Zeeland mist zware opvang Middelburgse wijk worstelt met imago Een bloemetje als troost...? EXECUTIEVEILING Waterschap betrekt burgers bij plan de Zak BEDANKT SPONSOREN VISSERIJDAGEN BRUINISSE 2008 pzc Zaterdag 26 juli 2008 25 Jongeren met dringende hulpbehoefte komen te vaak op straat terecht. door Lilian Dominicus GOES - Zeeland mist een voorzie ning voor behandeling van zware gevallen in de jeugdopvang. Er zou een '24-uurs opvang met zwaar ge structureerde pedagogische hulp aan jongeren' moeten komen, zeg gen Bureau Jeugdzorg Zeeland en Stichting Agogische Zorgcentra (AZZ). Nu dreigen juist sommige zwaardere gevallen, die dringend begeleiding nodig hebben, (tijde lijk) op straat te komen staan. „Afgrijselijk", zegt AZZ-woord- voerder Brigitte Cleutjens, in een reactie op een verhaal van een moeder uit Hansweert, dat giste ren in de PZC stond. Haar zestien jarige zoon staat op een wachtlijst van zes a negen maanden voor een internaat in Gelderland, maar ze ziet hem al sinds september 2007 van instelling naar logeer adres naar instelling gaan. Overal is hij weggestuurd, ook bij AZZ. „Hij heeft zelfs een nacht over straat gezworven", zegt de moe der. Cleutjens: „Sommige kinde ren zijn écht te zwaar voor wat wij aankunnen. Het is geen schering en inslag, maar het komt voor dat we een jongere wegsturen, om de rest van de groep in bescherming te nemen. Jeugdzorg mag dan ver- WJ Er zou een voorziening in Zee- land moeten komen waar jonge ren met ernstige problemen naar toe kunnen, menen Bureau Jeugd zorg en AZZ. volgens een oplossing zoeken." De case-managers van Jeugdzorg moeten zich dan in vele bochten wringen om onderdak te vinden voor zulke jongeren, bevestigt di recteur Ferry van den Brule. Dat is geen typisch Zeeuws probleem. „Voor sommige probleemgevallen is landelijk maar één instelling. Daar is bewust voor gekozen, om dat er anders te weinig capaciteit aan deskundigen zou zijn. Maar er zou hier tenminste een zwaardere voorziening moeten komen. Dat hebben andere provincies wél." ZIERIKZEE - Een bloemetje voor de overleden au to... Pleitbezorgers van het weren van vrachtver keer uit de Zierikzeese binnenstad hebben er sinds gisterochtend een voorbeeld bij. Een chauf feur van een fikse combinatie (inzet) reed zich vast, probeerde op de hoek Verrenieuwstraat/ Melkmarkt te keren en zag een geparkeerde auto over het hoofd. Die werd weggedrukt, nam een Amsterdammertje mee en eindigde tegen de ge vel van een pand. De auto raakte zwaar bescha digd, net als enkele fietsen die werden platge drukt tussen auto en muur.foto Marijke Folkertsma Op dinsdag 29 juli 2008 om 10.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een Deze veiling vindt plaats aan het adres Engelse Kade 11A te Zierikzee aldaar zul len in het openbaar meubilair en/of ande re roerende zaken worden verkocht. Ma afloop van deze verkoop zal er aan het adres St. Joosdijk 41 te Oosterland in het openbaar worden verkocht: een donkerrode auto, Renault Espace, 2.2 DCI, kenteken 03-JV-ZG Deze veiling zal plaats vinden ten laste van E.M. Cijsouw. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kan toor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020. middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden maakt een waterplan voor het zuidelijk deel van de Zuid-Beveland. Dat is nodig om het watersysteem in de polders aan te passen aan ontwikkelingen als zeespiegelstijging en klimaatver andering. Ook moet rekening wor den gehouden met de nieuwe Eu ropese Kaderrichtlijn Water. De bevolking in het gebied wordt nadrukkelijk om een mening ge vraagd. Dat gebeurt niet alleen door middel van bijeenkomsten, maar ook door het houden van een enquête. De boeren aangeslo ten bij standsorganisatie ZLTO krij gen een formulier in de bus, ande re burgers kunnen het - met ge- biedskaart waarop wensen en knel punten kunnen worden aangege ven - aanvragen bij het water schap. Insturen van de enquête kan tot 16 augustus. In het gebied, waar ook het Sloege- bied van Zeeland Seaports is opge nomen, staan nu vier gemalen: bij Borssele (Van Borssele), Ellewouts- dijk (Hellewout), Hoedekenskerke (Groeneweg) en Nieuwdorp (Quarles). In het waterplan wordt onder meer aangegeven of die aan passingen behoeven. Dat geldt trouwens voor het hele watersys teem. Naast het rijzen van de zee, moet ook ingespeeld worden op ex treem natte en droge perioden. