Zeeland bloeiend Jacobskruiskruid Goese hulpstichting stopt er nu echt mee TE KOOP: GARAGEBOX MET VLIERING Prijs: 32.500,- k.k. Mogelijk toch brug over spoor makelaar M2Makelaars.nl VeKaBo en ASD fietsen langs Slikken Flakkee Wandelen tussen Zonnemaire en de dijk Van de Velde speelt trompet tijdens dienst Organist Kroonenburg speelt in Nieuwe Kerk Boze boeren tegen ontpoldering op tv Spzc Zaterdag 26 juli 2008 23 Het Jacobskruiskruid langs de skelterroute staat momenteel in volle bloei. Op de skelter Jörg en Sabine Reinhardt en hun kinderen Max en Philipp. foto Ronald den Dekker Gelegen op eigen grond aan de 's Heer Lauwendorp te Zierikzee. Voorzien van elektra en op afstand bedienbare garagedeur. Afmetingen: 7.00(l]x2.98 [b]x2.50(h) m. Bij interesse kunt u bellen met WM Zierikzee, telefoon 010 - 442 39 49. Marinus en Conny Weulink kiezen na vijf jaar voor zichzelf. door Rob Paardekam GOES - Na vijfjaar is er een defini tief einde gekomen aan de activitei ten van voedselhulpstichting De helpende hand in Goes. „Ik ga me nu volledig op mijn gezin rich ten", zegt Marinus Weulink. Hij en zijn vrouw Conny begon nen in 2003 met het uitdelen van voedselpakketten. Al vrij snel kwa men er allerlei problemen. Zo wa ren er veel klagende vrijwilligers, die overstapten naar de officiële voedselbank, toen die een paar jaar geleden werd opgericht. Daar kwamen de persoonlijke finan ciële problemen van Marinus en Conny nog eens bij. Dat is nu ook de directe aanleiding om er defini tief de brui aan te geven. En dat terwijl Marinus een half jaar gele den nog vol plannen zat. „Delta gaat ons afsluiten, omdat we de re keningen al sinds 2003 niet heb ben kunnen betalen", zegt Mari nus. „Ik wil nu al mijn aandacht geven aan het oplossen van die problemen, want mijn gezin lijdt er erg onder." Om Delta snel te kunnen betalen - 'Ik ben van goede wil' - gaat Mari nus onder de titel 'Lopen voor energie' over anderhalve week van Goes naar zijn vorige woonplaats Zwolle lopen. Hij hoopt dat men sen hem willen sponsoren. „Zodat wij als gezin een nieuwe start kun nen maken." Het einde van de hulpstichting doet hem pijn. „Maar nu moeten we gewoon voor onszelf kiezen", zegt Marinus. „Ik ben trots op wat we hebben gedaan. Wij zijn toch als eersten in Zeeland voedselpak ketten gaan uitdelen." kapelle - Spoorwegbeheerder Pro- Rail gaat toch onderzoek doen naar de mogelijkheid van een brug over het spoor in Kapelle. Deze moet de wijk Zuidhoek verbinden met het centrum. In tegenstelling tot wat wethouder Jon Herselman stelt, beweert Pro- Rail geen voorkeur te hebben voor een tunnel onder het spoor. Maar omdat zo'n tunnel duurder uitvalt dan verwacht (tussen de 4 en 5 miljoen in plaats van 2,4 miljoen euro), is Herselman op verzoek van de gemeenteraad opnieuw in gesprek gegaan met de spoorweg beheerder en de provincie over de optie van een brug. Het resultaat is dat ProRail een on derzoek start. Dat moet in septem ber klaar zijn. Op basis daarvan geeft ProRail de gemeente advies. BROUWERSDAM - De VeKaBo en Agrarisch Schouwen-Duiveland houden maandag gezamenlijk een fietstocht. Die gaat dit keer naar buureiland Goeree-Oyerflakkee. Verzamelen bij de ronde parkeer plaats aan de voet van de Brou- wersdam bij Ellemeet om 18.30 uur. Vandaar gaat het per auto naar startpunt Stellendam. De fietstocht gaat, onder leiding van een gids, langs de Slikken van Flak kee en bezoekt de Woutrinahoeve. z0nnema1re - Gids Digna van den Broek loodst wandelaars woens dag rond Zonnemaire. De tocht van vier kilometer gaat onder meer naar de zeedijk. Verzamelen moet bij landschaps camping Kijk Uit aan de Rietdijk om 19.15 uur. Meegaan kost 3,50 eu ro, inclusief een drankje. Opgeven kan telefonisch via 06 20003780 of op de website www.zonnemaire.eu. dreischor - Trompettist Pascal van de Velde levert zondag een bij drage aan de toeristendienst in de Sint Adriaanskerk in zijn woon plaats Dreischor. De 23-jarige Van de Velde slaagde vorig jaar met een negen voor de opleiding Master of music aan het Utrechtsch Conservatorium voor kunsten en wetenschappen. De dienst begint om 10 uur. zierikzee - Jaap Kroonenburg be speelt woensdag het orgel van de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het con cert, onderdeel van een serie zo- merorgelconcerten, is opgebouwd rond werken uit de Duitse Roman tiek, de ontstaanstijd van het or gel. Het concert begint om 20 uur. Kroonenburg is vaste bespeler van het bekende Garrelsorgel in de Grote Kerk van Maassluis. Hij speelt ook regelmatig in Frankrijk, waar hij diverse prijzen kreeg. dirksland - Het NCRV-program- ma Het derde testament besteedt vanavond aandacht aan de boeren Ton en Marco Buijs. Deze vader en zoon hebben een boerderij in de Zuiderdieppolder, ten noorden van Dirksland. Het Rijk wil dat deel van Overflakkee onder water zetten ten faveure van recreatie. De uitzending op Nederland 2 be gint om 19 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57