'Kinderen bewegen erg graag' Sjezenpaar wint weer Wethouder Maas van Hulst legt zijn functie per september neer EXECUTIEVEILING B PZC Zaterdag 26 juli 2008 25 Op dinsdag 29 juli 2008 om 10.00 uur houden wij i.o.v. in het openbaar een Deze veiling vindt plaats aan het adres Engelse Kade 11A te Zierikzee aldaar zul len in het openbaar meubilair en/of ande re roerende zaken worden verkocht. Na afloop van deze verkoop zal er aan het adres St. Joosdijk 41 te Oosterland in het openbaar worden verkocht: een donkerrode auto, Renault Espace, 2.2 DCI, kenteken 03-JV-ZG Deze veiling zal plaats vinden ten laste van E.M. Cijsouw. De kans bestaat dat de verkoop geen doorgang vindt. Voor vragen kunt u bellen met ons kan toor Buys Partners B.V., Ondernemersweg 5, 4691 SL Tholen 0166-601020. Sportcreateam aan de slag bij Kinderopvang De Bevelanden. door Esme Soesman zierikzee - De constructie is nog geen jaar oud, maar vanaf dag één succesvol. Na een eerste kruisbe stuiving tussen kinderopvangorga nisatie De Bevelanden en 'sport- meester' - tegenwoordig sportcoör- dinator - Niels Pielaat is sport een steeds belangrijker onderdeel ge worden in de kinderopvang. Na de zomer gaat een tienkoppig sportcreateam op de Bevelanden en Schouwen-Duiveland aan de slag. In de op het plein van de Theo Thijssenschool uitgezette leeuwenkooi rennen Pielaat en kin deren van de buitenschoolse op vang (bso) in Zierikzee om het hardst om biefstukjes (wasknij pers) en braadworstjes (kurken) weg te houden uit de handen van leeuwen. „Leuk", hijgen de kinde ren na afloop van diverse ren- spellen in koor. „Al vanaf de eerste dag konden we zien dat kinderen dit geweldig vin den", zegt regiomanager Atie Roovers van De Bevelanden. „Als Niels één keer is geweest, vragen ze altijd: wanneer komt hij nou weer?" Die kinderen kunnen hun geluk op. Na de vakantie gaat bij De Be velanden een heus sportcreateam aan de slag, dat ook grotere projec ten gaat opzetten. „Vliegers maken en ze laten vliegen, zelfverdedi ging, voeding en beweging", somt Pielaat mogelijke thema's op. De grotere bso's op de Bevelanden hebben dagelijks een sportmede- werker over de vloer. Tussen de 'Wij vinden het belangrijk dat kinderen plezier in beweging hebben' kleinere bso's wordt gerouleerd. En dan is er nog het verschil tus sen een sport-bso, zoals die bij voorbeeld in Kapelle bestaat, en een gewone bso zoals in Zierikzee. Kinderopvangorganisatie De Beve landen aasde al langer op een bre der aanbod, aldus Roovers. Sport paste in die wens. „Bewegen is een hot item. We vinden het boven dien belangrijk dat kinderen ple zier in beweging hebben." Omdat niet iedere pedagogisch me dewerker iets met sport heeft, bracht Pielaat uitkomst. De sport- coördinator zelf is minstens zo en thousiast. Sport is in zijn ogen van wezenlijk belang. Kinderen leren via sport uit te dagen, in te schat ten, samen te werken enzovoorts. Even ontladen na schooltijd is bo vendien belangrijk. „Het is bezieling", geeft Pielaat grif toe. Met mogelijk een door hem gewenst sneeuwbaleffect. „Sommi ge pedagogisch medewerkers moe ten wat sportactiviteiten betreft een drempel over. Als ze zien hoe je het organiseert en dat het werkt, valt die misschien weg." Circus Bongo maakt rondje door Zeeland vrouwenpolder - Circus Bongo viert de komende dagen haar 30-ja- rig jubileum in Zeeland. Vandaag staat het op camping Schelden oord in Baarland, morgen op Hof Twistvliet in Vrouwenpolder, maandag op camping De Witte Raaf in Arnemuiden, dinsdag - voor de 25e keer - op camping De Pekelinge in Oostkapelle en woens dag op Duinhoeve in Burgh-Haam- stede. De voorstelligen beginnen om 19.00 uur. Knal aan Meiveld is nog altijd een raadsel middelburg - Het onderzoek naar de explosie op het Meiveld in Mid delburg, afgelopen woensdag avond, heeft vooralsnog weinig nieuwe gegevens opgeleverd. Dat