PZC 21 Zeeland Brogum tussen wal en schip Kort geding over benzinepomp Vissers willen geen homo zien 27 SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 Knal Meiveld nog een raadsel Jeugd wisselt uit met Hatfield Broodje Zeeland is goed op weg met het opwekken van duurzame energie Tip? redzzee@pzc.nl Paalkamperen: je waant je toch net in Canada? Zaterdag 26 juli 2008 nen worden. In afwachting van, door de gemeente beloofde, betere tijden hebben de programmeurs de moed er echter al die jaren inge houden. Eerst was het de bedoe ling voormalig theater Mondragon te laten herleven en daar tevens een popzaal in onder te brengen. Daarna kwam het Cultuurhuis in beeld, maar ook daar heeft de ge meenteraad de stekker inmiddels uitgetrokken. Nou werkt wethouder Wijnand Renden wel aan nieuwe voorstel len ten behoeve van een accommo datie voor meerdere cultuurinstel lingen, maar het is de vraag of daarin alsnog plaats zal zijn voor een poppodium. Ook vanuit het particulier initiatief wordt achter de schermen inmiddels druk over leg gevoerd over de opzet van een 'Cultuurhuis nieuwe vorm' in com binatie met het Cultuurplein (of wel Centrée) rond Nieuwe Kerk en Dikke Toren. Intensiever ge bruik van de kerk voor optredens door leerlingen van de Muziek school en verbouwing van het voormalig UVV-gebouw tot klein schalig (film) theater spelen daarin een belangrijke rol. „Maar een Cul tuurhuis waar ook Brogum in te recht kan, lijkt er niet te komen", PW Poppodium Brogum dreigt tus- sen wal en schip te vallen. Eerde re plannen zijn afgeblazen. In nieuwe ideeën is weinig plek voor een popzaal. Poppodium leert leven met onzekerheid over toekomstige vestiging. door Ali Pankow zierikzee - De onzekerheid over hoe het in de toekomst verder moet met Brogum in Zierikzee duurt voort. Meer dan ooit tevo ren lijkt dit poppodium tussen wal en schip terecht te komen. Al bijna tien jaar is het voor deze or ganisatie een kwestie van 'pappen en nathouden' ten aanzien van de huisvesting in de Brogumboerderij aan de Julianastraat. De accommo datie voldoet in veel opzichten niet aan de eisen die aan een he dendaags poppodium gesteld kun- MIDDELBURG - Het onderzoek naar de explosie op het Meiveld in Mid delburg, afgelopen woensdag avond, heeft vooralsnog weinig nieuwe gegevens opgeleverd. Dat heeft politiewoordvoerster Mirja Vis gisteren laten weten. De politie trekt de negen binnengeko men tips nog altijd na. Nieuwe tips zijn er sinds gistermiddag niet meer bijgekomen. Buurtbewoners hoorden woensdagavond een har de explosie. Een prullenbak bleek te zijn opgeblazen. Eigenaar en exploitant pomp Vrouwenpolder al jaren in conflict. door Maurits Sep VROUWENPOLDER - De eigenaar en de exploitant van het voormalige tankstation aan de N57 in Vrou wenpolder ontmoeten elkaar don derdag 31 juli opnieuw voor de rechter. Dan dient een kort geding dat is aangespannen door eigenaar DGV Retail uit Alphen aan de Rijn. DGV is al jaren in conflict met de vroegere exploitant van de Texa- co-benzinepomp, Tonny Hanne- wijk van Exploitatiemaatschappij Veere BV uit Kamperland. Het con flict is terug te voeren op een ge schil over de prijs van benzine. Hannewijk stopte in maart 2007 na 38 jaar omdat het station vol gens hem niet meer rendabel was. Hij wilde een lagere prijs dan DGV hem gaf. Het leidde tot een gang naar de rechter, die de twee terugstuurde naar de onderhandelingstafel. Dat constateert programmeur Felix Schoonen. Een zorg voor de lange re termijn, denkt hij, maar voorals nog houdt hij zich als program meur liever met het komend sei zoen bezig. „Tot en met december heb ik het programma al rond. We krijgen echt heel mooie optredens hoor", belooft Schoonen. Als voor beelden noemt hij het concert van Agua de Annique met Anneke van Giersbergen (zang/piano) op 21 september en het optreden op 25 oktober van Reïncarnatus, een mu zikale vrouwengroep, die middel eeuwse instrumenten combineert met popinstrumenten. Schoonen vertrouwt erop dat het Brogu- maanbod toch ook in de toekomst zal kunnen voortbestaan. leverde niks op, behalve dan tot de sluiting van de pomp, anderhalf jaar geleden. Nog steeds spelen er geschillen. Bovendien heeft de ge meente Veere nu beide partijen aansprakelijk gesteld en dwang sommen opgelegd omdat er benzi netanks in de grond zitten waarin nog duizend liter brandstof zit. Ook over deze kwestie zijn eige naar DGV en exploitant Hanne wijk het niet eens. Ze wijzen naar elkaar als verantwoordelijke voor de tanks. De gemeente vindt bei den verantwoordelijk. Gemeente Reimerswaal vraagt politie om vaker controles uit te voeren. door Rob Paardekam RILLAND - Leden van hengelsport vereniging Het Spanjooltje ergeren zich aan cruisende homo's bij de Kreekraksluizen bij Rilland. Het bestuur heeft een brief naar de ge meente Reimerswaal gestuurd. Die heeft de politie gevraagd wat vaker controles uit te voeren. Dat de parkeerplaats bij de sluizen een plaats is waar homo's sex heb ben, is redelijk bekend. De locatie wordt op websites zelfs aangepre zen als een goede 'buitensexloca- tie'. „Het is al jaren aan de gang", zegt voorzitter Adri Goossens van de hengelsportvereniging uit Woensdrecht. Die club gebruikt het nabijgelegen bufferbekken als viswater. „Ik heb er al eens twee mannen aangetroffen, terwijl ze bezig waren", zegt hij. „Ze gingen nog gewoon door ook." De laatste tijd loopt het volgens de voorzitter de spuigaten uit. „Onze leden nemen wel eens hun kinde ren mee om te vissen. Je begrijpt dat het dan niet zo prettig is als die mannen daar naakt over de parkeerplaats lopen." zierikzee - Twaalf Schouwen-Dui- velandse jongeren gaan vanaf dins dag een dikke week op bezoek bij leeftijdsgenoten in het Engelse Hat field. De Engelse jeugd komt volgend jaar op tegenbezoek. De uitwisse ling met Hatfield is een traditie en stamt uit de jaren vijftig. De jongeren, tussen 13 en 16 jaar oud, gaan in Engeland onder meer zwemmen en paintballen. Tip? redactie@pzc.nl Bijna dagelijks worden op het ac countantskantoor in Terneuzen de knorrende magen tot rust ge bracht met een knapperig brood je uit de speciaalzaak om de hoek. De stevige medewerkster van de afdeling calculatie neemt er vaak twee en dat begint zo langzamerhand zichtbaar te wor den. Zij dijt wat uit. Zelf had ze slechts één blik in de spiegel no dig om het roer resoluut om te gooien. Het moest gedaan zijn met dat lekkere 'twaalfuurtje', een broodje met Zeeuws spek, brie, ei, tomaat en nog wat van dat spul. Deze week meldde ze zich aan de toonbank van de broodjeszaak en bestelde vastbe raden: 'een half twaalfje In een combinatie van ideeën over Cultuurhuis en Cultuurplein lijkt geen plek voor poppodium Brogum. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55