjaar een succesvol aanvalstrio met Ernest Nfor en Cedric Betremieux. De van AA Gent gehuurde Nfor keerde terug naar zijn werkgever, terwijl Betre mieux nu voor Roeselare speelt. Ook voor Bakx was belangstelling vanuit Nederland (onder meer Vit esse) en België. „Maar die is nooit echt concreet ge worden", vertelde hij gisteravond. „Voor mijn ontwikkeling is het misschien ook wel beter om bij Kortrijk te blijven. De mensen heb ben vertrouwen in me, ik weet wat ik aan ze heb. Voor mij is het ook weer een stap hogerop, dus ik ben benieuwd wat dit seizoen gaat brengen." Bakx wil samen met zijn vriendin - Nederlands kampioen taekwon do Zenna van der Mei - in Gent een appartement betrekken. Afge lopen seizoen pendelde hij nog heen en weer tussen Vlissingen en Kortrijk. „Voor mijn studie aan de Hoge school Zeeland moet ik alleen op maandag naar school. Eén keer heen en weer rijden naar Vlissin gen vind ik geen probleem. Zenna UJ Sparta en Kortrijk zien in een vriendschappelijk duel in Bres kens geen kans om de 750 toe schouwers te vermaken met doel punten. wil in Gent gaan studeren. Don derdag ga ik met mijn zaakwaarne mer Frank Schouten naar Kortrijk om de laatste details te bespreken. We gaan er met de intentie naar toe om er met de club uit te ko men. Daarna hoop ik het nieuwe contract te tekenen." Het oefenduel met zijn voormalige club Sparta liet Bakx gisteravond vanwege een liesblessure schieten. „Het had geen zin om risico te ne men", zei Bakx. „Ik heb er nu een tijdje last van en wil helemaal fit worden." Kortrijk begint de com petitie op 16 augustus in Roesela re. Daarna volgt een zware reeks: Cercle Brugge thuis en uit naar An- derlecht én Standard Luik. Bakx: „Ik kijk er wel naar uit om tegen zulke clubs te spelen." Vanaf de zijlijn zag hij gisteravond hoe Sparta en Kortrijk aan elkaar gewaagd waren. Het duel op het veld in Breskens stond onder lei ding van Dick Jol, die vandaag in Zwolle afzwaait bij het afscheids- duel van Jaap Stam. Voor het oog van 750 toeschouwers slaagden de twee profclubs er niet in om te sco ren, waardoor het 0-0 bleef. Na afloop sloeg Jol het aanbod om te blijven slapen af. „Want Zeeuw se nachten kunnen nog al lang zijn", lachte hij. „En ik heb mor gen ook nog wat te doen...." Bied je diensten aan in een rubrieksadvertentie in deze krant! Bel: V A T of plaats zelf via Sports Illustrated dicht dressuurteam met Minderhoud goud toe. door Rudy Boogert goes - Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud wordt de eerste Zeeuwse sporter die goud binnen sleept op de Olympische Spelen. Judoka Elisabeth Willeboordse ver trekt volgende maand met zilver uit Peking. Dat voorspelt het toon aangevende Amerikaanse tijd schrift Sports Illustrated (SI) in zijn traditionele vooruitblik op de Olympische Spelen. In de ruim honderdjarige historie van de moderne Spelen heeft nog geen enkele Zeeuwse sporter de hoogste plaatst bezet. Volgens SI wordt Hans Peter Minderhoud uit Westkapelle de eerste. Het blad voorspelt hem een gouden medail le voor het Nederlandse dressuur team met Minderhoud, Anky van Grunsven en Imke Schelle- kens-Bartels. Dus vóór het onge naakbaar geachte Duitsland. De Middelburgse Elisabeth Wille boordse wordt volgens SI tweede in de klasse tot 63 kilogram. Ze ver liest de finale van de Franqaise Lu cie Décosse, de nummer twee van het laatste WK in Rio de Janeiro. Willeboordse werd daar derde. In totaal wint de Nederlandse equipe 28 medailles volgens SI. De Groningse economen Gerard Kuper en Elmer Sterken schaalden Nederland gisteren in het vakblad Economisch-Statistische Berichten in op twintig medailles. Daarmee eindigt ons land op de achttiende plaats in het landenklassement. China wordt de grote winnaar en zal de Verenigde Staten voorbijstre ven. De economen hebben voor hun voorspelling gebruik gemaakt van een econometrisch model, dat rekening houdt met onder andere historische successen, bevolking somvang, resultaten tijdens recen te WK's. Voor de Spelen in Athe ne vier jaar geleden rekenden zij op 21 medailles voor Nederland. Het werden er twintig. BAD hofgastein - Tennisster Le sley Kerkhove is gisteren uitgescha keld op het EK voor speelsters tot 18 jaar. De zestienjarige Zierikzee- se, de nummer vijftien van de we reld, verloor in het Oostenrijkse Bad Hofgastein in de derde ronde met 2-6 6-2 6-4 van de Russin Kse- nia Lykina, die vierde geplaatst is. Vorig jaar deed Kerkhove mee aan het EK onder 16 in Moskou. Toen was ze ook na drie partijen klaar, In het dubbelspel staat de Zeeuw se samen met Richel Hogenkam- pin, die in het enkelspel in de eerst ronde verloor, in de halve fi nale. Kerkhove en Hogenkamp staan vierde op de plaatsingslijst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63