op den duur een eigen label Goese hulpstichting stopt er nu echt mee Middelburgse wijk worstelt met imago Toch hoop op geld voor kerk makelaar 1295,- 647,50 Kerktoren van Kapelle open voor publiek M2Makefaar5.nl Bpzc Zaterdag 26 juli 2008 23 De succesvolle jonge ontwerpster Anneloes van Osselaer met een model in een van haar creaties uit haar winnende collectie, op de catwalk tijdens De Lichting 2008, afgelopen donderdag in Amsterdam. Marinus en Conny Weulink kiezen na vijf jaar voor zichzelf. door Rob Paardekam goes - Na vijfjaar is er een defini tief einde gekomen aan de activitei ten van voedselhulpstichting De helpende hand in Goes. „Ik ga me nu volledig op mijn gezin rich ten", zegt Marinus Weulink. Hij en zijn vrouw Conny begon nen in 2003 met het uitdelen van voedselpakketten. Al vrij snel kwa men er allerlei problemen. Zo wa ren er veel klagende vrijwilligers, die overstapten naar de officiële voedselbank, toen die een paar jaar geleden werd opgericht. Daar kwamen de persoonlijke finan ciële problemen van Marinus en Conny nog eens bij. Dat is nu ook de directe aanleiding om er defini tief de brui aan te geven. En dat terwijl Marinus een half jaar gele den nog vol plannen zat. „Delta gaat ons afsluiten, omdat we de re keningen al sinds 2003 niet heb ben kunnen betalen", zegt Mari nus. „Ik wil nu al mijn aandacht geven aan het oplossen van die problemen, want mijn gezin lijdt er erg onder." Om Delta snel te kunnen betalen - 'Ik ben van goede wil' - gaat Mari nus onder de titel 'Lopen voor energie' over anderhalve week van Goes naar zijn vorige woonplaats Zwolle lopen. Hij hoopt dat men sen hem willen sponsoren. „Zodat wij als gezin een nieuwe start kun nen maken." Het einde van de hulpstichting doet hem pijn. „Maar nu moeten we gewoon voor onszelf kiezen", zegt Marinus. „Ik ben trots op wat we hebben gedaan. Wij zijn toch als eersten in Zeeland voedselpak ketten gaan uitdelen:" middelburg - De bewoners van de Edelstenenbuurt in Middelburg zien verschillende mogelijkheden om hun wijk aantrekkelijker te ma ken. Zo zou het stratenplan moe ten worden aangepast, moeten de gevels en het openbaar groen be ter onderhouden worden, moeten de huizen geïsoleerd worden en zou de wijkagent moeten terugko men. Dat concluderen vier studen ten van de Hogeschool Zeeland na onderzoek in de buurt. Het onderzoek is gedaan door de derdejaarsstudenten maatschappe lijk werk en dienstverlening Maartje Anbeek, Adva Harel en Ju dith Schillemans en door Robbert Lancel, derdejaars bouwkunde. „De Edelstenenbuurt heeft een slecht imago", licht Maartje An beek toe. „Wij wilden kijken of dat terecht is." De vier studenten bekeken de wijk, zochten in archieven en inter viewden bewoners. „We hebben gekeken naar zowel het sociale als het ruimtelijke aspect van de wijk. Die hangen zo nauw samen." De studenten interviewden voor hun onderzoek achttien mensen, volgens hen genoeg om conclusies aan te kunnen verbinden. Dertien geïnterviewden wonen in de Edel stenenbuurt; vijf in andere Middel burgse wijken. De gesprekken met deze laatste groep laten zien dat het slechte imago van de wijk vooral door vooroordelen van niet-bewoners in stand wordt ge houden. Sommigen kennen de wijk amper, maar weten wel te ver tellen dat het er onveilig is. De meeste geïnterviewde Edelstenen- buurtbewoners zeggen zich echter niet heel onveilig te voelen. Wel zien ze een hoop andere proble men in hun buurt. Die hebben voor een deel te maken met de op zet en het uiterlijk van de wijk. Briljantring V2 prijs Winkel verkoopsprijs Webshop: prijs www.lucasiuwelier.nl Tel: 0113 251915 kapelle - De kerk aan het kerk plein in Kapelle is in augustus elke woensdag- en zaterdagmiddag van 13.30 tot 17.00 uur open voor be zichtiging. Het is tijdens deze middagen mo gelijk de toren te beklimmen. Bij helder weer is heel Zuid-Beveland te zien. Aan de hand van een infor matieblad worden mensen rondge leid. In de kerk is een fototentoon stelling van de omvangrijke restau ratie. Q Voor meer informatie: www.hervorm- dekei,kJkapelle/kerkgebouw door Frank van Cooten groede - De aanvraag voor rijks subsidie voor het restaureren van de Nederlands Hervormde kerk in Groede is afgewezen. Het Rijk stelt andere prioriteiten. Toch houdt de Stichting Restaura- tiegeld Nederlands Hervormde kerk hoop op rijksgeld. „De Twee de Kamer heeft een amendement aangenomen waardoor vijftig mil joen extra beschikbaar komt. Daar bij is gezegd dat per provincie ten minste één project in aanmerking komt voor een bijdrage. Wij zijn het enige project in Zeeland dat een beroep kan doen op dit geld. We hebben dus nog steeds goede hoop", zegt voorzitter Thijs Soe- ting van de stichting. Daarnaast hoopt Groede op de hoofdprijs van een miljoen euro van het Avro-televisieprogramma Restauratie dat vanaf woensdag 17 september wordt uitgezonden. In totaal zestien gebouwen maken kans op de hoofdprijs. Per afleve ring worden twee gebouwen aan de kijkers voorgesteld. De kijkers maken door middel van stemmen per sms uit wie de prijs wint. De grote finale is op 12 november. „Stel dat we naast de rijkssubsidie ook nog de hoofdprijs winnen. Dat is een luxe-probleem waar ik nu nog niet over wil nadenken", zegt Soeting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47