heeft politiewoordvoerster Mirja Vis gisteren laten weten. De politie trekt de negen binnengeko men tips nog altijd na. Nieuwe tips zijn er sinds gistermiddag niet meer bijgekomen. Bij de explosie raakte niemand gewond. Boze boeren komen vanavond op televisie DSRKSLAND - Het NCRV-program- ma Het derde testament besteedt vanavond aandacht aan de boeren Ton en Marco Buijs. Deze vader en zoon hebben een boerderij in de Zuiderdieppolder, ten noorden van Dirksland. Het Rijk wil dat deel van Overflak- kee onder water zetten ten faveure van recreatie. De uitzending op Nederland 2 be gint om 19.00 uur. aagtekerke - Het was een span nende sjezenwedstrijd gisteravond in Aagtekerke. Zowel Diny Krijger met partner Krijn Faasse als Patty Brouwer met haar vader Helm sta ken zevenenveertig van de 48 rin gen. Voor de kamp ging de 20 mm-ring in de bus, die beide dames drie keer staken. Van de 14 mm-ringen nam Krijger er één mee. Brouwer miste alle keren, waarmee de eer ste beker evenals vorig jaar naar Krijger en Faasse ging. Leoniek Francke en Hans Maljaars maakten lange tijd kans op de der de beker, maar door twee kostbare missers in de voorlaatste beurt ver speelden ze deze prijs. Daarop ging de derde beker naar Petra en Krijn Coppoolse met vier gemiste ringen. Het echtpaar Coppoolse won te vens de boerenronde, waarbij de vrouw het paard ment en de boer de ringen steekt. Omdat er onder de 19 deelnemende paren veel goe de ringrijders zijn, werd deze boe renronde op de 14 mm-ring verre den. Krijn Coppoolse stak als eni ge twee van de drie ringen. Ook onderaan in het klassement was het spannend. In de voor laatste beurt stonden Marian Ver- mue en Peter Maranus onderaan op een gelijk aantal ringen met Koos Lievense en Jasper Houmes. Vermue en Maranus misten een ring in de laatste beurt, terwijl Lie vense en Houmes alledrie de rin gen staken. Met 25 ringen ontvingen Vermue en Maranus de rode lantaarn bij de prijsuitreiking. Fractievoorzitter Fons Dobbelaer neemt stokje over. door Sheila van Doorsselaer hulst - De Hulster wethouder Toon Maas legt per 1 september zijn functie neer. Zijn opvolger is Fons Dobbelaer, thans fractievoor zitter van Maas' partij Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH). Maas combineerde zijn wethouder schap sinds maart 2006 met zijn re guliere baan bij Delta. Begin juli besloot hij pas op de plaats te ma ken. De dubbele baan viel hem zwaar, hij was niet meer in staat zijn wethouderstaken uit te voe ren en hij meldde zich ziek. Het is nog niet duidelijk of Maas nog te rugkomt als raadslid. Hij gaat zich hier de komende weken over bera den. De ziekmelding van Maas leidde in politiek Hulst tot beroe ring. Eerder haakte wethouder Paul Weemaes immers opgebrand af Ook werden vraagtekens gezet bij de doelmatigheid van het partti me wethouderschap. Het CDA ging nog een stap verder en stelde onlangs voor in de toe komst competentieprofielen voor wethouders op te stellen. Zo zou worden voorkomen dat wethou ders zich over de kop werken of dat kandidaten worden voorgedra gen die de functie niet aankun nen. Deze proefballon werd door de Hulster burgemeester Jan-Frans Mulder resoluut uit de lucht ge schoten. Hij vond het een onnodig grievend en niet reëel voorstel. Maas' opvolger Dobbelaer (60) zegt geleerd te hebben van de kwestie. Hij heeft daarom gister morgen zijn ontslag ingediend bij Van Wesemael (gewasbescher ming en zaadhandel in Hulst). „Mijn werkgever had er alle begrip voor. Hoewel ik straks parttime wethouder ben, wil ik me toch fulltime op deze functie kunnen richten. Het is een verantwoordelij ke baan." Dobbelaer is door de le den van ABGH unaniem voorge dragen als wethouder. Niels Pielaat in actie met kinderen van de vakantie-bso in Zierikzee, op het schoolplein van de Theo Thijssen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49