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De bewoners van de Edelstenenbuurt in Middelburg zien verschillende mogelijkheden om hun wijk aantrekkelijker te ma ken. Zo zou het stratenplan moe ten worden aangepast, moeten de gevels en het openbaar groen be ter onderhouden worden, moeten de huizen geïsoleerd en zou de wijkagent moeten terugkomen. Dat concluderen vier studenten van de Hogeschool Zeeland in Vlis- singen na onderzoek in de buurt. Het onderzoek is gedaan door de derdejaarsstudenten maatschappe lijk werk en dienstverlening Maartje Anbeek, Adva Harel en Ju dith Schillemans en door Robbert Lancel, derdejaars bouwkunde. „De Edelstenenbuurt heeft een slecht imago", licht Maartje An beek toe. „Wij wilden kijken of dat terecht is." De vier studenten bekeken de wijk, zochten in archieven en inter viewden bewoners. Anbeek: „We hebben gekeken naar zowel het so ciale als het ruimtelijke aspect van de wijk. Die hangen zo nauw sa men. Ik had nooit gedacht dat de bouw van een wijk zoveel te ma ken zou hebben met de gevoelens van veiligheid." Anbeeks eerste in druk van de Edelstenenbuurt illus treert dat. „Ik vond het onoverzich telijk. Overal straatjes en poortjes. Onze docent bouwkunde zei ook: 'Het is prettig als je kunt zien waar een straat eindigt'. Dat kun je in de Edelstenenbuurt vaak niet." De studenten interviewden voor hun onderzoek achttien mensen, volgens hen genoeg om conclusies aan te kunnen verbinden. Dertien geïnterviewden wonen in de Edel stenenbuurt; vijf in andere Middel burgse wijken. Anbeek hoopt dat het onderzoek iets kan bijdragen aan verbetering van de buurt. Aannemersbedrijf A. Deurloo De Hovenier John Verstrate Motoren Prince Helicopters ABN-AMRO - Kantoor Bruinisse De Koaje Johnny's Taria Provinciale Zeeuwse Courant Afval Service Zeeland Doeland Joop Moen Markten/ Rabobank Schouwen-Duiveland Albert Heijn Bruinisse Dorpsraad Bruinisse Mac Moen Food Palace Restaurant De Meeuw Allévo Duivelands Meubelhuis Kampen Destillateurs Restaurant Grevelingen Allité Enjoy Kapsalon 't Knip-uus Scheepswerf Van Duivendijk BV Aquadelta Vakantieparcs Fa. Bout Kegro Automatisering Systems Sloperij Hoogerwerf Aquavitesse Fotografie Jaap Jonker Klaassen Notarissen Spelt Bakkerij Autobedrijf Zwartepoorte G.A. Boomgaards Nederland Koekeloere t Dierenhuis Bakkerij-Slijterij Jumelet-Otte Gebr. Beije BV Maaskant Shipyards Stellendam Tabaksspeciaalzaak Robben BBM Schoonmaakdiensten Geluk Groente en Fruit Machinefabirek Padmos Van de Velde Groenverzorging Bouwbedrijf Mol Gemeente Schouwen-Duiveland Magnifiek Mode Van Gilst Kevers Bruinisse BTL Golf Restaurant Grevelingenhout Marskramer Veth Motoren B.V. C1000 Schot Goudsmederij Kaptijn Martens en Van Oord Vishandel De Waal Café Petit Heineken Brouwerijen Zeeland Martin Hair Visserijvereniging Algemeen Belang Café 't Kombuis Hotel Zierikzee Nederlands Visbureau VOF Wassalon Meijer Café-restaurant Storm InBev Onderhoudsdienst ACO WEA Accountants en Adviseurs Casbo Jachthaven Bruinisse Ons Eiland Witte Kermisexploitant Chinees afhaalcentrum Man-Li Jeugdherberg De Stoofpolder Oosterschelde Jachtwerf De Elf Boompjes BV. JMC Signmakers Patrona BV Marine Services Met dank aan de bewoners en de vrijwilligers die hand- en spandiensten verleenden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59